1. 1.
    günümüz insanında ne yazıkki pek rastlanmayan kavram..yazık...
    2 -4 ... msd
  2. 2.
    gerçek üstünlüktür.

üstünlüktür ama üstünlük olduğu için yapıldığında bu özelliğini kaybeder.
    3 ... kutt
  3. 3.
    tevazu insan için öyle bir erdemdir ki, o erdeme sahip olduğunu düşündüğün an kaybetmişsindir.zira fazla tevazu enaniyettendir
    6 ... white pages
  4. 4.
    nedense modern çağın insanının kendine yakıştıramadığı durumdur. bilmediği konular hakkında ahkam kesen zat-ı erdür kişileri görünce insan daha bir iyi anlıyor o eski zaman insanlarının büyüklüğünü.
    ... no leaf clover
  5. 5.
    çoğumuzun bilmediği kavramdır. öyle ki, 'bu konuda mütevazi olamayacağım, gerçekten iyiyim.' şeklindeki yaygın ve cahilce yaklaşım, tam manasıyla bilmek bir yana dursun üzerinde hiç mi hiç düşünmediğimizin göstergesidir.

iyi olmadığınız bir konuda, ama efendim abartmayın, estağfurlah beyfendi bendeniz abdi aciz gibi basmakalıp ifadeler kullanmak, tevazu değil sahtekarlıktır.

tevazu ise, eğer ortada gerçekten güzel bir eser varsa, eserin hakkını verme fakat bununla bir üstünlük davası gütmeme meselesidir, asıl müesseri hatırdan çıkarmama inceliğidir.

gerçek mütevazi, eserinin başarısını yapmacık tavırlarla, aman insanlar bana kibirli demesin diye küçümsemez; fakat o her an, eserini en yüce yaratıcının bahşettikleriyle oluşturduğununun farkındadır.

tevazu :

'ben o kutsi nefesin üflediği kamışım.
    ses onun, ben imzamı atmışım, atmamışım...' diyebilmektir.
    4 -1 ... neretva
  6. 6.
    alçakgönüllülük, mütevazilik.
    6 -1 ... caadaloz
  7. 7.
    (bkz: kendi büyüklüğünü görmezden gelmek)
    1 ... enemyof
  8. 8.
    herkeste olmayan özel bir meziyet. farklılık, ayrıcalık.
    1 ... the yavsak redemption
  9. 9.
    neden tevazu gösteresin ah sen cinayet sebebisin...
    (bkz: özlem tekin)
    (bkz: serbest çağrışım)
    3 ... nihan
  10. 10.
    gösterişten keyif alan kendini başka şekillerde sunmaktan, başka biri gibi davranmaktan çekinmez. bu yüzden tevazu; içtenlik, samimiyettir. maskelerden, rollerden uzaktır.
    çirkin dudaklardan uzak dursun, çok dile gelmesin.
    bozulur yoksa, eskir. manasız olur.
    ... peevish