bugün

saçın sağlıgını korumak amacıyla deri tarafından üretilen maddedir. bazı insanlarda duştan 10 dk sonra bile saçı yağlayacak yetenek vardır. *
fön çektirip , sittin sene yıkanmayan kızlarda görülür.. o fönlü saç yağlanmadan dolayı , katı yağ kıvamı alır.. rüzgarla uçuşmaz o yandan bu yana bi kütle olarak hareket eder.. yapmayın güzelim şunu , ben beleşe fön çekicem size.. öyk lan..
rivayet odur ki; saçın yagı saçı besliyormus.
ince telli ve çok gür olmayan saçlarda vuku bulan durum.
nedense kalın telli ve sık sayılabilecek saçlarımda meydana gelen durum. *
(bkz: ben bugün bunu gördüm) *
saç derisi tarafından salgılanarak saçı besleyen, ancak saça yağlıymış gibi bi görünüm veren madde. en çok muzdarip olduğum sorun. yaz kış demeden her gün saç yıkıyorum..
sigara dumanı bol olan ortamla çok bulunulduğu zaman saçlarda oluşabilen durumdur. kendimden biliyorum.
her allahın günü saç yıkamama vesile olan, yıkamadığım taktirde saçlarımın sanki yağlanıpta sağa sola yatırılmış gibi görünmesini sağlayan olay. bu arada önerilerinizi beklerim.
çok kötü parlıyor. saç sanki pismiş gibi duruyor. yıkanması gerekiyor mecburen.
aşırı bir yağlanma varsa ve yıkama fırsatı yoksa saç dibine pudra dökülüp yedirilmelidir. yağsız ve temiz görünecektir.
Özellikle saçını uzatan tipler - bazı erkeklere çok yakışıyor - yikamadigi zaman iğrenç görünüyor ve kokuyo lann.
kafasını çok sık kaşıyan kişilerin yaşadığı durum.
şu dünyanın en büyük derdidir bence. ulan 36 saat oldu son yıkadığımdan beri, şerefsizim ki, elimi saçıma götürüp touchpad'e değdirince touchpad'de yağ izini görebiliyorum. O derece.
Berbattır. Ellerinizle dokunduğunuzda azap verir.
en çok 36 gün yıkanmayınca gerçekleşen durum.
en son 5 ay önce yaşadığım durum. doğalgaz kesilip sofbende bozulunca iki hafta sonunda yaglanmisti. düzlestiricinin etkiside çoktur bu olayda.
2 güne saçın berbat gözükmesine ve kendinize iğrenç hissetmenize neden olan durumdur.
Şampuanın çok etkili olduğu durumdur. Daha yavaş yağlanması için (bkz: sabun) sabunun sertleştirdiği saçları biraz olsun yumuşatmak için (bkz: saç kremi)
normal camı buzlu cam haline getirmeye yarar. özellikle sıcak yaz aylarında belediye otobüslerinde terle de birleşen kafalar camlara düşmeye başlayınca dışarıyı görmek imkansızlaşır.
yağlı ciltlerin kaçınılmaz sonu. gerçi yağlı cilde sahip olan insanlar çok daha geç yaşlanır denir. kurak toprak ve ıslak toprak farkı gibi. çok benzer durumlar gerçekten de.
öyle iğrenç bir görünüm oluşturur ki; kışın, gün ısısında sıcak su olmamasına rağmen o buz gibi suyla insana kafa yıkattırır. bi yerden sonra kafanızı hissedemezsiniz.
sıklıkla her gün yada hadi bilemedin gün aşırı saç yıkamama sebep olan illet.
Stresli dönemle sinir bozucu şekilde artan olay. Bazen kafayı makineye vurası geliyor insanın.
Ne kadar zeki olduğunuzun göstergesiymiş.