entry'ler (18)

sirkülasyon

"devir daim" anlamında.

fütursuzca

"umursamadan, sonunu düşünmeden" anlamında.

beli görününce erkeklerin azacağını sanan bayan

kesinlikle doğru düşünen bayanlardır. genelleme yapmak istemem ama erkek milletinin aklı oraya çalıştığı an -ki çalışmadığı an yok gibidir- bayanın nefes alışından bile tahrik olma yetisine sahiptir.

ümit besen

sadece "ıslak mendil" şarkısına bayıldığım, bizzat sahnesini izlemiş olup pek ruhuma hitap etmediğinden artık dinlemediğim taverna şarkıcısıdır.

saçın yağlanması

saç derisi tarafından salgılanarak saçı besleyen, ancak saça yağlıymış gibi bi görünüm veren madde. en çok muzdarip olduğum sorun. yaz kış demeden her gün saç yıkıyorum..

ezan okunurken müziği kapamak

ibadetlerini yerine getiriyor olsa da olmasa da, en azından Allah'ın çağrısını dinlemeye iki dakika ayırabiliecek kadar saygılı olabilen insandır.

farmville

Beni deli eden facebook oyunu. ablam önemli bir iş yapıyormuşcasına "ver dedim şu pc yi yaa kabaklarım çürüyecek" diye yakındıkça onun boş işler müdürü olduğunu bir kez daha anladığım durum.

alix avien

Golden rose'dan üst, max factor'den alt seviyede; vasat bir kozmetik markası. Rimelleri kirpiği çok uzatmakla birlikte kaskatı yapar ki doğal görünümden hoşlananlar için tercih edilesi değildir. parlatıcı rujları tavsiye edilir.

eti browni

eti'nin bana göre en başarılı tüketim maddesi. Altın günlerinde annelerimizin "ıslak kek" adı altında yaptığı kek türünün paketlenip rafa konmuş hali.

aslında

"işin gerçeği" anlamında. genelde itiraflar cümlelerinin ilk kelimesidir. Muhakkak öncesinde bir yalan söylenmiştir.

facebook dile gelse söyleyeceği ilk şey

" Benim üzerimden edebiyat yapmayın. " diyecektir bence.

msn de ileti gönderilen kişiden cevap alamamak

sanki sen onu, onun seni önemsediğinden daha çok önemsiyormuşsun gibi hissettiren durumdur. farketmeme ihtimalini düşünüp başta çok kafaya takılmasa da, sonrasında gönderilen titreşime de cevap alamayıp iyice rezil hissedilir. ikileme düşürür. yazmaya devam edemezsin üstüne düşüyor gibi olmasın diye. msn den çıkamazsın ya bir gerekçesi varsa diye.

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

Madem ki sen yoksun
Bu yürek, bu beden fazladır bana
Keşke, sen de bir örümcek ağıyla bağlansaydın
Ben delicesine bağlıyken sana....

yapmak isteyip de cesaret edilemeyen şeyler

24 saat deliksiz uyumak, mümkünse öbür günde uyanmamak... günde üç uykuyla nasıl yaşıyorum hala anlamadım.

hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan

bir fincan kahve için bütün cafe nin adımı öğrenmesinden utandığım için gitmediğim cafe dir.

kadınların çantalarında aradıklarını bulamaması

en büyük problemimdir. yalnız benim için sonuç genelde mutlu sonla bitmez. çünkü aradığım şey genelde gerekli olandır ve o kadar gereksiz ıvır zıvırın içinde gerekli olanın işi yoktur.

kadınların çantalarında aradıklarını bulamaması

en büyük problemimdir. yalnız benim için sonuç genelde mutlu sonla bitmez. çünkü aradığım şey genelde gerekli olandır ve o kadar gereksiz ıvır zıvırın içinde gerekli olanın işi yoktur.

ezel

adı ezel olup, "ne zamandan beri.." ile başlayan sorulara "ezelden beri!" cevabını cuk diye oturtarak hem adının hem de kelimenin anlamının hakkını veren dizi oyuncusudur.