bugün

uludağ sözlük'e şu sebeplerden giriyorum diye alt alta sıralanacak maddelerdir.
(bkz: Anket lan bu)
(bkz: 100 kişiye sorduk)
(bkz: sözlüğe 100 girme nedeni)
(bkz: hanım koş kapıda anketör var)
yazar profili hakkında fikir sahibi olmak .
gülmek, eğlenmek.
(bkz: hayranı olunan yazarlar)
(bkz: don kulot)
iş yerinde çıkmaya yakın son yarım saat yapacak işiniz kalmamıştır ama sizin yarım saat daha oturup beklemeniz gerekir. o halde bu sözlüğe girmek için süper bir sebep..
efenim bilgilenmek isteriz, eğlenmek isteriz. budur sebep. hem illa sebep mi olmalı ya'u?
-can sıkıntısı
-sinir boşaltma
-hırs
-yeni düşünce tarzlarıyla karşılaşmak vb. diye uzar liste..
bazen zıtlıklar birbirini tanımlar.

-sözlüğe girme sebebi, abuk sabuk insanların ağız dolusu küfürlerini okumak zorunda kalmak değildir.
-"yazılanları beğenmiyorsan girme kardeşim" tipi çıkışlara maruz kalmak değildir.
-özene bezene girilen entrynin altında saçma sapan yorumlar okumak zorunda kalmak değildir.
-insanların birbirlerinin değerlerine hakaretlerine tanık olmak istemek de değildir.
-nick altı yazmak istediğinizde ve övücü birşeyler döküldüğünde yürekten gelen, canciş kankiş olarak anılmak da değildir.
yalnızlık.
tavsiye tam senin için konular var dediler:D.
(bkz: sesini duyurmak)
can sıkıntısı ve zaman geçirme olayı.
boş zamanları değerlendirmek.
(bkz: boş zamanlarımda okuyorum)
sözlük yazarlarının, internet denen ucu bucağı görünmeyen yolda, kıymetli zamanlarını dolu dolu geçirmek için yaptıkları eylemin sebepleridir.

(bkz: yazar burada tanım yapmış)
gündemden uzak kalmamak.
(bkz: sözlüklerde kızlar teklif ediyormuş)
Ey Allah'm yaratıyorsun , iyi hoş ee ya sonrası ? *

edt ; anlayana. *
fikirlerin özgürce beyan edilebildiği ve bu yüzden insafsızca hakaret edilmediği için.

insana ve düşünceye son derece saygılı bir yer.
her telden konu ve durum hakkında o kadar güzel yorum yaparım ki, koskoca sözlük bile bunu farkedip, yazarlığıma onay verdi... diye havalara girmek için girenler de varmış ama o ben değilim...
yalnızlığın tek cümlelik özeti: sözlüğe girmek.
farklı farklı başlıklarda yazmanın, düşünmenin beyin yorgunluğumu dağıtıyor olması.
internetin facebook,twitter hatta ve hatta torrent'ten de öte bişey oluduğunu kendine hatırlatmak.*
farklı düsüncelerden birseyler kapmak, olaylara farklı bakıs acılarıyla bakabilmek için giriyorum.
ego tatmini.
güncel Önemli Başlıklar