1. 1.
  sorunları kısa sürede halledebilme yeteneği
  ... nirvana
 2. 2.
  sözlükteki esprileri açıklama istemeden anlayabilme yeteneği
  ... nirvana
 3. 3.
  etkili konuşma alanında kendini fazlaca belli eden zeka..başarılı komeedyenlerin çoğunda varolan hazır cevaplılık dediğimiz hadise bu zekanın üretimidir
  ... panapa
 4. 4.
  almanlarin en büyük eksikligi. o kadar caliskan, düzenli ve kurallara baglilar ki, en gerektigi yerde bile pratik cözüm üretmekte cok geriler. yani geripratikzekalilar.
  2 ... aftermath
 5. 5.
  cem yılmaz yılmaz erdogan beyaz ve okan bayülgen gibi genelde komedyen ruhlu insanlarda yüksek dozda bulunan sey.
  ... karpuzkabugu
 6. 6.
  akıl=pratik zeka. kimi insanın zeka seviyesi yüksek olmakla birlikte bu zekayı anlık karar vermede kullanamaz. halbuki akıllı insanlar anlık değişimlere anlık cevaplar üretebilir. bu sadece sözlü cevap şeklinde olmayabilir, aynı zamanda olaylar karşısındaki davranışlar için de geçerlidir
  ... jokerr
 7. 7.
  anında karar verebilme yeteneği, çok güç sarfetmeden anlama, harekete geçme gücü.
  ... asiti kaçmış kola
 8. 8.
  Misafir odasında baca deliği olmadığı halde "Anne sobayı bu sene misafir odasına kuralım mı?" diyen abime, "Olur, boruyu da k.çına sokarız, kafanı camdan çıkarırsın, sorun olmaz." diyerek pratik zekasıyla Hemencecik sorun çözülmüştür.

  edit: alıntıdır.
  4 ... m m m
 9. 9.
  metal 1 liralar ilk ciktiginda, 1 avro olarak kabul ediliyordu avrupa'daki kola ve abur cubur makinalarinda. 25 sentlik cikolata alip ustune de 75 sent alip kar yapan bir suru turk taniyorum ben avrupa'da.

  tanim: bizim milletteki cok sivridir.
  ... redoner
 10. 10.
  ukalalık olarak algılanmamasını temenni ederek şunları söylemeliyim ki: ben zeki biriyim. hemde baya zekiyim. fakat pratik zeka olarak iyi değilim. pratik zeka, zekanın ileri düzeyidir bence. sonuçta zeki olmak spontane olaylar karşısında pek işe yaramıyor. spontane olayları zekanla aşmak çok güzel bir durum. ayrıca kız tavlama işinde de epeyce işe yarıyor. bu yüzden sevgilim olmuyor heralde. neyse özel konularımla burayı meşgul etmeyeyim.
  ... sozlukkalmadigeldim