bugün

her daim yapılması gereken eylemlerdendir...çocukken süt çocuğu yakıştırmasının yapıldığı hadise..
anneler tarafından mecburi hale getirilimiştir.
benim annem olayı biraz abartıp hem uyumadan önce hem uyandıktan sonra süt içiriyordu yav.
hele ki köye gittiğimizde...taze taze süt...*
ertesi gün, karında bir şişkinlik ve gaz ile uyanmaktır. uyumadan önce (!) yetişkinlerden uzak tutulması gerekenlerdendir süt...
uyumadan önce süt içersem, boyum uzayacağı için içiyorum, bu yaşa geldim hala ümitliyim,

diğer yandan, süt içerek uyumanın rahat bir uykuya neden olduğu söyleniyor, tecrübeyle sabittir, kesinlikle doğru,

afiyet olsun, yarasın.

(bkz: süt çocuğu)
uyumak için yatağa uzandığınızda çok kısa sürede uyumanızı sağlayıcak,ayrıca sağlığa faydalı bir eylemdir.
Güzel eylemdir yahu.Sıcaksa şekerli soğuksa şekersiz olmalıdır.Dingin huzurlu bir hal için böyle buz gibi bir süt , rahatlamak unutmak içinse sıcacık şekerli olanından içilir rahat rahat uyunur..
rahat bir uyku ve cilde iyi geldiğini biliyorum,uyuyan insanın metebolizması yavaşlar süt ile ciltte bulunan bazı hücreler süt sayesinde kendini yenilermiş
"içinde iki ölçek de votka (bkz: danzka) varsa neden olmasın?" dedirten aktivite.
bilinenin aksine uyutmaz, gaz yapar çünkü..
mide problemi olanların denememesi gereken olay. makbul olanı sabah içilenidir.
eti cicibebe, bal, muz ve nesquik ile bütünleştirilerek çocuklara içirilmesi gerekir. 18 yaşında boyları 1,90'ın üzerine çıkmaması olanaksızdır.
(bkz: süt için süt içirin)
(bkz: gerçek süt kaldımı ama)diye hayıflanarak sorulacak sorudur.
annenizin siz yatağa uzandıktan sonra size ve kardeşinize birer bardak süt getirip hadi bakalım kim daha hızlı içecek dedikten sonra sütü bir dikişte bitirme evresidir.
vücuda alınacak olan kalsiumun, vücudun bütün hücrelerine nüfs etmesini sağlamak içindir.
boy uzaması için yapılan eylem olup işe yaramayan bir eylemdir. yıllar boyu içmeme rağmen hala 165 santimim...
hızlı içilirse içerde oluşacak gazdan sabaha kadar osura osura deliksiz uyumaya neden olacak eylemdir. *
*
metebolizmanın çalışmasını hızlandıracağından her yaşta yararlıdır.
Sabahlamamak için alınan önlem.
önce eller ayaklar yıkanır, dişler fırçalanır akabinde kocaman bir bardak sütle-hem de ballı- anne kapıda belirir..*
çocukluk dönemlerinden gelen yerleşmiş bir alışkanlıktır.
kemik sağlığı için gerekli bir eylemdir . lakin tadı ve kokusu kötü bulunduğundan çikolatalısını yada kahvelisini öneririm .
gece boyunca karın ağrısından kıvranmaya neden olabilir.
"Neskuik" ile birlikte tadından yenmeyecek nostaljik içecek