bugün

entry'ler (52)

hapan

Artiz amca diye nitelenen amcanın memlektinin güzide beldesi olduğuna dair ciddi karineler mevcuttur. Bu yaz gidip görmesi kısmet olur inşallah.

bir günlüğüne olunmak istenen meslekler

Anayasa mahkemesi başkanı. Özellikle şu zamanda buna çok ihtiyaç var * aslına bakarsan başkan olmak çözüm değil ama olsun

israil

(bkz: piçin önde gideni)

mehmetlerden birini fatih yapar

"Gemilerin karada da yüzebileceğini sezmek, Mehmetlerden birini Fatih yapar."dır esasen.

baykal istifa edince yapmayın diye inleyen adam

Baykal istifa edince yapmayın diye inleyen adamdır kendileri.
edit: böyle başlığa böyle entry ama

sözlük yazarlarının en çok girdiği siteler

zaytung, facebook, öğrenci işleri bilgi sistemi, uludağ sözlük

sözlüğe girme sebepleri

efenim bilgilenmek isteriz, eğlenmek isteriz. budur sebep. hem illa sebep mi olmalı ya'u?

buğulu cama yazılan yazılar

hep kalp yapılır bizim diyarlarda nedense buğulanmış camların üzerine..

üniversite öğrencisini sinir etme yöntemleri

(bkz: öğrenci işleri)

uyumadan önce süt içmek

önce eller ayaklar yıkanır, dişler fırçalanır akabinde kocaman bir bardak sütle-hem de ballı- anne kapıda belirir..*

domuz gribi ol inşallah

ismail yk' nın allah belanı versin şarkısından sonraki yapılan 2. beddua şarkısıdır lakin oğuzhan yapımı olduğu için midir nedir dinlenilesi bir şarkıdır..

ülkücüler

önceleri sadece ve sadece faşist olduklarını düşündüğüm siyasi bir grup idi..lakin beni yetiştiren insanların sol doktrine sahip olmasına rağmen doğduğum yer itibariyle (mevcut ülkücü ideolojiyi benimseyen partinin genel başkanını memleketi) bu görüşün ister istemez yakınındayım ve okuğum okul dolayısıyla da sempatimin son zamanlarda yoğunlaşarak arttığı grup. (bkz: sanırım reisin yardımcısına aşık oldum)

21 yaşında olup zeki müren dinleyen genç

bunların 19 yaşında olanları da var. (bkz: asossial) şimdi uzaklardasınn..müthiş..

günün tek cümlelik özeti

alemi bıraktım..

tevazu

Kadrinin yücelmesi için tevazu gerekir insana..Güneşe bak nasıl salmış gölgesini ayaklar altına.. (bkz: Kuyucaklızâde)

14 ekim 2009 türkiye ermenistan maçı

her şeye rağmen 'türk misafirperverliği' ile tüm saygının bizim tarafımızca gösterilecek olduğu maçtır.

zakkum çiçeği

en nefret ettiğim çiçek. ayrıca zakkumlar için kur'an-ı kerim' de;

Biz onu (zakkumu) zalimler için bir fitne (imtihan) kıldık.
Zira o, cehennemin dibinde bitip yetişen bir ağaçtır.
Tomurcukları sanki şeytanların başları gibidir.Cehennemdekiler ondan yerler ve karınlarını ondan doldururlar. ayetlerinin yer aldığı saffat suresi mevcuttur.

sözlük yazarlarının itirafları

ben de itiraf ediyorum;
anne çok yıllar önce yeni aldığımız koltuğu saç kurutma makinesiyle yakan * bendim kardeşim değil.

imam hatiplerin önü neden açılmamalı

gerçekten hafız olabilmek gibi bir yeteneğe sahip olduklarından hafızalarının kuvvetli olması ve buna bağlı olarak da üniversitelerin en gözde fakültelerine yerleşebilme potansiyellerinin olmasıdır.

beş vakit namaz kılan genç

5 vakit namaz kılıyorsa düzenli olarak da Kur'anı Kerim okuyan insandır.ne mutlu ona.