bugün

Neyin kafasını yaşadığını merak ettiğim insandır. Muhtelemen işsiz güçsüz, tüm gün dışarıya çıkmayan bir insandır.

Bu kış kıyamet sevilir mi ? Her yer ıslak, yağmur, çamur, sel, felaket. Sokağa çıkmak dert, üşümesi dert, dert de dert. Yazı sevin abi, baharı sevin, kasveti değil.
Benim diyeceğim tanımlamadır uzun uzun anlatabilirim bunu lakin uykum var soğuğu rüzgarı dışarda az insan olmasını seviyorum.
Net ve kesin maldır.! Lan sarınıp sarmalanmaktan önümü göremiyorum evden cıkarken 15 dk bot giyorum nesini sevcem kışın.
am beyinli yürümeye dışarı çıkamıyor evden kış övüyor.
Ben kışı sevmiyorum amk. Donuyorum resmen. Antalyadayım şu an burası bile buz. Yaz insanıyım ben. Böyle deniz kum güneş. Oh içim ısındı yemin ederim.
kışı seven yallah kutuplara.
En güzel mevsimdir. Tecavüzün hırsızlığın ve bin türlü şerefsizliğin en az olduğu mevsimdir. Ayılar zaten kış uykusunda şerefsiz çakallar da ininden kafasını çıkaramaz. Zira çıkarmaya kalkarsa çakma abidas eşofman takımı kendisini soğuktan koruyamayacaktır.

Bir erkek olarak en sevdiğim mevsimdir. Tabi doğalgaz/kömürdür çeşitli iklim masraflarıdır o ayrı. Öyle kışı severken, götünü sıcak yuvaya sokup, sokamayanları unutan da değiliz çok şükür. Hepsini düşünüp ederiz duamızı.

Hem, Vivaldi‘nin ölümsüz eseri 4 mevsimin en güzel bölümü de kış değil mi?

Ekim doğumlu olarak kış candır, yaz ise sadece heyecan.
Niye sevmeyelim yağmur yok kar yok.
bu havayı seven ayıdır mesela kutup ayısı .soğuk diye nefes alamıyorum.
Güneş yok abi insanlar gergin full stres. Ağaç diye bişey yok hepsi kara kuru dallar.
Benimdir. Bi tarafım da donsa soğuk güzel.
Yerine göre iyidir.
Hayattan zevk almayı bilen insandır. Yüksek ihtimalle yalnızdır.
Kışı yaza tercih ederim. Kışın üstünüze kalın şeyler giyerek sokağa çıkabilir iken yazın soyunsanız dahi sıcaktan ölürsünüz.
Buraya gelsin de görsün o zaman denilesi insan. Kış neymiş soğuk neye benzermiş.
sıcakta sucuk gibi olmaktan ve leş gibi kokmaktan zerre haz etmeyen insandır.

kış allahtır.

(bkz: kudur)
(bkz: ağla)
(bkz: zırla)
sevmeyenlerin yazın çok sıcak diyerek şikayet etme lüksü yoktur. evet.
Gün ışığından faydalanabiliyordur. Karanlıkta evden çıkmak zorun da olup karanlıkta dönmüyordur ayrıca grip ve türevi hastalıklara yakalanmıyordur. Başka açıklaması olamaz çünkü.
Çıksın dolaşsınlar efendim. Yazın 'sıcaklardan bunaldık artık kış gelsin' diyenler nerede ben göremiyorum sokaklar bomboş.
karlarla kaplı pencerenin önlerinde sex yapıyorsa ne mutlu ona.
Evet hava şartları zorluyor insanı, evden çıkası gelmiyor insanın ama lapa lapa kar yağınca elinde saleple pencereden izlemenin hayalini kurmak ve bu eylemi sevmek nasıl size güzel gelmez?
bdsm seven insandır sanırım,zira dışarıda insanı ayakta sken bir soğuk var.bundan zevk alana,sekste nelerden zevk almaz.
Net gerizekalıdır.
öğlene kadar yorganın altında osura osura uyuyan, kalkınca bir güzel kahvaltısını yapıp sıcak çikolatasını yudumlarken cayır cayır yanan kaloriferin yanında kitap okuyan şanslı ibnedir. ölsündür, sürünsündür.
3 gündür aralıksız yağmur yağıyor. Buna rağmen kuşı seviyorum, ne güzel oturuyoruz evde.