bugün

entry'ler (303)

ösym yi ve ali demir i eleştirenler şerefsizdir

kime sallarsa sallasin, biz hayvanlar gibi calisip ygs-lys-tus gibi sinavlara hazırlanalım sen de bu sinavlari doğru dürüst yapamayan bir kurumu eleştirince bu kadar genci şerefsiz diye yaftala, bunu diyen kim imam hatip mezunu recep tayyip erdoğan, davul dengi dengine...
(bkz: bana ösym başkanını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim)

dershaneleri kaldıracağız

bir gün gerçeklesirse ben şimdiden kizilayda yerlerine yapılacak binalar ya da değişen planlama için goruslerimi belirtmeye hazırım, norveçten bir adami getir ankaraya mithatpaşa, bulvar, meşrutiyet komple gezdir envai çeşit dershane, özel ders, kurs vs. adam üniversite mezunu oraninız çok yüksek olmalı nerden gelıyor bu okuma tutkusu siz Türklere diye sorar, gerçeği öğrenmesiyle beraber aynı sorularin bu kez tersini yöneltir... O kadar çarpık bir yapilasma var ki acilen devrim lazım bu kizilay sokaklarında, daha ileri gidiyorum piyanist filminden bir manzara gelıyor: sağ kalmayı başaran adam orada burada saklanıp savaşın ülkeyi ne hale getirdiğini dışarı çıkıp harap olmuş bir bulvar( yolun sağ ve solunda yıkılmaya yüz tutmus evleri) görünce anlar ışte ikinci dünya savasina varsova sokakları ne hale gelmiş ise bu hızlı ama plansız yerleşim de kizilayi bu hale getirdi, sonra sen istediğin kadar avm yap, parklarına dinozor büstleri getir yolun yol değil melih başgan....

leyla ile mecnun

oyuncularinin hiçbiri o ilk açılışta seyirciyi yakalayan karizmaya sahip değil, bu yüzden su anda tvde yayınlanan diğer bütün diziler gibi en fazla 7dk dayanabiliyorum, sonra ulan ben bu saçmalığı niye izleyim ki karakterlerde ya da öyküde kendimden bir şeyler bulamıyorum deyip kapatıyorum... What a bad situation!

kızlar neden vermez

nesnesi olmadığı için sözlük gibi yerlerde anlam bulanikligi yaratan ifadelerdir, kızlar neden öğüt vermez, kızlar neden huzur vermez, kızlar neden hesap,para,mutluluk, 2. el beyaz eşya vermez gibi çeşitleri olabilir...HAYIR benim aklıma ilk olarak o sizin düşündüğünüz şey gelmiyor, ama mesele o ise videoda söylenenlerin hiçbir ilgisi yok.
(bkz: ın my opinion)

sigaranın yararları

bir bitmediniz ulan, sigaranın sagliga yararlı olduğunu düşünen zihniyetle ali demirin yönettiği kuruma vizyon kazandirdiginı düşünen zihniyet arasındaki benzerliği bulunuz...
(bkz: gözleri var görmezler)

recep tayyip erdoğan

üniversite harçlarını kaldırmakla biz gençlerin gönlünü alabileceğini savunuyor, sonra son 2 yılda yapılan sınavların yüzde 80'inde skandallar yasanmasina rağmen kurumun başındaki bağdem biyiklinin istifasini isteyenleri de şerefsizlik yapmakla suçluyor, tamam halkı çok güzel kandırıyorsun, sinavsiz sualsiz girilen imamhatip liselerini bu ülkenin göz bebeği olarak görüyorsun, ama bu devleti 'senin öngördüğün dindar insan kalıbı' seri imalathanesi gibi yonetmene izin veremeyiz...

ahmet hakan coşkun

ertuğrul özkökun yazı stiliyle fazla bir benzerlikleri bulunmadığını düşünüyorum, ertuğrul başkan daha haber muhabirine yakın bir tarzı benimser ahmette olmayan dil bilgisini gerektiğinde çok iyi kullanmasını da bilir, yabancı basıni bunun beraberinde de dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eder, 6 sene fransada kaldığı için turkiyede yaşanan alicenaplıklara daha bir dışarıdan bakabilir, ahmet hakansa sözlük diliyle yazmak gerekirse bildigin TROLL dür, ertuğrula göre daha akıcı yazabilir, ertuğrul reis arada 60 yaşındaki erkekle 40 yaşındaki kadını cinsellik açısından karsilartirabilirken, ahmet pazar yazısı olarak huzur sokaginı okuyuculara sunar...

kıl olunan futbolcular

taaa kayserispordan beri kendisine bir gıcıklık hissetmişimdir, ne yazık ki bunu fenerbahçe tvnin maç sonu takım otobüsünden yaptığı röportajlarda hissettirmeye çalıştığı 'ben sempatik ama biraz da kangal köpeği kadar haylazımdir' izlenimine rağmen saha içinde rakibi küçük dusurmeye çalışması, her pozisyonda soluğu hakemin yanında alması sürekli itiraz etme tutkusu rakip futbolcuları meslektasi gibi değil de bilgisayar oyununda yok etmesi-eksiltmesî gereken kırmızı hedef olarak görmesi futbol ahlaki ya da fairplay olarak gelişime muhtaç olduğunu düşündürtmüştür bana.
Onun dışında ıbrahim toraman yine hakeme sürekli itiraz etmesi yanlış hatırlamıyorsam 8-0 biten liverpool maçında bile gereksiz yere hakemle diyaloga giriyordu. Beşiktaşlı duruşu son yıllarda ne kadar yıkıma uğramış ise toraman toraman gibi futbolcuların sayısı hep arttı beşiktaş takiminda>>> quaresma ve almeida da su anda aklıma gelenler...

Devamı gelecektir...

pkk lı kızlara tecavüz edilmesi

(bkz: türk eğitim sistemi)

20 ağustos 2012 galatasaray kasımpaşa maçı

galatasarayın önümüzdeki haftaki derbi maçını düşünerek bir şov yapıp, rakibine kötü rüyalar hediye edeceğini düşündüğüm maç, evet forvetleri ıspanya 1.liginde is yapmış bir oyuncu, kalecileri daha 2-3 sene önce transfer listemizi süslüyordu, ama fatih hocanın 40.000 kişi önünde erken baskı yapıp zaten çoğu 30 yaşını doldurmuş oyunculara sahip kasimpasa takımını sürklase edeceğini umuyorum.
ilk yarı 0-15 dakikaları arası atacagimız etken bir gol işimizi çok kolaylastırır, ha bu arada rakip takımda özellikle dikkat edeceğimiz oyuncu forvetleri uche...
Dizilis olarak:
muslera
eboue- ujfaluji- dany- balta
hamit- melo- selçuk- emre
umut- elmander
Skor Tahmini: 4-1 galatasaray.

manchester city

adamların forvet hattını 4'e böl kendi liglerinin kalbur üstü takımlarına monte et, türkiye-fransa-almanya-hollanda 1. futbol liglerinde hepsi şampiyonluğa oynar, iddia ediyorum böyle bir forvet hattı avrupada sadece real madrid inkiyle kıyaslanabilir...
kun aguero( 120 trilyon) + carlos tevez( 53.5 trilyon) + mario balotelli( 76 trilyon) + edin dzeko( 69 trilyon) = toplamda 340 milyon telelik bir forvet hattı galatasarayın 22 futbolcusunun toplamına eşit...

atatürk ü sevmeyen bir kadınla sevişen kemalist

(bkz: kemalist kelimesinin dezenformasyonu)

izmirliler yoksa bayram namazına gitmiyorlar mı

benim bildiğim kadarıyla kurani kerimde cemaatle namaz kılmanın önemi vurgulaniyor, cami olsa iyi bir birleştirici olabilir ama isteyen her yerde kendi cemaatini oluşturup namazini kilar, adam buraya ben ramazanda camiye gittim beni de şimdi o listeye ekle dediginde samimiyeti zarar görmeyecek mi? Herkesin inancı kendine olsun arkadaşlar alsancakda cami sayısı yetersiz ise bunu ayrı konusalim ama bu fişleme çabası bana göre anlamsız.

titanic bir türk gemisi olsaydı olabilecekler

(bkz: 3-5 iceberg var diye gemimiz batmamalı)

fenerbahçe nin elazığspor a attığı tartışılan gol

daha önce trabzonspor maçında rakibin haksız yere 2. sarıdan kırmızı görmesine engel olmaya çalışan gokhan gömülü hakemin yanından uzaklaştırmaya çalışan nami diğer 'kangal' mehmet topuzu yine olayın başrolünde görmemizi sağlayan gol...
(bkz: yaran mehmet topuz basliklari)

işler güçler

yeliz şar çıkınca videoyu ya da cihazı kapatıyorum, ahmet kuralun olduğu bütün sahneler keyifli olabiliyor ama o 3'lünün içindeki hanımeller çocuğu gibi duran tip beni fazla güldüremiyor, yalan dünyanin ilk 3 bolumden sonra bende yarattığı hayal kırıklığını bir daha yaşatmamasi ahmet kural ve cemaatinin yaratıcılıklarına bağlı, ayrıca çalgı cenginin yanında gazi diye bir dizisi varmış bu beylerin benim hiç haberim yok.

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

universiteyi kazandığınin ilk senesinde fuck buddy si ile eve cikmayi düşünenleri bizlere gostermis ilanlardır.

esra elönü

(bkz: dostum yazar var dedin bu bildiğin kezban)

regl kanını votkaya karıştırıp sunan naif kız

(bkz: epic fail)
Bazılarının orda burda gördüğü saçma viralleri ya da elif şafakvari sözleri burda hiç düşünmeksizin paylaşıp noluyor lan tarzı tepkiler vermemize yol açabildigini görmemizi sağlayan, harry potterdaki fred ve george kardeşlerin şakalarına maruz kalmış olabilcegini düşündüğüm kezban.

islamın en büyük özelliği

gücü özgürlüğünde diye size tanidik gelebilecek bir slogan vardır ya, ışte zorlama olmadan her bireyin kendi iradesiyle iyi ve kötüyü, doğru ve yanlısı birbirinden ayirt edebilmesini bekler...