bugün

entry'ler (15)

1 günde 678 sayfalık kitap okumak

meslek icabı yapmak zorunda olduğum şey. yenisi gelene kadar karakterler en yakın arkadaşlarım olup bir de rüyalarıma giriyor.

balkondan aşağı düşen sarhoş adam

sirtakiyi balkonda yapmaya kalkmamak lazım diye düşündüren bugünün olayı.

emre özdem

bir arkadaşımın, bir yayınevi editörü olduğumdan mütevellit bana bu yazarın kitaplarını bulur musun demesi üzerine var olan 2 kitabıyla tanıştığım yazar. ilk kitabı (bkz: beyaz ve siyah) kurgu olarak fena değil ancak az önce bitirdiğim 2.kitabı (bkz: tuhaf bir şehir) içinde fazlasıyla karakter olmasına rağmen dantel gibi örülmüş hikaye ağıyla ilkinden daha da ötede. Başka kitapları var mı bilmiyorum en azından ben bulamadım, bilen varsa bana ismini yazabilir.

26 yıllık sevgilinin ilk kez elini tutmak

26 yılda sevgililik mi kalır arkadaşım, kardeşlik statütüsüne geçildiğinden tutulmuştur o el diye düşünülür.

topuklu ayakkabı

Nasıl yürüyorsam, ne zaman giysem en fazla 2 saat sonra kırılıp beni yerle bir eden eşya parçası.

american psycho

Christian Bale'e neden sizi hiç komedi filmlerinde göremiyoruz diye sorduklarında, gördünüz, American Psycho. Bir daha da göremeyeceksiniz cevabını almışlardır.

the blind side

Filmdeki rol başlangıçta Sandra Bullock'a teklif edilmiş ancak tarafından reddedilmiştir. Yapımcılar bu sefer ibreyi Julia Roberts'a çevirmişler ancak ilk teklif kendisine yapılmadığı için o da reddetmiştir. Daha sonra Sandra Bullock ikna edilmiş ve ortaya güzel bir yapım çıkmıştır. Sandra Bullock'un ilk teklifi reddetme sebebi ise yoğun programı ve bu yoğunluktan dolayı ilgi gösterilmesi gereken role kendini veremeyeceğini düşünmesi.

filmi çekilesi kitaplar

Eve Dallas serisi.

thank you for smoking

konu tütün olunca akla gelen lobici rolünde aaron eckhart var. film boyunca gerçekte lobicilerin olayları nasıl çarpıtarak tarafları kendilerini desteklemeye ikna ettiğini görüyoruz. Filmin akılda kalan yanlarından biri Marlboro adamı.

oynadıkları film tereddütsüz izlenen aktristler

Helena Bonham Carter
Tilda Swinton
Emma Thompson
Kristin Scott Thomas
Emily Mortimer
Parker Posey
Toni Collette
Julianna Margulies.

oynadıkları film tereddütsüz izlenen aktörler

(bkz: gary oldman)
(bkz: ralph fiennes)
(bkz: Aaron Eckhart)
(bkz: Michael Caine)
(bkz: Kenneth Branagh)
(bkz: Sam Rockwell)

türk dizileri

dizinin baş karakteri ya kanserdir ya da vurulmuştur. Dizi severlerde bu kişinin ana karakter olduğunu bildikleri halde ölmesin ne olur diye dua eder. Senaryo şaşmaz. Tamam yaratıcı değilsiniz de biraz esinlenin bari.

yayından kaldırılması gereken diziler

Atv nin tüm dizileri. Bu aralar tamamen dizilere sarmış kanal.

stand up

Garou'nun 2008 ingilizce albümünden çıkan ilk single.

ghost whisperer

anladık jim öldü, ruhu da karısından ayrılmamak için başkasının bedenine girdi de konu komşu demeyecek mi daha dün kocanı toprağa verdin kadın bu ne arsızlık.