bugün

bir rte beyanıdır..

hayır buna neden eksi verilir anlayabilmiş değilim, ne kadar iktidar yalakası varmış arkadaş..

anlamamakta ısrar eden arkadaşlara istinaden metin şöyledir;

çok açık ve ağır konuşuyorum. kurumlara yönelik, milleti galeyana getirmeye getirmeye yönelik bu davranışlar şerefsizliktir.

bu beyfendiler boğaza karşı içkilerini yudumlarken askerimiz canlarını siper ediyor. onlar kan kusuyor kızılcık şerbeti içtim diyorlar... ama burada beyfendiler konfor içinde milleti galeyana getiriyor.

biri kalkıyor genelkurmay başkanını, ösym başkanını ehliyetsizlikle suçluyor. senin ehliyetin ne? sen utanmadan kalkacaksın genekurmay başkanına, "hükümete yalakalık yapıyor" diyeceksin.

ösym'nin başındaki değerli bir bilim adamı, hataları olabilir. kalkıp yalakalık yapıyor diyemezsin!
bi garip beyanattır.
bir şeyler yapmak yerine bir şeyler söylemeyi tercih eden kişinin beyanatıdır.*
(bkz: x i eleştiren şerefsizdir)
klasik rte beyanatı.
"şeref" kavramı üzerinde yeniden düşünmemizi gerektirecek bir beyan.
ösym'nin başına geldiğinden beri güven içinde tek bir sınav düzenleyememiş olmak, "şeref"miş galiba.

ben bu akp ahlakından pek anlamıyorum. ama birazdan şakşakçılar açıklayıcı biçimde yazarlar.
"şeref"imizle bekleyelim.
şeref kelimesini sakız gibi ağzından düşürmeyen başbakan beyanatı.
şimdi başbakan ın şeref anlayışına bir bakalım.

1- pkk ile görüşmedik, bunu iddia edenler şerefsizdir.
2- ben görüşmedim, devlet görüştü.
3- oslo ya giden ekip benim talimatım ile gitti.

recep tayyip erdoğan ın şeref anlayışı hakkında bir ipucu olabilir.

kömür bağımlıları buna da bir kulp bulacaktır.
ellerinde bir avuç tuz, başbakan yazan entry ye koşturuyorlar hemen.
Şeref ne demektir? bunu diyen kişi şerefliyse, kabul ediyorum ben şerefsizim.
--spoiler--
Çok açık ve ağır konuşuyorum. Kurumlara yönelik, milleti galeyana getirmeye getirmeye yönelik bu davranışlar en hafif tabiriyle sorumsuzluktur, alçaklıktır.
--spoiler--

Şerefsiz dememiş, alçaklık demiş. Aman aman çok farklı. Ayrıca kendisi de itiraf etmiş çok ağır konuşuyorum diye, hala şapır şapır yalakalananlar var.
"itler istiyor diye atlar ölmez". hiç üstüme alınmadım. ali demir bok gibi bir yöneticidir. itirazı olanlar sağ taraftaki eksi butonunu kullanabilir.
(bkz: iktidara oy vermeyen veya eleştirenler şerefsizdir)
sorunlara yönelik çözüm üretmek, eleştiriler üzerinde düşünmek yerine karşıt görüş beyanında bulunanlara yönelik olarak kullandıkları çeşitli hakaretlerden biridir.
Asıl şerefsizlik ÖSYM'nin yaptığı sınavlardaki yolsuzluklardır.

Erdoğan hakaret ediyor, "şerefsiz" sözcüğü çok ağır bir hakarettir. Dava açılsa ceza yemez, orası ayrı.
şeref onların sahip oldukları bir erdemse, şerefsizlik eleştirenlere hakaret değildir.
sen kimsin yavşak. geleceğimizi siz belirliyorsunuz bi de gelmiş bizi eleştiren şerefsizdir diyorsunuz. ah elimde şu alet olacaktı ki...

görsel
rte yi seven serefsizdir. (bkz: öyle gote böyle pipi)
özellikle fatih altaylı'ya sallamış gibi olmuş beyanattır.

http://www.haberturk.com/...88-schopenhauer-hakliymis
(bkz: 2010 kpss kopya skandalı)
(bkz: 2011 ygs şifre skandalı)
(bkz: 2012 hâkim ve savcılık sınavı skandalı)
(bkz: bilmukabele)
allah belamı versin başlık troll başlığıdır diye açmaktan bile imtina ediyorum. iki saattir sol frame e geliyor, ben es geçiyorum. baktım hbbia mı, geçmiş zaman olur ki mi yazmış diye ama değilmiş.

idris naim şahin zannettim ama oda değilmiş. adam hakikaten ustalık devrinde ne diyeyım!
sen övdün diye şerefli mi olduğunu beyan ediyorsun lan pez... Diye cevap verebilirdim ki eğer samimi bir arkadaşım olsaydı kendisi.
başa geldiğinden beri bütün sınavlarda şüphe bulunmakta, kpss sınavı sonrası bir dersanede sorular bire bir aynı çıkmakta, hakimlik-savcılık sınavını 1. ve 2. olarak bir karı koca kazanmakta ve bunların ikiside akpnin il-ilçe teşkilatlarında görevli olmakta, önceki sınavlarda da barajı geçemeyen arkadaşlar bunlar. kimse ösym başkanına hakaret etme tıynetinde değil hakkına da sahip değil, ama sonuna kadar eleştirilmeyi de hak eden bir isim olduğu açık, onu da eleştirmeyeceksek ölelim arkadaş biz, eleştiriyorum evet ama asla şerefsiz değilim!!!
kime sallarsa sallasin, biz hayvanlar gibi calisip ygs-lys-tus gibi sinavlara hazırlanalım sen de bu sinavlari doğru dürüst yapamayan bir kurumu eleştirince bu kadar genci şerefsiz diye yaftala, bunu diyen kim imam hatip mezunu recep tayyip erdoğan, davul dengi dengine...
(bkz: bana ösym başkanını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim)
bir fransız başbakanı ya da bir japon başbakanı bu gibi beyanatlar verir mi?
bir tek benim ülkemin başbakanı mı böyle hakaretler savurur?
bu ülkeyi terk mi etsem?
sehven yapmıştır abiler kızmayın.
şeref kavramının kalmadığı bir ülkede borusu öten kural tanımaz egemenlerin şereften bahsetmesi, bu ülkenin ahlaken çöktüğünün bir kanıtıdır.