bugün

entry'ler (36)

nihat doğanla atilla taşın hayatında figüran olmak

Ülkede yaşanan absürdlüklere, saçmalıklara getirilebilinecek en akla yatkın görünen açıklama. Ülkece içinde bulunduğumuzu düşündüğüm durum.

Bunun ciddi ciddi gerçek olabileceğini düşünüyorum. Galiba hepimiz onların hayatını gerçekleştirmek için gönderilmiş insanlarız, sadece haberimiz yok. Hepimiz istemsiz bir şekilde onlara itaat ediyoruz. Ben yaşanan bunca saçmalığın daha mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum.

Umarım haklıyımdır, her şey gerçekse durum gerçekten çok daha vahim.

allesfertig

Yeni dünya düzeni kırıcısı.

sinek ilacı püskürten aracın arkasından uçan sinek

stockholm sendromu sınek versıyonudur.
(bkz: stockholm sendromu)

geç saatte hala uyumamış olmanın sebebi

yastığa kafayı koyunca uyuyamamanın vereceği huzursuzluk ve tepinme olasılığının bilinçaltında gizli yada pasif olarak her zaman bulunması.gizli yada pasif dememin sebebi;bunu okuduğunda "hadi lan ordan bana öle birşey olmadı" diyeceklerin de aslında bilinçaltlarında bu huzursuzluğu gizli olarak taşıdıkları ve bu yüzden bu saatte uyuyamadıklarını belirtebilme çabamdandır.

michael jackson ın ölümü

çocukluğunda onu taklit etmiş biri olarak içimde bir burukluk yaratan haber.artık onun danslarını yapmak gelmeyecek içimden yapsamda ağır çekimde ve siyah beyaz olacak herşey.

isteyip de söyleyemediğim çok şey var

bazen geceler boyu düşünmeniz gereken onca şey varken bu söyleyemediklerimiz yüzünden yer kalmaz.Çok bencil ve oynaktır bunlar herzaman kıpırdar kendine yer arar ama bitürlü bulamaz hep rahatsız eder yerleşmeye çalışır.

kadın programlarında geçen diyaloglar

sunucu: konuşmak isteyen varmı bu konuda
izleyici yaşlı amca: kızım senin yaşın kaç
sunucu: buyur amca noldu
izleyici yaşlı amca: dedim yaşın bana yakın ise seni alayım götüreyim
sunucu: amca senin ruhun genç galiba(gülerek)
izleyici yaşlı amca: ona sonra bakarız

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

kişi hala seviliyorsa söylenecek söz yoktur.ayrıca aldattığını söylüyorsa 1 kerelik affedip ilişki daha sağlam zemine çekilebilir, belki de, ya da affedilmez,affedilmemeli bilmiyorum sadece bir fikirdi.

2009 da doğan bebeklere verilen isimler

erkek : ergenekon
kız : şeriat

isteyip de söyleyemediğim çok şey var

genelde sevdiceğimize karşı kullandığımız yakınma cümlesi.düşündükçe insanın gözlerinin uzaklara dalmasına neden olur.keşke dedirtir.
ah bi bilsen

yalan msn iletileri

moralim bozuk cidden yazmayın sinirliyim bak seeen ozaman girme msn e bilgisayara ablacım git kendini kitle biyere ağla.ayrıca yazılmasını iştemeyenler neden msn e girerler anlamak imkansız. (bkz: show must go on)

ahmet türk ün şehitlere rahmet dilemesi

büyük çelişki.saygısızlık.
(bkz: pişkinlik)

kadın programlarında geçen diyaloglar

sabah kuşaklarında yayınlanan kadın programlarında geçen yardıran diyaloglar.
- bu kadını alırmısınız konuşturmuyor.
= konuşma lan şerefsiz hala konuşuyonmu sen nalet adam.
- ama bu şekilde olmaz müdahale edermisiniz.
= (mikrofonu verirken gittikçe azalarak)hayvan herif seni.akabinde bütün hanım teyzelerimizin nalet adama hep bir ağızdan yuh diye bağırması.

takım kurma tekerlemeleri

genelde 8-16 yaş aralığının kullandığı fakat zaman zaman büyük abilerimizin halısahalarda maça başlamadan önce maçın yarısını alıp götürdüğüne hatta tartışmaların yaşanmasıyla acayip komik durumlara düştüklerine şahit olduğum takım kurma yöntemi.her heceden sonra bir adım atılır.
(bkz: aldım verdim ben seni yendim)

otantik anadolu yemekleri

kadıköyde 2,bakırköy carousel de,mecidiyeköy profilo avm de ve istiklal caddesi çiçek pasajı yanında olmak üzere toplam 5 şubesi olan şaheser anadolu yemekleri yapan son derece uygun fiyatları olan türkü eşliğinde keyifli vakit geçirilebilen samimi restaurant. (bkz: budur)

seni sevgili olarak görmedim

(bkz: shit)

mev istanbul okulları

floryadaki atatürkçü vakıf okulu.çok kafa hocalarının yanında hazzetmediklerimde vardır.çok saygın eli öpülesi bir müdürü vardır ayrıca.

uçağa ilk kez binenin söyledikleri

a: yahu tonlarca ağırlığındaki şey nasılda uçuyor vay anasını
b: abi düşünme valla kafayı yersin daha neler yapıyor adamlar neler..
a: aynı olay gemilerdede var.nasıl duruyor o aletler suda devrilmeden
b: evet abi.

fethullah gülen cemaati

gençlerin dikkat etmesi gereken onları içine almak için hertürlü hal ve harekkette bulunabileceklerin olduğu abd nin yönettiğini düşündüğüm atatürk’e düşman,para karşılığı vaaz veren bir liderinin olduğu,dini istismar eden topluluklardan biri.

football manager

ilk duyanların aman bune sanki sen oynuyorsun ne zevk alınırki bundan dedikleri,sonrasında kendilerini içinde bulup hayatlarında önemli bir yere koydukları,klüp başkanı olsam referans alarak gözüm kapalı transfer yapabileceğim bilgisayar oyunu,bağımlıları için yaşam biçimi.