bugün

entry'ler (180)

en iyi bira markası

renkler ve zevkler tartışılmaz ama bence açık ara bomontidir.

ahmet hakan coşkun

yer yer ahmet, yer yer hakan ama genellikle coşkun olan bir yazar kimse.

google plus

facebook'la skype'ın birleşimi izlenimi veren google hizmeti.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

doğrusu: ağladım boyam aktı her gün sana yenilişte

anlaşılan: ağladım boyabatta her gün sana yenilişte

bana bir saz verin

insanı durduğu yerde oynatan bir şarkıdır efendim bu, en iyi can bonomo şarkısı denilirse çok da yanlış olmaz velakin renkler ve zevkler de tartışılmaz.

metal konserinde pogo yapan imam

(bkz: the imam) *

kivinin kivi olduğu zaman

kivinin en pahalı olduğu, kivi almanın her yiğidin harcı olmadığı zamanlar için kullanılan kalıptır, bu zamanlarda kivinin tadı bile bir başkadır.

uzanıp kendi yanaklarımdan öpüyorum

üsküdara giderken adlı dizide yavuz adlı karakterin söylediği ve ardından bize bu saatten sonra ancak turgut uyar diyerek şairi selamladığı dize, güzel şiirin son,güzel şiirin güzel dizesi.

disko kralı

medya arkası inanılmaz olan bir iş çıkarmışlardır final bölümünde, helal olsundur.

okunması gereken kitaplar

murat uyurkulak tol ve har, her ikisi de okuduğum en iyi romanlardandır.

metroda kitap okuyan artist

efendim bu kişilerden bir de ayakta durup iki eliyle tuttuğu kitabı tutunmadan okumaya çalışan vardır ki * allah ona sabır versindir, ayrıca artist olma gibi bir derdi de olmayabilir. *

sean bean

iyi oyuncudur iyi adamdır ama fazla seanli beanli * olunmaması gerekir. * *

equilibrium

vurdulu kırdılı bir distopia filmi, arada attığı mükemmel çelmelerle insanı şaşırtan, christian bale faktöriyle çok iyi olan lakin bir 1984 olmayan film.

cağaloğlu

sınırlarında bulunan * iletişim yayınlarında %35, ayrıntı yayınlarında %40 indirim yapan; istanbul pilavcısında ucuza karın doyurulabilecek semt, güzel semt.

ayrıntı yayınları

istanbul cağaloğlundaki yerinde kitaplarına %40 indirim yapan yayınevi, güzel kitaplar basmasının yanında bu şekilde çok uygun fiyata da güzel bir kitaplık kurulabilir.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

asker gramofonu nasıl tamir eder? - sasa stanisic

yazar nicklerinden ölüm nedenlerini tayin etmek

ayvagobegi: boğazında kalan ayva sebebiyle nefes alamayarak vefat etmek olsa gerek.

eros la kanka olmak

arkadaş arkadaşın pezevengidir sözünün en verimli biçimde ortaya çıkacağı arkadaşlıktır.

nuri isminin bu yıl gurur kaynağı olması

(bkz: nuri kantar) * * * *

öztürk

alper canıgüz'ün oğullar ve rencide ruhlar romanında alper kamu'nun babasının çocukluk arkadaşı ve kendisinin hayali arkadaşıdır, maceradan maceraya koşarlar*.