bugün

eski sevgilinin derdidir mazide kalmıştır.
(bkz: banane sanane)
uzaktan hısım gibi duran sevgilidir.
aşırı kıskanç kişinin tesbit edebileceği durumdur. normal olanı eskiyi unutmaktır.
sizin şimdiki sevgilinizdir.

eski sevgilinizin eski sevgilisi yine kendiniz olacağınızdan, yeni sevgili de şimdiki sevgiliniz olacaktır.

ama bahse konu olan, eski sevgilinizin daha eski bir sevgilisi ise, o zaman durum karışıktır, ebcedle bile çözemeyiz.
(bkz: yenge)
(bkz: aaa bu benim lan) *
tekerleme .dengi için bakınız: al şu taka tukaları .
kim olduğunu düşünene kadar yeni bir sevgili bulacak kadar vakit geçirten sevgilidir.
dış kapının mandalıdır.
dıdısının dıdısının dıdısı.
aşk-ı memnu'daki aşk şeması.

peyker -> behlül -> elif -> behlül -> bihter -> adnan -> behlül

demek ki bu durumda, adnan'a behlül düşecek gibi görünüyor.
(bkz: bu ne lan polinom gibi)
''sen o göğüsleri birde benim zamanımda görecektin '' diye laf sokulacak kişidir.
eski sevgilinin eski sevgilisini unutamaması sonucu, eski sevgilinin eski sevgilisinin yeni sevgilisi olduğunu öğrendiğinizde içinize düşen ateş söner.**

edit: cümlenin sonunu bağlayamamışım.
(bkz: eee nolmuş ona)
(bkz: dızdığının dızdığı)
çok tatlı bir insandır.
aradan zaman geçmiş olduğunu bildiğiniz halde yine de gıcık kaptığınız bir insan olan eski sevgilinizin eski sevgilisinin yeni takılmaya başladığı kişidir. ve aklınıza "lan acaba benim bu eski sevgili biliyor mu bu yeni sevgili olayını, duysa dikkatini çeker mi, hala seviyor mu, aklı var mı bu eski sevgilisinde?" vs. soruları getirir. ayrıca dalga konusu yapıp bunlarla (eski sevgilinin eski sevgilisi ve onun yeni sevgilisi ile) uğraşabilirsiniz. hatta ikisinin resimlerini çalıp, eski sevgilinize yollayabilirsiniz falan. artık cinliğinize kalmış. he tabi zaman harcamak doğru mu o da tartışılır. ama kafa dağıtmak için işe yarıyor yani diyeyim.
(bkz: orospu çocuğu)
mutluluklar dilenmesi gereken sevgilidir.
alıcısına şimdiden hayırlı olsun.
Düşmanımın düşmanı dostumdur, hayırlı olsun denir.
bize ne lan bundan dedirten hadisedir.
gene eski sevgilinin ta kendisidir. ayrıldıklarını biliyordum çünkü facebook şeffaf yer her şey ortalıkta bilirsiniz. ayrıldıklarından olduğu gibi barıştıklarından da haberim oldu. eski sevgilimi gerçekten sevmiyorum ve ayrıldığıma çok seviniyorum ama gene de insan bir tuhaf hissediyor.
Eski sevgilinin yeni sevgilisinin eski sevgilisiyle birlikte olmak gibi.