bugün

entry'ler (16)

imamın ordusu

indirdik, okuduk..

velhasılı kelam, kitap bu tarzda yazılan diğer kitaplardan farklı değil, konjonktürel olarak yanlış bir zamanlaması vardı sadece.

beni düşündüren kısmı ise; kitabın indirilmesinden bile korkulur hale gelinmiş olması, yorumların çoğu tedirginlik üzerine, korkmayın arkadaşlar ben cemaatçiyim ben de indirdim okudum.

itü sözlük

son günlerde reklamlarından, yazarlarından -özellikle sekizinci nesil-, sol frame başlıklarından tiksindiğim sözlük. yazar alımını liselilerin yaptığına inanıyorum zira yazılar ergen psikolojisiyle yazılıyor. bakirelik, ateistlik, müslümanlık hakkında açılan başlıklar beni daha da tiksindirmektedir.

bokunuz çıktı yani, istifa ediyorum.

unutmadan, ayrıca sağlam facebook özentisi sözlük.

pandora kitabevi

ismi yunan mitolojisindeki yaratılmış ilk kadından gelen, gidip gezilmesi-görülmesi gereken şirin kitabevlerinden biridir, zira çoğu yayınevinde bulunmayan kitaplar burada mevcut.

(bkz: pandora)
(bkz: pandoranın kutusu)

georg christoph lichtenberg

Almanya'da zamanının en saygın tabiat bilimleri, astronomi ve matematik profesörü, ilk deneysel fizik kürsüsünün kurucusu, elektrikle ilgili önemli keşiflerin sahibidir. Göttingen üniversitesinde matematik profesörüydü. birçok buluşa imza attı, çok sayıda bilimsel makale yazdı. ''Göttingsiche Taschenkalender'' adlı bir derginin editörü ve başyazarı da olan Lichtenberg, Hogart'ın gravürleri üstüne ayrıntılı açıklama adlı eseriyle sanat çevrelerinde de çok ünlü olmuştur.

lichtenberg, dünyada aforizmanın en büyük ustalarından biri olarak tanınıyor. nietzsche'nin ''tekrar tekrar okunacak dört alman nesir eserinden biri'' diyerek övdüğü aforizmalar isimli eseri türkçeye çevilmiştir.

sevi yordun beni çok

er kişidir,
delidir,
dedesi dördüncü deli ibrahimden mütevellittir deliliği,
deli ibrahim ki padişahın solundaydı, tekme atacak kadar kabadayı, söz dinletecek kadar bilge.

iyi kavga eder, iyi yazar, iyi konuşur, iyi ayar verir, kadınları sever, kadınlarda onu sever. kötü huyumu; la bırakta biz övelim seni mına koyim.

erdal beşikçioğlu

bu aralar rüyamda görüp o garip markalı birasından tokuşturduğumuz şahsiyet, kızılayda sırf göreyim diye akşama kadar dolaşmışlığım var ancak göremedik hala kendilerini.

yengeç burcu erkeğini kurtarma derneği

toplu intihar olaylarının en çok yaşanacağı topluluk türüdür, hepiniz gelin bir araya birbirinizi bunalıma sokun sonra açın tüpü zehirlenip geberin.

not: boğuluyorum dernek, bunalıma girdim, acaip duygusalım yardım et.

yengeç burcu erkeği

hissiyatları gelişmiş, seven ve çabuk yara alan kişilerdir bunlar. güzel yemek yaparlar ayrıca, kadın ruhundan anlarlar, zor aşık olurlar daha çok aşık olduğunu sanarlar. şizofreni havalarından melankolik adamlardır, bunalıma girmek için, yalnız kalmak için ekstra çaba sarfederler. kadını onun için kıymetlidir, kıskanırlar, kıskanılmak hoşlarına gider, reddedilmeyi hazmedemezler, timsah gibidirler hedefi on ikiden vurana kadar hareket etmezler, kendilerinden emin oldukları anda saldırıya geçerler. stratejik düşünürler o yüzden çoğu iyi satranç oynar. güvenlerini bir kere sarstığınızda peygamber olsanız bir daha güvenmez size, hep şüpheyle yaklaşır ve zamanı gelince silip atar sizi arkasına bakmaz. kadın arkadaşlara tavsiyem; romantik, duygusal erkek istiyorsanız, mektuplar, şiirler yazsın istiyorsanız sevgili olun bu burç erkeği ile, sizinle aşk yaşamak için venedik'e gidip bir şişe şarap içip size şiir okumaktan asla çekinmeyecektir.

burç erkeklerine tavsiyem; alıngan olmayın abi o kadar, mına koyim sizi konuşmuyorlar hocam alınmayın her kötü bakışa her kötü söze, melankoli havasından kurtulun, duygusallığın tavan yaptığı dönemlerde açın komik yazılar, karikatürler okuyun iyi geliyor, hoşlandığınız kadınları saplantı haline getirmeyin, sizi reddettiklerinde eve kapanıp bunalıma girmeyin, mümkünse arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirin, yalnızlığı seviyorsun biliyorum ama yalnız kalıncada sik gibi bunalıma bağlıyorsun olayı bokunu çıkarıyorsun duygusallığın, adam ol adam.

boğa burcu kadını

süründüren, hislerini belli etmeyen, karşınızda sanki bir odun varmışçasına her şeyi içinde yaşayan kadındır, en azından benim gördüğüm bu. sevilmeyi, övülmeyi sever, yemek yapmayı sever, önyargıları keskindir. sinirlendirmeyin hocam bu burcun kadınını anında silinirsiniz ama affeder ikna edebilirseniz tabi.

gecenin tek cümlelik özeti

tek cümle olmasa da kul hüseyin özetlemiş olayı;

Hüseyin Beyhude Ah Etme Naçar
Bir Kapı Örterse Birini Açar
Efendim, Tabibim, Cananım
Buna Dünya Derler Hepisi Geçer
Hangi Günü Gördün Akşam Olmamış

şirinler

iyi bir çocuğum,
ama hiç göremedim sizi
belkide siz hiç iyi değildiniz
görebilmek için beni.

sözlük yazarlarının itirafları

bütün sözlüklerde yazıyorum, burda çok gıcık olduğum bir arkadaşım yazar olduğu için üye olmayı bile düşünmedim, duydumki silinmiş yazarlığı. ehe.

4 s kuralı

bu kuralı herkesin öğrenmesiyle birlikte kimsenin birbirini sevmediği, herkesin birbirini siktiği durumuna yol açan kuraldır. hayırlı olsun herkese sikin birbirinizi aman sevmeyin çünkü sikerler.

dünyadan göçerken yazarların son sözleri

geldim, gördüm, yaşadım, gidiyorum. üstü kalsın...

sözlük yazarlarının favori müzik aleti

harmonica
piyano
keman

tabi sevmenin yanında bir de çalabilmek lazım.

kadına aşırı ilgi gösterip birden ilgiyi kesmek

kadınlar aşırı ilgi isterler, aşırı ilgidende sıkılırlar. ne yapacağını şaşıran ve kadını artık boğduğunu, sıktığını düşünen er kişi kendisini geriye çeker. tabi bu durumu taktik olarak kullanan arkadaşlarımızda var; vur-kaç taktiği, kadını kendilerine bağlamak için kullandıkları taktiktir, genelde işe yarar tabi kadın er kişiye karşı ilgi duyuyorsa, tehlikelidir, sevdiğiniz kadın üzerinde denemeyiniz.