bugün

entry'ler (395)

zengin hissettiren detaylar

FlashPass kesinlikle. X-ray geçişlerinden, güvenlik ve pasaport kontrollerinden vakit kaybetmeden geçmeni sağlayan bir kod. Check in yapıp bagajı verince bir daha x-rayden geçiyorsun ya, bilet kimlik felan gösteriyorsun. işte insanlar sırada x-ray beklerken sen başka x-raydan geçiyorsun. işte orada kullanıyorsun bunu. efsane bir şey. Böyle Zengin bir hava katıyor, millet sana bakıyor bu ne yapıyor falan diye.

eski yastıklarda yatmış efsane nesil

Şimdin aloe vera dedikleri modern yastıklar var ama içinde huzur yok, o yastıklar ile mutlu huzurlu evler vardı o yastıkların arkasında birbirine saygılı aileler vardı. O günler daha güzeldi.

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

Orjinal adı kütüphane. Göbek adı beleş Wifi.

platonik aşka çözüm önerileri

kimse bulunmaz hint kumaşı değiş nokta.

6 nisan 2014 galatasaray fenerbahçe maçı

Doğru dürüst yorum yapamadığım maçtır. Galatasaray'ın ne taktiği belli ne kadrosu belli çok soru işaretleri bırakan bir takım. Tahminden ziyade temennilerin olacağı bir maç bizi bekliyor.

izmir

izmirlilerin Chp'ye verdiği değeri, Chp izmirlilere vermiyor. Altyapı konusunda diğer illere göre çok geri kalmış. yayaların yürümesi gereken yerler sular altında.

samistal yaylası

Karadeniz'in bütün yaylaları güzeldir fakat samistal yaylasının güzelliği, doğallığı kendi adına türkü yazdırtmış. Ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında. Bu tip yaylalarda olmasa nefes alınacak yer yok zaten. * * *

müge anlı

bir gün kaybolursam bu kadın beni bulacak diye korkuyorum.

sözlük yazarlarının yaşamak istediği dönemler

1453 çok uygun benim için. Anlatılanlar, Filmler elbetteki o döneme ışık tutuyor fakat o anı görmek neler yaşandığını bilmek isterdim.. Birde Gemileri karadan yürütme nasıl bir fikirdir ya? ortaya nasıl çıkmıştır.*

bakkalı bakkal yapan detaylar

köşede küçük bir televizyon. *

laz damarı

lazların en belirgin özellikeri; inatçı, hırçın ve pratik zekaya sahip olmalarıdır. Laz damarı inatçı kısmıyla alakalı. Laz köylerinde halen devam eden mahkemelik olaylar vardır. iki tarafta inatçıdır bir türlü sonuca varılamaz. Laz keçi gibi inatçı değil, keçi laz gibi inatçıdır unutmayın.

lazika sözlük

Karadenizli hemşerilerimi beklediğim sözlüktür. Lazlar candır.

türk kızı

Sanal alemde dolaşan meşhur türk kızı replikleri vardır ya hani ''uff sanane be salak'' mesela ve bunun gibileri. Türk kızına birşeyler demeye çalışıyorsun ''uff'' ile başlayan saçma salak cümleler kuruyorlar. Geçenlerde başıma bu cümlelerden biriyle karşı karşıya kaldım.
Biraz fotoğrafçılıkla ilgilenen bir insanım. Çektiğim fotorğafları bir paylaşım sitesinde yayınlıyorum, bazende insalara linkler gönderip fotoğraflar hakkında fikirlerini alıyorum. Ne bileyim hoşuma gidiyor böyle şeyler. Geçenlerde fiziğini ve kendisini beğendiğim bir türk kızının fikrini almak için bu linki gönderdim. Sonuç umduğum dağlara kar mı dersin yağmur mu dersin yağdı babam yağdı..

+ Naber elif. http://www.flickr.com/photos/mamibore çektiğim fotoğraflara bakar mısın?

- uff banane.

Bu nasıl bir cevaptır şimdi soruyorum size. Böyle salak bir tepki vermek yerine, tabi deyip göz ucuyla baksan, Tamam deyip bakmayıp baktım desen veya baktım çok çirkinler desen hepsi kabulumdur. Veya medenice vaktim yok desen dünyanın en iyi kızı olursun gözümde. Ama nerde bizim türk kızlarındaki o zariflik o estetiklik.

Ondan sonra sözlükte rus kızı vs türk kızı tarzı başlıklar çıkıyor. inanılmaz doluyum birkaç türk kızı dövesim var.

insanın içinde kalan son sözler

Doya doya içeyim Susamış gönlüm aşka. Tembih et yureğune Sevmesun benden başka.

lazların çok iyi yaptığı işler

Kendilerini herhangi bir ortamda belli etmeleri ve sevdirmeleri. Öyleki ''ben laz ım'' denildiğinde insanların yüzünde gülümseme oluyor. Hal ve hareketleri, şiveleri, çabuk sinirlenmeleri, aşırı milliyetçi olmaları, kendi dilini* ve kültürüne sahip çıkması Bir laz'ı hemen belli eder.

ardeşen

Ardeşenlinin laz damarı tuttumu silah patlamadan rahatlamaz.

utanmadan 1 55 boyunda olan kızlar

bunlar hiç utanmadan 1.85den aşağısı kurtarmaz diyen kızlardır. *

ardeşen

erkeği kaba fakat cömert, kadını meraklı fakat çalışkan olan güzelim ilçem.

sözlük yazarlarının itirafları

Dünden sonra okula bakış açım değişti. Sürekli sınıfı zorla geçtim, üniversiteyi zor kazandım. Hep bir karmaşa hep bir sinir ile geçti yıllar. Fakat dün başıma birşey geldi. Ege üniversitesinde para bozan bir makina var dediler. Bende iyi bari gideyim 10 liramı bozayım dedim, lazım oluyor sonuçta. Gittim makinaya 10 lira verdim, makina bana 1lira olarak 11 lira verdi. Hiç istifimi bozmadan parayı attım cebime kaçtım oradan. öyle demeyin öğrenci için 1 lira çok önemli. Günde böyle 5 parti 1 lira kaldırsam. eder sana 5 lira. Ben bu çakallığı her hafta yapsam mezun olduğumda deli para kaldırırım lan. Tutmayın beni!!!

kışın geldiğinin anlaşıldığı anlar

etrafa baktığınızda botlu, hırkalı insanlar görürseniz bu nedir bildiğin kış belirtisi. Fakat ege üniversitesindeyseniz botlara, hırkalara, paltolara aldanmayın. Millet kafayı yemiş yaz sıcağında bot giyiyor arkadaş. Yanlış üniversitemi kazandık ne?