bugün

Başlığın türk olmaktan utanır hale gelmek değil de türkiye' de yaşamaktan utanır hale gelmek şeklinde açılması daha uygun olabilirdi.
Türk olmadığın kesin o halde.
türklükten neden utanıyorsun. malum cenah türklüklerinden ziyade arap seviciliklerini öne çıkarıyor. süikastçi çomar "öd tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş" diye bağırmıyor "allahuekber" diye bağırıyor. türklüğün utanılacak bir durumu yok. bulaşan pislikler de temizlenir vakti gelince.
ülkende utanç verici şeyler olduğunda ve ülke insanın kendini geneliyle müslüman, türk, müslüman-türk olarak tanımladığından..

doğal bir sonuçtur..

yine goygoycular görüyorum...

kardeşim olaylar, afrika yerlilerinden mütevellit bir ülkede gelişiyor da biz mi türklüğümüzden utanarak hata ediyoruz?

birader biraz beyin yahu..

utan ki, oturup bir düşünesin değil mi?

utanmak, gerizekalı olmaktan daha kötü bir olay değildir..
Türk olmaktan değil; türk adına yakışmayan şeyler yapan insanlarla aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum.
yazıklar olsun be işte sizin şerefiniz bu kadar.
türk olmaktan değil, yazarın dili sürçmüş herhalde..

" müslüman olmaktan utanır hale gelmek " olmalıydı...

dünyadaki bütün türkler, müslüman değildir beyler !
akp türk olmadığı için gereksiz olandır. adı konmamış bir milleti temsil ediyor kendileri. (bkz: bu millet)

onlara oy veren türkler utansın.
Utanacak bir şey görmüyorum.
Hâlâ ve hâlâ ne olursa olsun, ne mutlu türküm diyene!
türk olmaktan ancak gurur duyarım. utanmak nedir ya? herkes sinirli de böyle de yazmasanız .
türklük şeref duyulması gereken bir millettir.

boş yapma ırkını siktiğimin piçi.
Gurur Duyalım duyalım da sürekli geçmişimizle mi? Osmanlının yaptığı fetihlerle mi? Başkası da büyük iskenderden gurur duysun o zaman. Çin imparatorluğu mesela dünya üzerindeki en uzun süre varolan imparatorluk. Onlar da bundan gurur duyup kendini ali ırk ilan etsin. Bırakın bu işleri. Kendimize karşı dürüst olalım. Şuanki durumumuzu düşündüğümüzde, grçmişe göre gerçekten gurur duyulacak bir tarafımız yok, batık durumdayız.
Şuanki durumumuz da yok sayilacak bir durum değil. aklimizi basimiza toplayip bir titresek ustumuze devlet kalmaz ama iste.. genclik kollarindan giriyom ben siyasete yeter amk.
Hükümet yanlış işler yapabilir, ülkemiz kötü yönetilebilir, çok zor günlerden geçebiliriz fakat türk olmaktan u tan ma yız.
Ne Türk olmaktan nedeniyle müslüman olmaktan utan !
Ezelden ebede benim bildiğim Türk'üm deyip türküyle yürüyorum.
bütün bunlar islam'ın bizlere verdiği zararların kanıtıdır.
Yok yok gelme sen yine de utanır hale.