entry'ler (40)

askerlik

Şuanda bulunduğum ortam.

askerde yazıcı olmak

Şuanda Ardahan 25'inci Mknz.P.Tug.K.lığı 2'nci Mknz.P.Tb.K.lığında Tabur Personel Kısım Amirliği(S-1)'nde yazıcıyım. Bl.K. vekili tarafından zorla tabur binasına götürülmemle başladı S-1 yazıcılığım. S-1'in ne anlamda olduğu dahi bilmiyordum * S-1 ne yapar falan hiç bir fikrim yoktur. Kısaca anlatmak gerekirse S-1 bütün taburdaki personelin işlerini yapar Sb./Astsb/Uzm.Erb. nöbet çizelgelerini, yıllık izinleri yazar. Nöbet değişikliği yapar. Vukuatı olan askerleri cezaevine yollar. Hiç bitmez kısacası işi. En zor yazıhane S-1'dir. Sırasıyla S-4 Bl.Yzc., S-2 ve S-3 gelir. * Daha sonra S-1 Ekmek yoklaması, personel yoklaması, ve miatlı evrakları Tugaya yollar. S-1'de bunlar yapılır diyim *

Yazıcı olmanın güzel yönleri vardır tabi * Mesela nöbet tutmazsın, sabah, öğle ve akşam içtimalarına girmezsin. Zamanın ne kadar hızlı geçtiğini anlamazsın. Eğer Bilgisayarın OBi'ye gitmediyse (ki benim ki dün gitti (: ) Film, müzik vb. izleyip dinleyebilirsin. Ama OBi'nin elinden geçtiyse o bilgisayar daha hayır gelmez. Flash'ları kapatırlar, cd-rom'u kapatırlar, etherneti kapatırlar. dosya silemezsin, yerini değiştiremezsin. mouse tekerini bile kitlerler. office 2007 ise office 2003 koyarlar. AVG Free diye bir anti-virüs prog koyarlarhiç bir işe yaramaz. Birde Yazıcı ise ve tabur yazıcısı isen herkese işini yaptırırsın, yapmazlarsa yokuş olursun. Koskaca S-1'sin çünkü.

Arz ederim.

Emre KOÇAK
Piyade Çavuş
S-1 Yazıcısı

emo olmak için yapılması gerekenler

Saçlarını uzat perçemleri gözünü kapatsın dar siyah, yeşil, kırmızı wb pantolonlar giyersin sonrada kadıköy civarında mekan edinirsin.oldu bitti gitti la *

yemek yaparken hep ayni yonde karistirmak

Yemeğin midesi bulanması için yapılan tek yönlü hareket.Hazır çorbalarda çok işe yarar...

eski sevgiliye seni çok özledim diye mesaj atmak

Yeni sevgiliside bıraktığı için umudu eski sevgilide aramak "alo napıyorsun seni merak ettim,özledim,hiç kimse senin gibi değil,senden beni affetmeni falan da istemiyorum ama seni hala sevdiğimi bil gibi" yalan, yalnızlık kokan şeyler söylerler.

aşık olunası film karakterleri

Kırmızı başlıklı kız.

ergen kızların msn nickleri

Genelde sevgilisinden ayrılan ergen kızlar msn nickine "sana değer vreip aşkı bulacağıma, x'e değer verip y'yi bulurum" gibi abudik kubidik şeyler yazarlar...Eğer ki motorsa bu vatandaş "Tecrübe,bir insanın başından geçenler değil,başından geçenlerin bıratığı izlerdir" gibi böyle şeyler de yazabilir.

korku filmine gidip korkmamak

Korku filmleri her zaman benim için komedi filmi olmuştur.Korku filminden korkmayan insan zaten o filme güler.Sinemeya giderseniz boşa para geceleri tvlerde çıkmasını bekleyin derim...

arda turan

En iyi sergen yalçın taklidi yapan milli futbolcu...

kiraladığı ata tecavüz eden mühendis

renkler ve atlar tartışılmaz.

peres e sen diye hitap edemezsiniz

Perez bunamış sanırım kendi söylediğini kendi duymuyor,bağırarak konuşuyor.Başbakan arada o moderatöre de "ulan" dedi ama fazla haberlerde yer ayrılmadı.. *

şahin ırmak

Oyunculuğunun yanı sıra şarkıda söyleyen komedi adamıdır.Eşşekler tepsin bana şarkısını dinlemenizi tavsiye ediyorum...
adres: http://www.youtube.com/watch?v=20aGHxI719U

bim

Öğrencilerin alışveriş merkezi.

starbucks

Celtic kulübünün sahibi olduğu lüks kazık cafeler zinciridir.Garip garip isimleri yüzünden çok sevilen ve hesap geldiğinde bozulan herkesin gidemeyeceği gidenlerede küfür edilebilecek tiki merkezidir...

anemi

Sadece Tak şarkısını bilenler amatör şarkıcı vasfını yakıştırıyorlar.Ama son albümünde "kadersizim" şarkısı harika yazmış söylemiş...

tabutçu recep

Çok güzel hareketlerinin en güzel skeçlerinden birisi...

çgh

Cacıksanız gülün hadinin kısaltması ...

gökhan semiz

Vitamin deposu a-b-c-d-f-g-h-j ws. Slow şarkılarında bir cümle koyar ki şarkı bambaşka bir hal alır.Duygusal şarkılarına mizahı ekleyen merhum sanatçı...

Uyku tutmamış yine beni, pişmanlıklar yakamda
Silip atmak kolay her şeyi, deli gönül dinler mi?
Bana kalsa çekip gideceğim ama buna değer mi?
Seni çoktan affettim ama istanbul'u asla

inan ki teksin, sen benim bir tanemsin
Yanımda yoksun, alkole sebepsin

Resimlerin olmasaydı unuturdum belki de
Hatırlamazdım gülüşünü, üzülürdüm herhalde
Değil seni kendimi bile düşünmez oldum
Ben hep senin kaldım ama sen ellerin oldun

inan ki teksin, sen benim bir tanemsin
Yanımda yoksun, alkole sebepsin...

alain delon

ismini malzeme olarak kullanabileceğimiz bir aktör."Yalan dolan" ve ismim gibi ...

gabriel sharlson

Hayatta herşeyi dalgaya alabilecek dalgaya aldırırkenden güldüren ve düşündüren çok nadir insanlardandır.Ayrıca bir absolut ile kimsenin yapamayacağı esprileri yapabilecek kapasiteye sahip bir kişilik...