bugün

entry'ler (13)

kepce kulaklilar zeki olur

Tanıdığım kepçe kulaklılardan yola çıkarak bir değerlendirmede bulunayım;

her biri bırak zeki olmayı gayet vasat zekaya sahip, bir yanlışı mutlaka birden fazla yapmış ve birer yetişkin olmalarına rağmen mutlaka ama mutlaka birilerine bağlı(maddi) bağımlı asalak kişiler.

Ha kulağın kepçe, ha burnun uzun, ha gözün çekik vs.. hiçbirinin zekayla uzaktan yakından alakası yok. çocuğunuzun kulakları kepçe diye "ay bizim ki maşallah cok zeki teyzesi..." yakıştırmalarından da itinayla uzak durun efenim. Sonra komik duruma düşüyorsunuz. Çocuğunuz da siz de...

ekşi sözlük ün uludağ sözlük ten kaliteli olması

doğru fakat eksik önerme. sadece uludağ sözlük değil tüm sözlükler arasında en kalitelisidir. bok atanların çoğu yazar olamayan ya da yazarlıktan atılanlardır.

not: 2 defa yazarlığa başvurdum ve ikisinde de reddedildim. yazar değilim ve olmaktan da vazgeçtim. gene de ekşiyi okumaya devam, yazmasam da olur.

ekşi sözlük te yazar olmanın yolları

(bkz: almıyorlar ki)
bi iki sene bekleseniz dahi kabul edilmemeyi göze alın.

oysaki elimde nutellam, boynumda fularım ile birlikte yazar olur olmaz gülerken sandalyeden düşme planları yapıyordum. gene bana hüsran, gene bana hasret, gene bana kara geceler. 2.ci başvurumdu, 2.ci reddi yedim. nutellamı da, fularımı da, sandalyemi de ateşe verdim.

on birinci nesil yazar

an itibariyle aralarında bulunduğum topluluk.

türk aydını

günümüz koşullarında; plaza çalışanı ve sosyal platform aktivisti olan liberal bir beyaz yakalıdır.

uzak mesafe ilişkisi

akıllı telefon gerektirir. 3g, 4 ya 4 buçuk g değil, 5g'nin elzem bir ihtiyaç oluğunun da göstergeci olan ilişki tipidir.

yazmak

eğer türkçe 10 parmak yazıyorsanız f klavye ile ingilizce yazıyorsanız tercihinizin q klavyeden yana olması gereken ne amaçla olursa olsun kafa dağıtmaca bir aktivite.

karınca

her kuru toprak üzerinde özenle yürümeme sebep olan minik hayvanlar topluluğu. kıyamıyorum kendilerine.

türk hava yolları

dünya klasmanında fiyat+yemek+uçak kalitesi parametreleriyle sınıfta kalan firma.

çocukken ansiklopedi okumak

en değerli hazine kapısının açılmasını sağlayan çocuk hareketidir.

the dark side of the moon

değil 70'ler tam da günümüzü anlatan ve ses efektleri muhteşem olan albüm.

amazon kindle

hiçbir phone tablet veya smartphone'un yakalayamayacağı standartta olan teknolojik kitap okuma gereci.

almanya

freiburg şehriyle kendine aşık ettiren diyar.