bugün

entry'ler (38)

bioxinin forte

Kendime olan güvenimi geri getiren marka.

Yaklaşık 1 sene içerisinde saçımın büyük bir kısmını kaybettim. Bir anda dökülmeye başladı ve asla durduramadım. Geçer geçer derken bir baktım ki saçların yarısı gitmiş. Saç ektirmeyi düşünürken bir arkadaşın tavsiyesi ile Bioxinin Minoksidil kullanmaya başladım. iyi ki de başlamışım çünkü sonuçtan oldukça memnunum. ilk aylar dökülmeye devam etti ama 3 ay sonrasında gözle görülür bir fark yarattı. Bir süre daha kullanmaya devam edeceğim. Bıraktıktan sonra tekrar dökülüyor gibi söylemler var ama bakacağız.

saç dökülmesi

Özellikle kadınların başına bela olan durum.

Genç yaşlarda sizi bulduysa eğer mutlaka önlemini almalısınız. Sakın, geçer nasıl olsa diyerek ertelemeyin. Saçlarınıza ne kadar iyi bakarsanız aslında o kadar olumlu geri dönüş alırsınız. Ben lise dönemlerinde bir dökülme vakası geçirmiştim. Vaka diyorum çünkü o zamanlar çok kafama takıyordum. Doktorlara gittim, aktarları dolaştım kısacası her çözümü denedim. Bir şekilde uzun sürede de olsa toparlamayı başardım. Fakat o dönemden sonra hiçbir zaman ne de olsa geçti diyerek saç bakımlarımı aksatmadım ya da eski düzenime dönmedim. Bitkisel şampuanlar ve doğal yağlar ile bakımıma devam ettim. Hala da Bioxcin şampuanı kullanmaya devam ediyorum. Özellikle sarımsak içerikli şampuanları seçerek saç bakımıma katkı sağlıyorum. Özellikle son zamanlarda kullandığım siyah sarımsaklı şampuanı denemenizi tavsiye ederim. Saç bakımı önemli bir konu. Kullanacağınız ürünü tercih ederken mutlaka saç yapınızı göz önünde bulundurun ve saçlarınıza iyi gelecek ürünleri seçmeye özen gösterin.

ahmet özgür türen

Köy Enstitüleri Dosyası, Atatürk Ülkesine Sığınanlar, 57 Yıl, Lozan iftiralarına Cevaplar, Yarının Büyüklerine Atatürk adlı kitapların yazarı olan tarihçi.

sultan i levlak

mecburen,

(bkz: levlake levlak lema halaktul eflak)

evvel zaman icinde kalbur saman icinde

atilla ilhan dilinde can bulmuş kadim masal tekerlemesi.

''kimseler bilmez nerdeler
namlı masal sevdalıları
evvel zaman içinde
kalbur saman ölür''

(bkz: an gelir)

decameron

(bkz: heptameron)

kitap okuma saati

bilgisayar monitöründe, envai çeşit renk, grafik vs. bombardımanına maruz kalmış minik beyinlere farklı bir zaman geçirme alışkanlığı kazandırmak ve küçücük de olsa edebi bir zevk aşılayabilmek için -iyi ki- yürürlüğe konmuş uygulamadır.

paluze

hasta muhallebisi de denen nefis tatlı. yanılmıyorsam palude'den bozma ya da dat ile yazıldığı için her iki şekilde de okunabiliyor.

nesat

(bkz: neşati)

harmandalı

manisa'nın akhisar ilçesine bağlı beldelerden biri.

bir kalip olarak x in hircin cocugu

iletişim imkanlarının ilerlemesine rağmen mantalite olarak kendini geliştiremeyen spor spikerlerimizin işi basma kalıp ifadelerle götürmeye çalışmasının tezahürlerinden biridir.

gamzedeyim deva bulmam

veremli ciğerlerden ve veremli bir ruh halinden doğmuş muhteşem sözler.

devirhan

maidenden erken çıkıp başarılı bir yarış kariyeri sergileyen arap atlarından biriydi. katıldığı ilk ciddi müsabaka olan 'hatay koşusu'nda - üç yaşındaki arap atları katılır bu koşuya - finişe yaklaşırken bir yandan da yanıbaşındaki rakibine diş geçirmeye çalışması at yarışı severler için unutulmaz anlardan biriydi.

bursa yıldırım beyazıt lisesi

eğer mevsim kışsa külliyenin önündeki tarihi kemerin altında, kaymak, kar topu oynamak gibi çeşitli atraksiyonlara girilebilir, bahar aylarında ise gerek caminin gerekse külliyenin çeşitli yerlerindeki banklardan birine birkaç arkadaşınızla oturarak muhabbet edebilir, kafanız bozuksa şadırvanın yanında huzur bulabilirsiniz. bir zamanlar bu lisede beden eğitimi derslerinin bir kısmı 'zafer sahası' denen toprak sahada yapılırdı ki -zafer mahallesini bilenler hak verecektir- başlı başına bir hayat tecrübesiydi bu dersler. biz o zamanlar ''hakan şükür de burada idman yapıyormuş oğlum'' diye teselli bulurduk.

tanım: her tipten beden eğitimi öğretmeni barındıran bir liseydi.

attar

(bkz: feridüddin attar)

medet ya sahib el imdat

mine koşan'ın hançeresinin avantajıyla pek tecvitli bir o kadar da dokunaklı sarfettiği duadır bülbül kasidesinde.

bihter

batılılaşma yolunda sarfettiğimiz edebi çabanın alamet i farikalarından bir kelimedir.

prusya kralligi

(bkz: pomeranya)

osmanlı devlet inde ehli beyt sevgisi

daha çok edebi motif halinde zuhur eden hissiyat.

ibnulemin mahmut kemal inal

şairler monografisi, çağdaşı olan şairlerin çoğunun görüşü alındığı için değerli sayılabilir. yayınladığı yahya divanı ali emiri tarafından haklı bir biçimde eleştirilmiştir. son tezkire yazarı.