1. 1.
    "filistin de katliam yapan, katliama sebep olan kişilere siz mi diyeceğiz? insanlığa saygısı olmayan kişilere, saygı mı göstereceğiz?" diye cevap vermek istenilen durumdur.
    27 -10 ... buny
  2. 2.
    kendi parti başkanları, ülke başbakanına her hitabında "sen" diyebiliyorsa bu vicdansız, zülüm sever ülkenin cumhurbaşkanına pekala sen denir.
    20 -5 ... enes
  3. 3.
    kaynağına güvenilirliğin tartışmalı olmasından dolayı ilk kaynağın istenilebileceği hede.

editnot: baktım araştırdım efenim. vallahi böyle demiş. ne diyeceğini bilememiş yine chp. heyt be. akp'yi akp yapan recep tayyip değil chp cidden.
    13 ... bir dakikanizi alacagim canim
  4. 4.
    onur öymen'in olan biten onca şeyden çıkardığı tek şey sadece "sen" şeklindeki hitap biçimiymiş demek ki kanısına vardıran.

- senin ağzını yüzünü dağıtırım perez!
    + aa çok ayıp, siz demeniz lazım.
    - o halde, sizi eşşek sudan gelinceye kadar döverim lan perez!
    + hah şimdi oldu.
    9 -2 ... filozofil
  5. 5.
    -bi daha da ben peres'e sen demem.
    12 -1 ... uns abare uns duns des
  6. 6.
    her halukarda ingilizceye aynı şekilde cevrileceğinden *, bir tek chp için sorun teşkil edebilecek mevzudur.
    9 -3 ... noway
  7. 7.
    gülünecek tespittir. türk diplomasisinin neden bu halde olduğunun bir cevabıdır adeta bu geceki olaylara emekli bir büyükelçinin yaptığı bu tespit.
    3 ... jeff murdock
  8. 8.
    (bkz: sen bana bu diyemezsin)
    5 ... sen bana bu diyemezsin
  9. 9.
    siz değilmiydiniz; mecliste ''israili kınayın'' diye önerge veren diye cevap bulacak söz.
    6 -1 ... dusersmynarim
  10. 10.
    huzurlu bir memleket hasreti ile yanıp tutuşan, nefretlerini teröre döndüren insanlara karşı ülkesini müdafaa etmeye uğraşan peres'e karşı kullanılmış, nezaketsiz bir söylemdir. israil'in kullandığı orantısız gücü kınamakla ve sivillerin ölümüne derinden üzülmekle beraber, yıllardır terörden çekmiş ülkemizin hamasın bir terör örgütü olduğunu kabul etmemesi karşısında şaşırmamak elde değildir. unutmayın terörün dini, milliyeti olmaz. kürt terörist kaka, filistinli terörist mis, öyle mi?
    4 -9 ... kristin