bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  farklı kaynaklarda alex avien olarak da gördüğüm firma... doğrusu alix avien, evet... ayrıca kopaş kozmetik kuruluşu yerli firma...
  ... cryptic
 2. 2.
  kalitesi fiyatına göre iyi olan, golden rose vb. markalardan çok daha iyi kozmetik markası. farları ve nemlendirici rujları güzeldir.
  2 ... ashtarte
 3. 3.
  cildi sorunlu olup fondöten kullanmak istemeyen, "en fazla pudra kullanırım, dahasına gelemem" diyenler için ilaç gibi bir terracotta pudraya sahip kozmetik markası.
  ola ki pudrayı denemeden aldınız, eve geldiğinizde "hassiktir renge bak, arap bacı lan bu" diyip panik yapmayın hemen. rengi kompakt pudralara nazaran daha bronz olan bu pudrayı süt beyaz bünyeler de rahatça kullanabilir efendim. zira pudra, sürüldükten bir müddet sonra yüzün rengine uyum sağlamaya başlıyor, tam anlamıyla ciltle bütünlük sağlıyor. pudranın rengi nasıl değişir demeyin, oluyor valla.
  aynaya baktıkça "bir zamanlar sivilcem vardı benim, ne oldu onlara" dedirten bu ürünün, özellikle %50 indirime denk gelindiği vakit stok yapılması tarafımca şiddetle tavsiye edilir.
  kullanmıyorum adeta yiyorum. son aldığım kaçıncı kutuydu, sayamadım vallahi.
  1 ... sifresini unutan da vinci
 4. 4.
  Golden rose'dan üst, max factor'den alt seviyede; vasat bir kozmetik markası. Rimelleri kirpiği çok uzatmakla birlikte kaskatı yapar ki doğal görünümden hoşlananlar için tercih edilesi değildir. parlatıcı rujları tavsiye edilir.
  ... diddle
 5. 5.
  ojeleri kalitelidir. camdaki rengi birebir verir. golden rose'daki gibi iki kat sürmeyi gerektirmez.
  4 ... fotograftaki yabanci
 6. 6.
  bakırköy pazarından ucuza alabilirsiniz. *
  ... earthquake
 7. 7.
  ojelerinde farklı ve güzel renkler bulmak mümkündür.
  2 ... froidviolace
 8. 8.
  her ürününden memnun kaldığım kalitesine göre fiyatı oldukça düşük olan kozmetik firmasıdır. kullanmayanlara öneririm.
  ... pamelya
 9. 9.
  terracotta adlı bir pudra harikasına sahip marka.
  ben böyle şey görmedim, ne tortu var, ne cildi boğuyor, ne sivilceleri azdırıyor. tam tersi, kurutuyor. ayrıca 27 gram olmasına rağmen 1 yıl boyunca her gün kullansanız bile bitmiyor.
  ... serra ivashkova
 10. 10.
  parlak bitişli rujları genellikle sevmediğim için shineplus serisini değil fakat klasik rujlarını gerçekten çok beğendiğim marka. koyu renklerde çok başarılılar; rujlar yoğun bir pigmente sahip ve dudakları kurutmuyor.

  http://4.bp.blogspot.com/...vOz-8c/s1600/IMG_2541.JPG

  hakkında özellikle konuşmak istediğimse fotoğrafta gördüğünüz soldan üçüncü turuncu tonu, 375 numara. onun o görüntüsüne hiç aldanmayın diyorum, çünkü dudaktaki duruşu benim için pozitif yönde çok alakasız ve tam bir efsane. hiçbir şekilde parlak değil, mat, cart değil, inanılmaz doğal duruyor. normal dudak renginize çok hafif kiremitimsi bir turuncu dokunuşu konduruyor. yani dudakları herkese yakışabilecek bir renkle sadece olması gerektiği kadar öne çıkarıyor. bu sonucu ilgili tonda her markada elde edemediğim için kesinlikle stoklamayı düşündüğüm bir renk bu.

  çok şeker durdukları için shineplus serisinden de örnek vermeden geçmek istemiyorum:

  http://4.bp.blogspot.com/...mmRXw6Y/s640/CIMG8064.jpg

  renkler çok güzel ama parlaklık veren tüm rujlarda olduğu gibi kalıcılığı unutun diyebilirim. bu tonlardan faydalanabilmek için benim yaptığım şey önce bolca ruj sürmek, ardından peçeteyle silmek. böylece dudakta mat bir hafif renk kalıyor. alix avien'in parlak rujları sim içermediği için bu tekniği onlarla uygulamak çok kolay. siz de benim gibi parlaklık sevmiyorsanız ama renkler hoşunuza gidiyorsa bu yöntemle kullanabilirsiniz.

  alix avien'in ojeleri de çok güzel:

  https://lh6.googleusercon...yhrz6Wwi8/s1600/alix4.jpg
  http://4.bp.blogspot.com/...8/s1600/100_1888+copy.jpg

  şahsen aşağıdaki gibi bir rengi biraz zor kullanacak olsam da fotoğraftaki duruşunu beğendiğim için veriyorum:

  http://www.makyajaynam.co...ds/alix-avien-232-oje.jpg

  bu çok tatlı:

  http://2.bp.blogspot.com/.../s1600/alix+avien+185.JPG

  ve işte o en güzel yeşil tonu olarak övülen mat (simsiz/sedefsiz) koyu orman yeşili:

  http://i1098.photobucket...._avien_293_zmrt_yeili.jpg
  http://i1252.photobucket....5/edankb/alixavien293.jpg

  ikinci fotoda renk açısından daha net bir temsile sahibiz. benimse defalarca kez elim gitti geldi bu renge. almak istedim alamadım. kullanmayacağımı biliyorum çünkü.

  farlara gelirsek, ben tek bir farını denedim alix avien'in. o da aşağıdaki fotoda ancak uzaktan bir temsilini bulabildiğim zümrüt yeşili tekli far:

  http://1.bp.blogspot.com/.../s320/fotograf-783282.JPG

  ilgili ton söz konusu olduğu zaman denediklerim arasında en güzellerinden birinin bu olduğunu söyleyebilirim. aşırı simli değildi ve belirgin, hoş bir renk veriyordu.

  mevzusu açıldı madem, zümrüt yeşili far uygulamasında bugüne kadar gördüğüm en güzel temsillerden birini ekleyerek bitireyim:

  http://www.kadinim.com/re...s-for-Healthy-Eyes-21.jpg

  (her zamanki not: yazar bu entrysinde yahut ilgili yahut ilgisiz başka hiçbir entrysinde reklam amacı gütmediğini, samimi fikirlerini belirttiğini taaahüt eder.)
  1 ... ashtarte