bugün

entry'ler (306)

yengeç burcu erkeği çekimserliği

Olmayandır. Cidden yılın belli bir kesiminde doğan tüm insanların aynı karakter özelliğine sahip olabileceğini düşünen insanlar var mı?

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Sanırım uyuyacağım.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

saat 5:46... güneş gösterecek birazdan yüzünü ama benim ona gösterecek bir yüzüm yok. uykum yok, uyumak istemiyorum ama uyanık kalmakta istemiyorum. şuan olduğum yerde olmaktan memnun değilim fakat dünya üzerinde olmak istediğim bir yer de yok. bir bilinç sahibi olmak acı veriyor . öyleyse uyumalıyım sanırım. uyku bu dünyadaki en güzel nimet olmalı. bilince 8 saatlik bir mola. ama uyumayacağım. söylemiştim, uyumak istemiyorum. keşke bir koala olarak gelseydim dünyaya. hayatım boyunca başka bir yüz ifadesine ihtiyaç duymazdım. o manasız, boş bakış... evet hayatım boyunca o şekilde bakmak isterdim. gerçi günümün 3'te 2 sinde suratımda buna benzer bir ifade oluyor ancak bu konuda bir koala kadar başarılı olamadığımı itiraf etmek zorundayım. tanrı tarafından bana verilmiş en büyük yetenek ki bunun dünya üzerindeki en önemli yetenek olduğunu düşünüyorum; saatlerce suratımda boş bir ifade ile hiç bir şey yapmadan durmak. öyle ki bu şekilde dururken kendi varlığımı bile unutuyorum. var olmamak gibi bir şey... bir gün everest'e tırmanacağım. en büyük hayalim... everest'e tırmanıp aynı boş gözlerle dünyaya bakmak. herhalde ondan sonra everest'in zirvesinden kendimi aşağıya atarım zira fazlasıyla üşengeç biriyim ve aynı eforu zirveden aşağıya inmek için harcamak istemem. gerçi everest'e tırmanmak için de o kadar çaba harcar mıyım emin değilim. sanırım hiç bir zaman everest'e tırmanmayacağım. herhalde empire state binası da iş görür. hem tepesine varıp hayalimi gerçekleştirdiğim zaman kendimi aşağıya atmam gerekmez bir asansörü varken. evet evet, kesinlikle empire state'e çıkmalıyım. vay be saat 5:53 olmuş. gözlerim acıyor. sanırım uyumalıyım. ama uyumayacağım, söylemiştim uyumak istemiyorum.

iz bırakan kitap cümleleri

söyle ey tanrıça, peleusoğlu akhilleus'un yıkıcı öfkesini...

fikirleri küfür etmeden aşağılamadan belirtmek

toplumumuz için zor bir hadisedir. zira o kadar nefret doluyuz ki...

başlık açmış bulunmak için başlık açmak

(bkz: başlık açmış bulunmak için başlık açmak)

sigara sarmasını bilen kız

filtre kahve içiyordur.

şeriat isteyen insan

"osmanlı torunlarıyız rörörörö" diye gezer velakin osmanlı'nın şeriat ile yönetilmediğini bilmez.

kitap okumanın faydaları

kanser riskini azaltır. damar tıkanıklığına iyi gelir. fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. görme bozukluğuna iyi gelir. vs. vs.
tanım: "kardeş bana bir fayda sağlar diye kitap okuyacaksan hiç okuma amına koyim" dedirten faydalardır.

jonathan strange mr norrell

izlenesi dizidir.

--spoiler--

özellikle lost hope'de geçen sahnelerde ki tim burton havasını çok sevdim.

--spoiler--

sabah 4 te kapıyı çalan komşu

ağzı burnu kırılası komşudur. gece 4 te kapımı çalınır lan.

trilyoner olmanın yolları

siyasete atılmak olabilir mesela.

osmanlı sevdası arap kültürü pompasıdır

osmanlı kültürünü bilmeyen yazar zırvası. bu arada osmanlı kültürünü yüceltme veya arap kültürünü yerme gibi bir kaygı taşımıyorum, farklılar yani. ayrıca 11.yy arap-islam kültürü bana kalırsa dünyadaki en gelişmiş kültürdür. bilime, sanata vs. gösterilen ilgi alaka aşırı yoğundur. zira bu kültür ilerleyen zamanlarda orta çağ avrupası'nda rönesans döneminin başlamısında büyük bir etki yaratacaktır.

halil inalcık

ölmemiş ve asla ölmeyecek güzel insandır. yazdığı eserlerle, yetiştirdiği kendi gibi güzel insanlarla kalbimizin bir köşesinde yaşamaya devam edecektir.

devlet bahçeli ilişkiye girmiş midir

(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)

üniversite yemekhanesi

okula gelmeden önce 3 saat hazırlanan, bir giydiğini bir daha giymeyen, sosyetik hanımefendilerin kuru fasulyeye ekmek bandığı yerdir efendim. pek sevimlidir.

sakal bırakıp gözlük takan erkek

kimliğini gizleyen erkektir efendim. fbi'ın tanık koruma programı dahilinde olabilir.

neden sorusuna cevap vermemek

en güzel cevabı yiğit özgür vermiştir efendim.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

sosyal medya

insanların asosyalliklerine, görgüsüzlüklerine, abazanlıklarına vs. kılıf uydurduğu, iğrenç yapı.

atasını maymun zanneden ateist

evrim teorisini bilmeyen cahil zırvası. zira evrim insanın maymundan geldiğini söylemez. insanın maymunla ortak atasının olduğunu söyler.