bugün

entry'ler (80)

göktuğ yüksel

oyungezer de nem adlı bir köşesi vardır. ayrıca her ay yaptığı gim leriyle insanı yarmaktadır nokta

düşünmekten yorulan insan

(bkz: düşünmekten kafayı yiyen insan)*

kola dolu havuz

içindeki kola içilmez, gazı kaçmıştır zira. israftır.

beşiktaş in şampiyon olması

7 yılda bir tekrarlanan durum. ama tabi 3 türkiye kupası 1 lig şampiyonluğu etseydi şimdiye ohooo...*

arkadaslari icmesin diye suyunun icine tukuren ins

(bkz: özürlü)

ruyayla gercegin senkronize olmasi

--spoiler--

(bkz: click)

--spoiler--

üniversite öğrencilerinin bilmesi gereken şeyler

bilmeleri gereken birşey olmadığı.

sinava silgisiz giren ogrenci

maldır efendim bildiğin mal.

(bkz: sınava silgisiz giren mal)

kit carson

teksin yoldaşı.

kişinin babasının gay olması

(bkz: gay)
(bkz: baba)

yazar hakkında bilgi

boku çıkarılmış butondur. 12 tane seçenek vardır, kime neme lazımdır bu kadar seçenek bilinmez.

(bkz: son zamanlarda en beğenilen entryleri)

yakında şunları da görebiliriz;

(bkz: bir ara beğenilmiş sonra anlaşılamamış entryleri)
(bkz: ilk iyi oylanan entrysi)
(bkz: geçen yıl)

iki günde 73 tane özel mesaj aldım hiç de az değil

(bkz: hedef 200)

ulkuculerin pkk cilar dururken solculari dovmesi

yanlıştır. önce pkk lıları sonra solcuları dövmelidirler.

(bkz: ahahaha ben buna gülüyorum ya)

engin ardıç

ben sıkıldım bu adamın başlığına yazmaktan bu adam sıkılmadı ayar vermekten.

''şimdi hepiniz ağlıyorsunuz: cumhurbaşkanı, yökün başına türbana ılık bakan bir profesör atamış...

ne bekliyordunuz, chp eğilimli birisini mi atayacaktı?

kendinize göre dizayn ettiğiniz bir baskı düzeni başkasının eline geçince ağlamaya hakkınız var mı?''

''niçin cumhurbaşkanlığı makamını sembolik olarak bırakmadınız da, fiilen hükümetin başı olarak yetkilerini güçlendirdiniz?

kenan evren memleketi daha iyi kontrol edebilsin diye... öyle değil mi? arkasından turgut özal gelince de hır çıktı.''

''niçin rektörleri atamayı da cumhurbaşkanının keyfine bıraktınız ve şimdi maraza çıkarıyorsunuz?

bu kadar güçlü bir koltuk şimdi ötekilerin eline geçince yakınmaya hakkınız var mı?''

''hem başbakana kızıyorsunuz hem ana muhalefet liderine, parti içi diktatörlük kurdukları için... onlara bu olanağı kim sağladı?''

''yüzde 46 oy oranıyla meclisin yüzde 60 ını ele geçirmeyi sağlayan sakat sistem kimin eseridir?''

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=101409,10,2

fazıl say ın türkiye yi terk etmesi

kendi görüşünün en iyisi olduğunu düşünen, hiçbir yerde kendi görüşünün dışında bir görüşün olmasını istemeyen, olsa bile bunu çeşitli etiketlerle* asimile etmeye çalışan, saklandıkları laik kimliğinin arkasında aslında laik yobaz kimliklerini saklayan kişilerin desteklediği eylemdir.

''zaten islamcı diye de bir kesim olmaması gerekir türkiye'de, çünkü ben öyle istiyorum..''

2007 2008 sampiyonlar ligi sampiyonu besiktas

(bkz: havada bulut sen onu unut)

digidik digidik digidik

(bkz: sniff sniff)

pozitivizm

a. comte tarafından 3 aşamayla incelenmiştir. insan zihni de bu 3 aşamayı sırasıyla atlamıştır.

- teolojik aşama: en eski aşamadır. çeşitli doğa olayları (deprem, gök gürültüsü, şimşek) tanrıya danayndırılarak açıklanmıştır.

-metafizik aşama: bu aşamada doğa olayları ruh, cin gibi soyut güçlerle açıklanmıştır.

-pozitif aşama: bu aşama da ise doğa olayları akla, bilime, deneye dayandırılarak açıklanmıştır.

epistemoloji

(bkz: bilgi felsefesi)

bir yazari okumak icin dayanilmaz bir istek duymak

(bkz: engin ardıç)