bugün

entry'ler (107)

bir milyon dolar verseler chp ye oy vermem

insanlar korkularıyla oy verdiği sürece, sistem hep aynı kalır ve kime oy verdiğinizin önemi yoktur.

muhittin abimin ulu sözlük ateistlerine selamı var

Muhiddin ağabeye selam *

hahambaşı nın seçimle göreve gelmesi

Demokratik bir yöntem olarak güzel uygulama bence.

yazarların tahammül edemediği durumlar

"Nerden ilham alıyorsunuz?" sorusu.

pınar soylu kimin kızı

vallahi venim de değil.

nasılsın sorusuna alternatif cevaplar

Standart!

çikolatalı simit

Denendi. Sevilmedi.

ulu nun uyarısında yazım hatası

Noktalama işareti hatası yaptığımızda, Ulu bir notla uyarıyor. Ama Ulu'nun bu uyarı notunda noktalama işareti ve imlâ hataları var. :)

aşk

Yoksa hayat yok.

ben bu yazıyı bir arkadaşıma yazdım

Ama okumadı :p

big brother is watching you

Kendini bile gözetleyemiyor artık big brother *

50 yıl sonra bu coğrafya nasıl olur

50 yıl sonrayı yani yaklaşık 2067 yılı civarını düşünün. Sizce dünya ve ülkemiz ne durumda olur? Neler değişir? Neler aynı kalır?

büyük lider deyince aklınıza ilk kim geliyor

Tabi ki Hz. Muhammed.

mart ta türkiye alev alev olacak

Perinçek yine görevde anlaşılan. Ben nerede bir düzgün hareket olsa hayatım boyunca Perinçek'in oraya sızıp, dağıttığının tarihi tanıklarındanım. Benim jenerasyonuma denk geldi.

antisemitizm bir insanlık suçudur

Antisemitizmi cahilce söylemine alıp sözde kahraman olduklarını sananlar, bir gün kendilerinin fena halde 'öteki' olabileceklerini düşünmeli.

hag hanuka sameah

Küçük bir çocukken tanışıldığında daha çok iz bırakır gelenekler. tıpkı karşı apartmanınızda oturan yahudi ailenin, 8 gün boyunca pencerenin kenarında yaktığı mumları hayranlıkla izlediğiniz zaman olduğu gibi. mumların ışıltısından etkilenmek, hanuka’nın etkisine ve büyüsüne ortak olmak demek aslında.
8 gün boyunca kutlanan ve “ışık bayramı” olarak da adlandırılan hanuka, ibrani takvimine göre kislev’in 25’inde başlar ve bu genelde aralık ayına denk gelir. “ışık bayramı” olarak adlandırılmasının sebebi ise, 8 gün boyunca yanan mumlar ve onların etraflarına saçtığı aydınlıktır. hannukiya adı verilen 9 kollu bir şamdanın en ortasındaki mum hariç, diğerleri 8 akşam boyunca tek tek yakılır. ortadaki mum yani şamaş ise her akşam yanan tek mumdur. o, diğer mumları yakmak için kullanılır. ilk geceden itibaren teker teker mumlar aydınlatılır. ve hannukiya, evin içlerinde bir yere değil de, özellikle pencere kenarına konur ki, dışarıyı da aydınlatsın, dışarıdan geçenleri de etkisi altına alsın. bu bayramın güzel yanlarından bir diğeri ise, birçok ailenin ufak tefek hediyeler alıp birbirlerine armağan etmeleri ve çocuklara harçlık vermeleridir.
özel yemeklerin pişirileceği, hediyelerin alıp-verileceği, ilahiler okunarak ışıklar içinde kutlanacak bu hafta boyunca, herkese mutlu bir hanuka diliyoruz! beste ateşpare

*hanuka kutlu olsun!
kaynak: timeoutistanbul.com

bir sözlük kızına iltifat et

Sen mücevher takma, gözlerin var ;)

en iyi üniversite bölümleri

Kesinlikle felsefe.

türk olmaktan utanır hale gelmek

Yok yok gelme sen yine de utanır hale.

uzaylıların dünyayı istilası

Ne dünyaymış arkadaş illa istila edilecek. Bence bu dünyayı uzaylılar sadece çikolatanın üretildiği tek gezegen diye istila edebilirler. Dünyanın gerisi istilaya değmez *