bugün

(bkz: üniversite birinci sınıf öğrencileri)
öğrenciliğin en çetrefilli evresidir. aslında bu dönemin zorluğu 2. sınıfta anlaşılır. çömezlikten biraz biraz çıkıldığında çooook eskiden(yani 1-3 sene evvelinden) yapılan mallıklar hatırlanır, utanılıp surat yorgana gömülür.

olum birinci sınıfta fizik labına önlükle gittiydik lan. aslında mallık ettiğimizin de farkındaydık. ama yine de bir arkadaşımla ben bunu yaptık. bir de diğerleri de giyinmiyor, sadece ikimiz. vay beynimize uzaylılar sıça.
sürekli espri yapmaya çalışan öğrencidir. hatta öğrenciler topluluğudur. bu koloni, kampüs içinde mutlu mutlu gezer.
kişi sayısı az ise centilmen olmaya çalışan er kişisi hesap öder. zira 1. sınıf olduğu için herkesin cebinde para kisiftir. otlakçılık 2. sınıfta başlar.
1. sınıf hatun kişisi bu koloniden birkaç ay sonra ayrılma çalışmalarına başlar. yanındaki çiroz delikanlılar onun kalitesini baltalamaktadır.
üst sınıflar tarafından çömez hitabı alır.
eğer yaşından küçük gösteriyorsa, dördüncü sınıfta bile hala birinci sınıf sanılan öğrencidir. insan boyundan posundan anlamazsa, kendinden emin tavırlarından anlar ya, birinci sınıf olmadığını!
hoca sınıfa girince ayağa kalkmaması gereken kişi. lise değil burası evladım.
mezun olmak için yaklaşık 300 sınava girmesi gereken kişidir.
11 sene geride kalan öğrenciliktir. özlememek elde değildir.
alt devredir.
sürekli itilir arkadaşlıklardan dışlanır az buçuk arkadaşı vardır onlarıda dışlarlar onlarıda arkadaşı için dışladıkları için bunun arkadaşlığından çıkarlar çok karmaşık bir yaşam felsefesi vardı öyle insanların ama aile ortamında çok sevilen kişilerdir ailesinden ne istese ailesi yapar çünkü okul birincisi olmuştur başka bir deyişle 2 kişilikli olabilme ihtimali yukarı çıkıyor bu anlamda.
yakında gözü açılacak olan.
benden yaşça büyük olanlar olmasına rağmen, geç kazandıklarından heralde, bana sürekli abi derler. hött derim korkup kaçarlar. lan bi durun dövmeyecez sizi.. (bkz: bozdum formatı eyledim viran)
pozitiftir. yatay geçiş hayalleri kurar, sevişmek birincil amacıdır, lisedeki o şopar halinden kurtulmak ister, sürü halinde gezer.
böyle kuzu gibi mecik gibi bir şey. oradan oraya koşar. ceylan gibi seker. lan ziraat fakültesinde bedava ekmek dağıtılıyor koş desen, arkadaşlarını da toplar gider. böyle de sevecen işte.
okulunun birinci dönemi notlarını çok iyi getirip, ikinci döneminde sıçan öğrencidir.
yatay geçiş düşünmesiyle ünlüdür.
Yatarak sınıf geçmeyi planlayandır.
hayallerden yavaş yavaş uzaklaşan öğrencidir.

"hani partiler, kızlar lan" der. sonra amerikan pastası cd lerini atar, bilgisayardaki dosyaları siler. gerçeğe döner.

bu da benden hediye olsun mühendislik okuyan 1. sınıflara;

görsel
liseden mezun olur olmaz saç uzatmaya başlayan öğrencidir. kampüs içinde, yerleşkede, dışarıda... sürekli sürü halinde gezerler. tanımda belirttiğim gibi olanları çok daha güzel ve sevilesidir. ferdi tayfur stili saçlarını çok uzun sandığından sürekli geriye atmaya çalışıp yanındaki insana "sence kestireyim mi ?" diye defalarca sorar. üniversitenin saç-sakal uzatıp kıl yumağına dönmekten başka işlerin de yapıldığı bir yer olduğunu, birileri bu gençlere hatırlatmalı. bir de büyüdüm havasında bıyık bırakanları vardır ki çocuksu yüzde pek bir eğreti durmaktadır. autocad ile çizip çıktı alıp yapıştırılmış gibi. çakma malkoçoğlu diyeyim sözü de bitireyim. sevin onları, her çocuk ve her genç gibi onlar da ülkenin, dünyanın geleceğidir.
+ hocam yazılıları okudunuz mu?

- yazılı?
yatay geçişizm ve çapilizm akımı düşünürlerinden olmak isterlerken bir anda kendilerini yatışizm felsefesinin tam ortasında bulurlar.
ilk bir hafta kendini cam fanusun içine kapatılmış sivrisinek gibi hisseder, etrafa boş boş bakar, tanıştığı insanların adını 2 dakikada unutur ardından ortama alışmaya başlar(mecbur alışacak) zamanın daha hızlı aktığını görür artık ki bu zamanın hızlı akışı alıştığının göstergesidir. Ondan sonrasını daha deneyimleyemedim ya la..
muhabbeti hiç çekilmez!
Vizelere girince ortalığı ayağa kaldırır.
ben aslındayla başlar puan hesabı yapar mınısktiğim. geldiği bölümü sevmez. oruspu çocuğu.
boş yaşar.
ya da yatay geçiş hayaliyle gelir. gider....
güncel Önemli Başlıklar