bugün

dönem dönem akp hükümetinin diline dolanan güzel sözcükler. ama bilinen gerçek şu ki, dershaneleri kimse kapatamaz!

evet bakalım kronolojiye, öncelikle hüseyin çelik'ten gelsin. yıl 2008.
http://www.stratejikboyut...i-kaldiracagiz--8838.html

ne umutlanmıştık ama değil mi? neyse ki iki yıl aradan sonra bu sefer sayın başbakanımız müjdeyi verdi. gelsin efendim.
http://www.milliyet.com.t....2010/1230874/default.htm

ve beklenen oldu dershaneleri kalktı. halk bedava eğitimle beraber sonsuza dek birlik ve beraberlik içide mutluca yaşadılar!
akp'nin finansörlerinden biri olan gülen cemaatinin en büyük para kaynağı olan dershane ve özel okulları kapatması, kendisine akan para musluğunu kesmek olacağından akp'nin asla yapamayacağı eylemdir.
zaten sifreleride veriyoruz gerek yok.. Hedefimiz 2023 yılında tüm ögrenciler full yapacak..
iyi de o kadar dershane öğretmeni var? Onlara ne olacak? sorusunu akla getirir.
mallık. 4 4 4 gibi bunu da ellerine yüzlerine bulaştırırlar.
Bu kadar yerleşik olan bir sistemi kaldırmak çok zor ama hadi bakalım.

Yalnız merak ettiğim bir şey var. Sanki üniversite sınavına her giren üniversiteye yerleşiyormuş gibi bir durum var. Ama öyle değil tabi.

ilk sefer üniversiteyi kazanamayan yaklaşık 1.400.000 öğrenci oluyor her sene. Buna bir de hastalığı, imkansızlığı yüzünden sınava giremeyenler veya okudukları bölümden memnun olmayıp tekrar sınava girmek isteyenler eklenirse 1.500.000 kadar açıkta insan var.

Bu insanlar, yeniden sınava girmek istediklerinde ne yapacaklar? Okul bitmiş durumda, eğitim alamayacaklar haliyle, e gerek lise eğitimi gerek üniversite sınavımız da ezbere dayalı olduğundan, çok hızlı bir bilgi erozyonu oluyor, bilgilerini tazeleyip toparlayabilecekleri veya ilerletebilecekleri bir imkan olmayacak. Kendi kendine insanın çalışması çok zor kanımca.

Geriye sadece özel ders kalıyor o zaman. Bunu da herkes kaldıramaz. Ayrıca dershaneyle kaldırılmak istenen sistemin yerine özel öğretmenlerin coşacağı, aynı çerçevede ilerleyen farklı bir sistem gelecek. E o zaman niye dershanelere dokunacaksınız?

Yani sorun dershane sisteminde değil, üniversiteye giriş sisteminde gibi geliyor.

Elbette buna bir şey düşüneceklerdir diye umuyorum.
(bkz: ferman padişahımızındır)
dershane açan cemaatçi tayfayı hızla üniversite açmaya teşvik eden açıklamadır. ki zaten etrafımızda artan vakıf üniversitelerinden de anlaşılacağı üzre çoktan kaldırılmaya başlanmıştır.
"dershane"ler kalkar yerine "dersane"ler gelir. kolejler gelir. eğitimi paralı yapacağız demenin ayrı bir yoludur. zaten liberallere göre eğitim ve sağlık devletin üstündeki en büyük kambur bunlar özel olmalı. ama bana göre eğitim ve sağlık özel olacaksa devlete ne gerek var.
gülen cemaati karşı ile yeni bir savaş kapıdadır. yürü tayyip reis arkandayız.

biraz önce saman gazetesinin internet sitesinde ve arşivinde tarama yaptım. başbakan ın bu konuyla ilgili onlarca konuşması varken, hiçbirine yer vermemişler. bu saman gazetesi işine gelen şeyleri yayınlamaz zira.
kaldırılma amaçlarından biri de dershanelerin fazla para kazanmasıdır. kaldırıcaksanız eğitimi düzeltin bari. dershanede adam akıllı ders anlatılıyor diye okullarda öğretmenler kıçlarını yayıyor(hepsi için demiyorum ,yayanlar var).
Tayyipin arada fettullaha atarlanması şeklindeki durumdur.
(bkz: Dershanelerin kalkmasının cemaate hizmet olması)
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)*
sağlam göt ister yiğidim.
bir gün gerçeklesirse ben şimdiden kizilayda yerlerine yapılacak binalar ya da değişen planlama için goruslerimi belirtmeye hazırım, norveçten bir adami getir ankaraya mithatpaşa, bulvar, meşrutiyet komple gezdir envai çeşit dershane, özel ders, kurs vs. adam üniversite mezunu oraninız çok yüksek olmalı nerden gelıyor bu okuma tutkusu siz Türklere diye sorar, gerçeği öğrenmesiyle beraber aynı sorularin bu kez tersini yöneltir... O kadar çarpık bir yapilasma var ki acilen devrim lazım bu kizilay sokaklarında, daha ileri gidiyorum piyanist filminden bir manzara gelıyor: sağ kalmayı başaran adam orada burada saklanıp savaşın ülkeyi ne hale getirdiğini dışarı çıkıp harap olmuş bir bulvar( yolun sağ ve solunda yıkılmaya yüz tutmus evleri) görünce anlar ışte ikinci dünya savasina varsova sokakları ne hale gelmiş ise bu hızlı ama plansız yerleşim de kizilayi bu hale getirdi, sonra sen istediğin kadar avm yap, parklarına dinozor büstleri getir yolun yol değil melih başgan....
-dershaneleri kaldıracağız!
-we dont need no education yeah...
-okullaşsınlar!
-yine mi ya...
güncel Önemli Başlıklar