bugün

armine arutyunyan'dır. bu modelle anladık ki çirkin kız diye bir şey yoktur gucci'nin sahiplenip aramıza saldığı kızlar vardır. anlamadım arkadaş gucci bilerek mi yapıyosun krdşm maksadın ne? biz victoria secret melekleriyle büyüdük kız erkek, onlardan sonra bunlara alışmak biraz zor oluyor haliyle. okey kalıplaşmış güzellik algılarını yıkalım ama bunu en azından dereceli olarak yapalım. bu gidişle kendimi de podyumlarda görebileceğim düşüncesi büyüyor içimde. gucci yavaşla
görsel
https://onedio.com/haber/...umlara-maruz-kaldi-886535
Çghb 2'deki evliyayı model diye yutturuyorlar.
görsel
Çirkinliğin yavaş yavaş moda olacağını biliyordum, Yaşasın.
güzellik algısını iri dudak, renkli göz, kusursuz cilt kalıbına sokan popüler kültür ve kapitalizme inat arkandayız Armine Arutyunyan!
(bkz: Afedersiniz Ermeni)
çirkin kızlara yol açılmıştır bravo gucci.
iyide, zaten güzel olduğunu söyleyen yok ki.
Modelde güzellik aranmaz.
Hatta fiziki güzelliği kıyafetin önüne geçen model, bir elin on parmağını geçmez.
Modelde aranan özellik askı gibi elbiseyi iyi taşıyabilmesidir.
En azından ben öyle biliyorum.
Yeni bir şey değil bu. Reklamcılık sektörü uzun yıllardır bunu kullanıyor. hatta 1940'lı yıllarda tek gözü kör bir erkek model ile gazetelerde yayınlanan reklam kampanyaları var
üç kere Enver paşa deyin gider.
Ermenistan bir insan olsa heralde bu olurdu. Tebrikler.
Gayet güzel bi düşünce. Tüm mankenler doğallıktan uzak biçimde birbirlerinin aynısı gibiler. Aynı kocaman dudak, aynı minik kalkık burun, aynı badem göz, aynı biçimli kalın kaş, aynı sivri çene yapısı ve belirgin elmacık kemikleri... Hepsi adeta aynı fabrikanın ürünü gibi. Hal böyleyken, güzellik algısı yalnızca bir tipe indirgenip diğer kadınlara da bu dayatılıyorken bence oldukça mantıklı. Farklılıklarla güzeliz hanımlar, birimiz ötekinin aynısı olmak zorunda değil, dayatılanlara boyun eğmemeli.

O değil de, öncesinde de demiştim gerçi, bu kızda hdp'li seçmen tipi var. yolun açık olsun rojda hewal. *
kızın çirkinliği tartışılmaz. ama bir karizması olduğunu düşünüyorum.

ki bu çok zordur. belki gucci yi üzerinden çıkar karizması da kalmayacak.

fakat belki de guccinin göstermek istediği de bu.

güzel iş.
modellik algısı türkiye'deki gibi değil. Vücut ölçüleri ve farklı bir estetiği var mı ona bakılıyor. Yani yüz güzelliği sonra geliyor. Önemli olan vücut ölçüleri. (bkz: öykü baştaş) mesela Türkiye'de popüler değil ama Valentino ve Gucci gibi köklü markalara çıkan tek Türk model. Öykü dışında uluslararası bir modelimiz yok.
Herkes bu kadına çirkin diyor ama güzel kabul edilen mankenler gibi burnunu yaptırsa, çenesini biraz düzeltse ve kaşlarını aldırsa diğerleri gibi olur. Bunlara ek olarak benim bildiğim kadarıyla gucci manken seçimlerini güzelliğe göre değil, işinde ne kadar iyi olduğuna göre yapıyor.
Bu haberin bu şekilde yayılmasının gerçekten bir reklam kampanyası olmasını geçiyorum.

Ama moda dünyası ve güzellik algısı değişiyor, herkes aynı estetikli suratları görmekten bıktı, bu kızın uç bir örnek olmasını bir yana bırakırsak, artık toplum içinde de ufak kusurları olan kadınlar güzel sayılacak.
Bütün ermeni kızları gibi kalın kaşlı ve erkeğe benziyor. .
gucci çok kurnazmış

o kadar dikiyom millet kızlara bakıyor

elbiseye odaklanın la tırtolar

yohsa ben size yabacağımı bilirin demiş

bu gucci kesin rizelidir

değilse konyalı

mutlaka böyledir.
gucci her zaman bildiğimiz gucci yani. bunu güzellik algısı olarak değil de farklı açıdan dikkat çekmesi için yapıyor. e güzel olsa haberi olmayacak bu kızın belli.
Bir insan sırf güzel deģil diye ki bence de değil neden asağılanır anlamıyorum.

Sanki kızın buna yapacağı bir şey var gibi sallıyoruz.

Ben bu memlekette o kadar çirkin adamlar kadınlar görmeye alışkınım ki yüzdeki simetri carpıklığı beni etkilemiyor.

Ermenilerle en büyük kavgayı sorunu yaşayan türk topluluklarından birine mensubum kafkasyalıyım. içimde nefret duyguları büyütüp acısını ermeni bir modelden çıkarmak en kolayı olurdu benim için. Ama saçma olurdu.
Kızın çelik gibi sinirleri olsa da alacağı milyar yorumdan sonra kadınlığı incinecektir.

Ben nedense direkt bunu düşünüp kız için üzüldüm. Çünkü kafadaki "güzel" normlarından ayrışan her şeye aşırı tepkiler verebilen kötü insanlarla dolu dünya.

Markaya gelince; aleyhine değil lehine olacaktır bu reklam.
kürt gibi.
terör örgütüne katılmış

https://twitter.com/ersoy...tatus/1708491794017558779

--spoiler--
ASALA’nın devamı olarak kabul edilen Ermeni terör örgütü VoMa’ya katılmış.
Türkçesi hayatta kalma sanatı olan “VoxjMnaluArvest”’ın baş harflerinden oluşan Ermenice bir kısaltma.
Ermeni model Harutyunyan hem neden bu örgüte katıldığını anlatmış hem de örgütsel çalışmalarından örnekler paylaşmış.
--spoiler--

Kendisini tebrik ederim oldukça yerinde bir karar olmuş. Çünkü modelden başka her şeye benziyordu.
ypg, pkk, ışid, dhkp-c derken gg terör örgütünü de lügatımıza katmıştır.

alfabede harf bırakmadı urspuçıcıkları.

(bkz: gucci gang)