bugün

allahın peygamber üstüne peygamber göndererek seviyesini tescillediği pis arabın kültürünü türk kültürüne enjekte etmek için osmanlı aşkı yaratıldı. izlediği asimile edici tv programları yüzünden cehaleti benimsemiş boş kafalı ve düşünemeyen insanlar yaratıldı. osmanlının türkleri adam yerine bile koymadığını bilmeyen çömar sürüleri kendini osmanlı hanedanından sanma şizofrenisine yakalandı.
aklını korumanın tek yolu cahil ya da satılık kişileri izlemek ve peşinden gitmek değil, akıllı, bilgili, kültürlü insanları takip etmek, okumak ve aydınlanmaktır. işte o zaman ithal cehaleti ruhuna enjekte edemezler.
bu sevda 10 yil dayanmaz. tayyip gorevden gidince akp nin cok da onemi kalmayacaktir. o zaman turkiye eskisi gibi milliyetci olur artik. turkler gunu gelecek arap yalakaligini birakacaktir.
osmanlı kültürünü bilmeyen yazar zırvası. bu arada osmanlı kültürünü yüceltme veya arap kültürünü yerme gibi bir kaygı taşımıyorum, farklılar yani. ayrıca 11.yy arap-islam kültürü bana kalırsa dünyadaki en gelişmiş kültürdür. bilime, sanata vs. gösterilen ilgi alaka aşırı yoğundur. zira bu kültür ilerleyen zamanlarda orta çağ avrupası'nda rönesans döneminin başlamısında büyük bir etki yaratacaktır.
okuduğunu anlamamak diye bir sorun var.

araplara arap peygamberler yollamış ibaresi yoktur yazıda. pisliğinden vazgeçmeyen araba defaatle peygamberler gönderilmesi sorunsalı vardır.

bir topluma peygamer gönderilmesi maalesef ki övünülecek birşey değildir.

türkle arap aynı ırktan değildir. benim soyum orta asyanın bozkırlarından kopup gelmiştir. pis bedevi benim kandaşım değildir.

insana saygım vardır ama 4bin yıldır tanrının uyarılarını iplemeyen bir cehalete tapan kültürün bok kafalı insanlarına yoktur.

onlarca peygamberin aracılığına, tanrının gazaplı uyarılarına rağmen hala altındaki petrol kadar kara kapkara zihinli kültürü benimsemek ruhuma ters.

aydınlık bilgiye açık olmakla gelir. allah bilgi sahibi olun diyor oku derken, arapça mır mır mırıldanıp kafanızı çalıştırmadan ezbere boş hareket etmeyin diyor.

ca ceyli cala cula da camburleyli cap cup
güncel Önemli Başlıklar