bugün

entry'ler (376)

zorunlu öğretim kaldırılmalıdır

Eğitim sadece meslek bulmak ve para kazanmak dışın da gelişimi sağlamak için alınmaya başlansa ve devlette eğitim adı altında kendi ideolojisini ve milliyetçiliğini aşılamasa alınması gereken yegâne şeydir. Lakin şu durum da bir bireyin zorunlu eğitime tabi tutulması bence de gereksizdir.

the post

Geçen günler de izlediğim ve gerçeklikten uzak bulduğum bir filmdir. Özgür basının bir ülkede nasıl kazanıldığını anlatmaktadır ama ben filmin sonunda ki dava sonucunu çok gerçekçi bulmadım evet Amerika bizden daha Özgür bir ülkede olsa da bu kadar da degil dedirtti bana. Amerika'yı övündüğünü düşündürdü. Şu dünya da şuan sahip olduğumuz tüm haklar için birileri ölmüş birileri kendini feda etmiş adil ülkeler de bile! O yüzden basın özgürlüğü film de bir kaç stresli olayla atlatılması bana gerçeklikten uzak geldi.

eski sevgili

Sanırım tanımlaması en zorlarından biri hayatının bir kısmını tamamen paylaştığın birisi var onunla geçirdiğin iyi kötü hiçbir anıyı unutmuyorsun bir sokak bir şarkı belki bir film hep onu hatırlatıyor. Ama içiniz de ne bir kıpırtı ne bir heyecan beliriyor eskiden onu göreceksiniz diye heyecanlandırınız kişiye bazen iğreti bazen nefret bazen de yokmuş gibi bakıyorsunuz. Oysa ki eskiden en mutlu en mutsuz gününüzü paylaşmak istediğiniz insandı o. Bazen bir şeylerin bu kadar çabuk ve kolay tükenebilmesine ve bu yaşanmışlıkların hepsine eski sevgili demek hem de hepsi için. ilginç geliyor insana.

gün geçtikçe azalan şeyler

Mutluluk. Sorumluluklar ve hayatın gerçekleri insanı mutluluktan ve duygulardan o kadar uzaklaştırıyor ki.

bu havalara rağmen kışı seven insan

Gün ışığından faydalanabiliyordur. Karanlıkta evden çıkmak zorun da olup karanlıkta dönmüyordur ayrıca grip ve türevi hastalıklara yakalanmıyordur. Başka açıklaması olamaz çünkü.

türk kızlarının biraz beyinsiz olması

Recep ivedik gibi bir filmin gişe rekorları kırıldığı bir yerde kızlarımız aptal avrupa kültürüne sahip degil vs vs denilmesi çok komik. Her şey kendi şartlarında değerlendirimeli kötü bir eğitim alıyoruz hepimiz türk kültürünün mufazakar kısmı ve toplum baskısıda işin içine girince böyle bir söylem çıkıyor karşımıza lakin bunun gerçeklik noktası yok. Sırf bana trip atıyor diye kendi bencil isteklerini yumuşatma yöntemi olarak kullanıyor ve tüm bu gerçeklikten ( toplum olarak aptallaşmamızdan) kopuk yaşıyor.

zenginleri niçin öldürmeliyiz

Bizim emeklerimiz üzerinden haksız kazanç elde ediyorlar diye.

dibe vurmuş insanlara tavsiyeler

Bu durumdan sadece kendiniz çıkabilirsiniz. Şöyle ki ne kadar çok sevdiğiniz insan yanınızda olsa da olmasa da size sadece desteği olabilir bu da anlık bir duygu yükselmesi saglar. Yükselmek için kendiniz çabalamalısınız (tabi ki mevcut durumların olabilirliğine bakarak) acı olucak ama gerçekçi düşünmeniz gerek biraz duygusuz olun bir insan sizi bir adım öne taşımıyorsa onunla görüşmeyin biri için öyle çok üzülmeyin sizin hayatınızda sizden daha degerli bir şey yok.

erkeklerdeki feminist kadın nefretinin nedenleri

Aslında toplumdaki cinsiyet rolelerinin farklılaşmasını destekleyen fiziksel degişiklikleri( ki aynı türün üreme organları içeri ve dışarı gelişen varlıklarıyız) kullanarak kadınların bu rollerin dışında yer almasını hak olarak görmemelerinden belirli değişiklikler nedeniyle bunu bir kader olarak görüp eşitliğin din katında da sosyal hayattada var olamayacağını düşündüklerindendir. Kalıplar içinde düşünmek böyle bir şey.

sürekli mutsuz insan

Böyle bir insanla zaman geçirmek çok acı vericidir. Her şeye üzülebilir yıllar önce kaçırdığı bir şansa yapamadıklarına ve hatta dogum gününün çok kişi tarafından kutlanmamasına. Genelde bencil olan bu tür dünyanın sadece onlarında irili ufaklı dertleriyle döndüğünü düşünür. Mutsuz olun ama böyle bir şey üretmeyin.

gecenin sözü

Bunca zaman neler yaşamış olursak olalım mutluluk geçici bir alev olmalıydı içimizde.

en yakındaki kitabın yazarı

Yakup kadri karaosmanoğlu.

bireysel silahlanma

Demek ki mevcut güvenlik durumu insanı tatmin etmediğinde baş vurulan seçeneklerden biri olsa da yapılmaması gerekendir çünkü bireysel bir güvenlik toplumda güvence halini sağlamaz ve işlevsiz kalır. Bireysel bir boyuttan öteye geçemez. Sokaklarda bombaların oatlamasını önlemez.

türkiye nin sembol hayvanı

Herkesin bildiği üzere kurt.

üç kuruş ödediği vergiyle her boku eleştiren tip

Teknik olarak devlet denilen şey en basit anlamda bakıldığında vergi karşılığı hizmet veren bir kurumsa verilen hizmeti eleştirmekte haktır. Asıl saçma olan verilen hizmetin övülmesidir. Sen hiç doktor beni ne güzel ilaç yazdı diyor musun?

eşcinseller linç edilmeyi hak ediyor mu

Cinsel tercihi için kimse linç edilmeyi hak etmez. Bu tepkileri keşke taciz tacavüz olaylarına verseniz.

liselilere tavsiyeler

Gerçekten dost edinebileceğiniz zamanlarda olduğunuzu unutmayın. O zamandan sonra ki insanlarla aranızda ki ilişki özellikle üniversite döenimde çıkar ilişkisine dönüyor. Büyüdükçe insanlığımızıkaybediyoruz galiba.

bir erkeğe alınabilecek en güzel hediye

Bir erkeğe hediye almak kadar zor bişey yoktur. Ama çogunluğu futbolla fazla alakalı olduğu için krampon forma türü şeyler olabilir.

şarap denince akla ilk gelenler

Nedendir bilinmez ama köpek öldüren.

en kaliteli burç

Tabiki de kova. Arasıra bencil ve umursamaz olsalarda zekilikleriyle en katiliteleliridirler.