bugün

entry'ler (83)

idil

Sirnak'a bagli guzel yasanilabilecek temiz bi ilce. Havasi guzel ulasimi iyi insanlari sicak herkesin kendi yaginda kavruldugu suryani ve kurt halkinin birlikte yasadigi hosgoru sehri.

kobane

Qamislo gibi karsisinda turkiyeye bagli bi sehrin oldugu savasin ve direnisin simgesi olan sehir. kaybetmemek icin direnen yigit insanlarin kendisi icin savastigi onemli kanton.

idilhaber

Haberin guncel adresi. Yerel bazda onemli gelismeleri sicagi sicagina takipcilerine aktaran site.

idilhaber

Tarfsiz gibi gorunen tarafli site.

berlin

Almanyanin baskenti yillarca bir duvarin ayirdigi iki dunyanin hayat buldugu sehir.

survivor ünlüler gönüllüler 2013

Efecanin kavak yelleri estirmesi ve finale bu kadar yakinlasmasiyla en ilginc sezonlardan birisi.

ensest ilişki

Kotu cocuk boby filminde enteresan bir sekilde islenmis gayri ahlaki durum.

aysun kayacı nın uludağ sözlük te yazar olması

tarihi geçmiş bir süt gibi tatsız ve tehlikeli.

üniversite kazanan gencin evden ilk ayrılışı

şahsen duygulanmadım değil. hayallerini ve umutlarını cebine alarak gider öğrenci ama genelde çoğu gerçekleşmes orası ayrı mesele de sonuç itibarıyla evden ilk ayrılış zordur be kardeşim.

miroslav stoch

çok tehlikeli adam.

15 mayıs 2012 moritanya kürdistan maçı

süper maç.

15 mayıs 2012 moritanya kürdistan maçı

KÜRDiSTAN milli takımının ilk resmi maçı olması hasebiyle izlemek istediğim ama nasip olmayan anlamlı çok anlamlı maç. sonuç itibarıyla FiFA tarafından tanınan bir millı takıma nasıl olurda bu kadar tahammülsüz kalabiliyorlar anlayamıyorum. maçı KÜRDiSTAN milli takımı aldı bu arada buda birilerine kapak olsun.

sevilmeyen insan tipleri

cikarci ve ortam karistirmak icin firsat kollayan.

ismail yk

bos gelmis bos gidecek olan sahis. Kurtlere laf soylemek gibi hayati bir hata yapmistir. sozde sanatiyla da hep birilerinin piyonu olacak olan gurbetci sanatci.

galatasaray sevgisi

galatasaray sevgisi para veya un icin degildir. Galatasaray sevgisinin bedeli canla odenir baska seyle degil. Oyle buyuk bir sevgidir galatasaray sevgisi.

ben bu yazıyı ülkeme yazdım

dicle ve firatin besledigi kadim topraklarda yasamanin verdigi o buyuk onur ve somurgeci zihniyetlere karsi girisilen direnc kuskusuz esi benzeri olmayan bir mucadeledir cunku yasamanin diger adi direnmektir. Barisin ve kardesligin hukum surmesi ve bunun daimi olmasi temennisi ve umuduyla .

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

oncelikle insanoglu cig sut emmistir yani bir hayat felsefesinin bu cumle cercevesinde sekillenmesi gerekiyor. Kimseye hakettiginden fazla deger vermeyeceksin mesela. Yalan,kufur,duzenbazlik vs bunlar olmayacak kesinlikle. Birazcik uzun bir hayat felsefesi olsa da felsefe iste basi var sonu yok.

amerika birleşik devletleri

dunyanin tek hakimi olma vasfini uzerinde bulunduran ulke.

yanlış kişiyi sevmenin sonuçları

tek kelimeye husran.

ümit yaşar oğuzcan

sana bir tanri getirdim siirini yazan buyuk sair.