bugün

sık sık olan olaydır bunu ülkücülerin ideoloji eksikliğine aldırmadan siyaset yapmalarına bağlayabiliriz.

bir tarafta pkk sempatizanları eylemler yapmakta sağa sola saçma sapan bildiriler asmaktayken ya da kardeşlik adı altında pkk propagandası yapmaktayken bunları bırakıp; hiçbir bölücü faaliyete katılmadığı gibi vatanı ve milleti için en iyisini düşünmeye çalışan bunun için eylemlerde * bulunan atatürkçü gençlerin ülkücü güruh tarafından dayak yemesidir.
kimi dövse suç olan adamların seçici davranmayışından kaynaklanan durumdur. hayır bir solcunun ülkücü dövmekten imtina edip bir pkk lı dövdüğüne şahit olsak "amuğa godumun ülkücüleri pkk lı yerine solcu dövüyor" diyecez ama görmedik. o nedenle tam tersini diyoruz kantinde oturan apolitik vatandaşlar olarak.
pkk'lıların ve de sempatizanlarının cezasının dayaktan daha ağır olması gerektiğinden ülkücülerin biraz daha sabrettiğini düşündürmektedir. gösterilerin ve de eylemlerin özellikle yoğunlaştığı istanbul, tıpkı trabzonda olduğu gibi * sosyal patlama, linç etme gibi olaylara gebedir. zaten teröristlerin de istediği böyle bir durum yaratıp avrupa'ya bakın "türkler ve kürtler anlaşamıyor" diye mesaj vermektir. zira yalandır, tanıdığım bir sürü kürt arkadaşım vardır, hepsini de çok severim. onlar da pkk'nın ne menem bir piyon olduğunun farkındadırlar zaten.
(bkz: durun tespitim geldi)
bazılarının solcuları ve solculuğu pkklılar ile özdeşleştirmesi yüzünden olsa gerek. bazıları değinmiş bu konuya , artık bilerek mi bilmeyerek mi bilinmez.
terbiyesizlik.
(bkz: pkklıların solcu ayaklarına yatması) bukalemun diyeceğim onlara ama hayvanın ne suçu var o zaman gelin hep beraber fahişe beyinli dağ maymunları diyelim..
yanlıştır. önce pkk lıları sonra solcuları dövmelidirler.

(bkz: ahahaha ben buna gülüyorum ya)
birilerini dövmenin de siyasi bir tavır olduğunu öğrendik şükür.

tanım: ülkücülerin enselerine yazdırdıkları "pkk'cılar dururken solcuları" yazısı.
(bkz: kalas)
silahsız olanın dayak atmak için daha çekici gelmesinden kaynaklıdır.
(bkz: ülkücü tamam pkkcı ne la)
ülkücülerin dövdüğü pkk'lıları da solcu diye lanse eden medyanın ürünü düşünce. uyanın gençler sol-sağ çatışması yok, ülkücü-dtp'li(pkk'cı) çatışması var 5 senedir.
solculardan kuyruk acıları vardır.
pkklıların solculuk adı altında faaliyet yapmalarından ileri gelen durumdur.

teröristleri yine gördük ankara'da... işçiler hak aramak için eylem yaparken, sahneye çıktılar. güzelim ankara'nın kaldırımlarını söktüler, halkı tehdit ettiler, kamu binalarını taşladılar, polise taş attılar...

bunlar kendilerine solcu diyen teröristlerdir ! bunların van'da, tunceli'de, diyarbakır'da başbakan gelmesin diye ortalığı birbirine katan, düzeni tehdit eden kişilerden farkı yoktur. hatta bunlar kardeştir ! soysuzdur, şerefsizdir...

şimdi bu ülkücüler, solcuyum diye dolaşan bu teröristleri dövünce suç mu oluyor ?

yoksa özgürlük, hak ve eşitlik isteyenler sosyal hayatı tehdit edip, parçalayınca mı suç oluyor ?

haberlerde vatandaşımız şöyle diyor :

" böyle hak aranmaz, böyle özgürlük istenmez "

sonuç olarak insanları ayırmayı bırakalım artık ! ülke bizim ülkemiz ! bir tane türkiye var ! eğer karşıysanız türkiye cumhuriyeti devletine buyrun karşı tarafa geçin. yok eğer türkiyem benim memleketim ülkem diyebiliyorsanız ister solcu olun ister ülkücü çocuk oyunlarını bırakın buyrun birlik olalım..
gerçek ülkücü olmayan insanlardır.
hala insanları sağcı - solcu diye ayıran insanların yazdığı başlık !

ideoloji diye tutturan bünyeleri sadece bu ayrımı ve çeşitli etiketleri barındırmaktadır... ötesi yoktur.
ülkücüler solcuları dövemez, onların yaptığı tek başlarına yakaladıkları bir kişiye polisin de göz yummasıyla ve teşvikiyle kurt sürüsü misali sopa ve satırlarla saldırmaktır. ben teke tek dövüşenini görmedim ülkücü ünvanlı faşistlerin.
pkk'cıları öldürmeyi tercih etmelerindendir.
solcuların kepazelğini itiraf eden bir ifade.

"beni niye dövüyon ülkücü abi (sümük sümük)" , "ben sana ne yaptım yaaa (sümük ve gözyaşı)". "gücün bana yetiyor deee mi (omzuna al beni)"

senin gibi solcunun a...sokayım, e mi? rezil.
Solcudan kasıt,Gomanistlerse eğer Pkklıdan bir farkları olmadığı için olan olaydır.Birisi Milli birlik ve bütünlüğe karşı diğeri de Milli birlik ve bütünlüğü zararlı bir şey olarak görüyor ki ben yurtsever cepheden uzun süredir dövülen görmedim ama EKim gençliği gibi PKKyla içli dışlı terorist gomanistlerden dövülen çok gördüm,sen üniversiteye gelen Ülkücüleri Takım elbisesinden tanıyıp alkışlayacak veya da laf atacak cesareti buluyorsan kendinde dayak yemeye de hazırlıklı olmalısın,Ülkücü bu Kollektiflerden adam tepelemeyi çok sever.
Ülküsünü bilmeden kendini ülkücü belliyen ( bunlara ülkücü diyemeyiz), sürü siyaseti güden insanların türkiyede sag sol ayrımı toplum içinde yok olmaya yüz tutmusken onu tekrar alevlendirerek yaptıkları densizlik, geri kafalılık.
dövmek falan bunlar gereksiz işlerdir. lakin başlıkta ki eleştirel yaklaşım sonuna kadar desteklenesidir.
üülkücüler hakkındaki kocaman önyargıların ve üç kişi üzerinden yapılmış gözlemlerin herkese yaftalanmsı sonucu ortaya çıkan manzaranın cehalet kokan ifadesi, tezahürü...

türkiye'de en çok dergi çıkaran gençlik hareketi belki de bu ülkücüler. neredeyse 3 ülkücü bir araya geldiği zaman dergi çıkarır. kimse bunu ballandırarak anlatmaz.

ne demişti cemil meriç: dergi hür tefekkürün kalesidir.

60'lı yılların ortasında, türk solunun kendi içinde ikiye ayrılarak cuntacı ve bürokrat kanatları oluşturduğunu, baskın tarafın sosyalizmin normal yollarla iktidara gelemeyeceğini düşündüğünden bilerek askeri darbeye zemin hazırladığını ve sair ve sair...

okuyan, bilen, anlayan, yorumlayan ülkücüler de var.

bir üniversite bitirmiş ve ömründe kavga etmemiş biri olarak şunu da belirtmeliyim ki, bu memlekette değil ülkücü, herhangi bir vatansever delikanlının yüzüne baka baka, vatanına, milletinin birliğine, bayrağına söversen, pkk'lı mı solcu mu islamcı mı olduğuna bakmadan suratının ortasına yumruğu yersin.

bu anti ülkücü propagandası vatandaşın vicdanında yerini buluyor.

ben devletin polisine saldıran, panzerine taş atan, sivil arabayı yakan, kaldırımları söken, vatandaşın dükkanının camlarını aşağı indirenin kim olduğunu biliyorum.

molotof kokteyli hangi siyasi eğilimin elinde tespih gibi geziyor onu da biliyorum.

ağustos ayında ayağıda postal, yarım karış çamura batmış gezen solcuları da biliyroum.

tamam nevruzda diyarbakır'ı karıştıran var da mayıs'ta istanbul'u savaş alanına çevirenleri de biliyorum.

serserinin dik alası bir de çıkıp ülkücülere serseri demez mi!

bu ülkede komedyen kim bir tek onu karıştırıyorum işte...
ülkücülerin hareket eden herşeye saldırma alışkanlığından gelir.
(bkz: bir kurt böyle hayatta kalır)
(bkz: sen insan değilmisin be abi)
(bkz: ölüm ölüm dediğin nedir gülüm)
(bkz: bir dövüş stili olarak ülkücülük)*