bugün

entry'ler (55)

mad men

elle kings'in "playing for keeps" müziği yeni sezon tanıtımında cnbc-e'de dönmektedir. çok güzel be!

vedat sakman

nedense bülent ortaçgil'in romantik versiyonu olarak görürüm hep bu abimizi, müzisyendir, öyledir.

güne başlanırken dinlenecek şarkılar

şimdi 2 durum ve 2 şarkı geldi aklıma.

birincisi: http://www.youtube.com/watch?v=CoCo4AybHuo (bunu diyecek bi sevgilim yok)
ikincisi: http://www.youtube.com/watch?v=sA-nRVtZc6I (beni uyandıracak, hatta uyandırabilecek bir saat yok)

sonuç: trajikomik
çözüm: ankaralı turgut'tan "nah çıktı" adlı nadide eserimiz.

uyku düzensizliği

yaklaşık 10 senedir yaşadığım durum. günleri geçtim ayları dahi karıştırabilirsiniz, zaten bu durumu yaşıyor iseniz takvimlerle pek aranız olmaz.

sigarayı bıraktıran video

"ulan hangi video bana sigarayı bıraktırabilir, ampır ampır konuşma da siktir git bi çay koy" denilerek tepki gösterilebilecek andır, zamandır, dedim say, öptüm bay.

(bkz: 25 yaşına geldin hala ergensin mahmuuut)

üniversitede okunulan bölümlerin tanımları

fen-edebiyat fakültelerinden herhangi bir bölüm yazılması sonucu işsiz kalabileceğiniz gerçeğinin tanımıdır.

rıza baba teknik direktör olsa olacaklar

(bkz: tanıma yeni tanım getirmek)

aşık olunacak erkeğin sahip olması gereken üç şey

mantık olarak ilerlersek aşık olmak için önce dış görünüşün iyi olması, akabinde de kıpırtı dahi olsa biraz zeka olması, erkek olarak adlandırılabilmesi için de bamya da olsa çükü olması gerekir, yani;

- yakışıklı
- zeki
- pipi

bir öğrenci evinde görülebilecek en iğrenç sahne

69 for men.

sevgiliye laf atan adamın baldırına bıçak takmak

(bkz: deden de mi bek zikiciydi rıfat abi)
(bkz: tamam sikişiyosun anladık)

iki kızı aynı anda idare etmek

o kızlardan birinin istese kaç kişiyi aynı anda idare edebilecek kapasitesi olduğunu bilmemektir. zor üstadım zor, sen ben aldatınca hemen yakalanırız, ama kadın öyle mi, sütyeninde sallandırırlar adamı.

beşiktaş

adalet olgusunun en hızlı tecelli ettiği yerdir spor mahkemeleri belki de... ama gel gör ki 1 yıl sonra kartal'ımıza, içinde herhangi bir hile bulunmadığı kör sultan için bile bariz olan ibb maçı için, şike yapmakla suçlanıyor ve ceza veriliyor. tarifsizliğin, mantık dışılığın spor açısından örneğini oluşturacak bir karardır bu uefa için. lakin herkesin işin içinde siyasi birtakım şeylerin olduğunu bildiğini düşünüyorum. olsun varsın, bu tatlı anarşist ruh siyasetin tehditlerine de boyun eğmez, onların köle yapı ve kurumlarına da.

başın öne eğilmesin, aldırma kartal aldırma.

türkiye nin en büyük filozofu necip fazıl dır

bunca yıllık felsefeciyim, böyle kafa görmedim. necip fazıl'ın felsefeye dair tek bir sistemi yoktur. siyaset, edebiyat gibi alanların felsefe ile ilişkisi vardır, tamam. ama her siyaset ya da edebiyat ile uğraşan filozof olsaydı, afedersin sikini sallasan filozofa çarpardı. her aforizma sıkan filozof olsaydı hele kimler kimler... hem filozofun, hem felsefenin tanımına tekrar göz atmanızı ve yanlı düşüncelerinize felsefeyi alet etmemeniz temennilerimle öperim. niye öpüyorum amk?

ayrıca:

(bkz: hilmi ziya ülken)
(bkz: süleyman hayri bolay)

fikir değiştirmek döneklik midir

mantıksal çıkarımların bir sonucu olabileceği gibi, zaman zaman dönekliğin ta kendisi de olabilir.

bomonti 1 lira olacak

göt kılı değil, götün ta kendisi de olabileceğim durumdur.

vajinaya girer girmez boşalmak

bir arkadaşa bakıp çıkacaktım muhabbetidir, zengin kalkışıdır.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

emrah serbes - erken kaybedenler.

türkiye nin yüzde 60 ı atatürk ü sevmiyor

(bkz: tespit sıçmak)
(bkz: bi bitmediniz amk)

teoman ın en iyi albümü

bi klişe patlatmazsam rahat uyuyamam, (bkz: best of teo)

ergenlerin başyapıt saydığı filmler

Fight club ve batman serisinin de icinde bulundugu bazi filmleri salt aksiyon turu sayanlarin "ergen filmi bu yeaa" diye yaftaladiklari filmlerdir. Zaten bu arkadaslar sadece belgesel izlerler. Cok ergenim dostlar cok, kederler icindeyim.