bugün

hayatını kaybetmiştir.
http://www.haberturk.com/...cat=190&dt=2009/06/26
kalp krizi sonucu gerçekleşen üzücü olaydır.
sebepsiz yere:
(bkz: içten üzülmek)
bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
başımız sağ olsun. black or white tadında bir adamdı.
boğazıma yumruk gibi düğümlenen acı haber. insan ne yazacağını dahi şaşırıyor. şahsen gözlerim doldu. dünya en iyi starlarından birini yitirdi.
mübarek günde olmuştur. zaten müslümandı. ona da bu yakışırdı.
başımız sağolsun. gittiğin yerlerde bizim için beat it michael. *
bir efsanenin sonudur. ancak geride bıraktıklarıyla dünya varoldukça unutulmayacaktır.
islam'ı seçmişti son zamanlarında. mekanı cennet olsun. insan kuşkulanıyor ve acaba? diyor.
allah rahmet eylesin. çocukken onun gibi danslar etmeye çelışanlar geldi aklıma birden. hakkında bildiğim az şeyler var. geçirdiği ameliyatlar, tacizler falan. ama sanatçıydı, popülerdi. şimdi imkan olsa, zenci kalmak mı istersin, ölmek mi diye ne cevap vereceğini merak ediyorum. önemli olan şey, fiziksel özelliklerini kabul ederek, onurluca yaşamak sanırım. onca ameliyat oldu, doya doya yeni teninde yaşamadan öldü. işin bide başka boyutu var. michael jackson'ın kandil günü ölmesi. allah'ın sevdiği kulu falan mı aceba diye insanın aklına sorular geliyor.
tam da uzun bir aradan sonra çıkacağı dünya turnesi arifesinde gerçekleşen üzücü olaydır. bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim şahsen.
henuz resmi olarak dogrulanmamis olan olay.
biraz önce öldüğü haberi ajanslara düştü. kalp krizi geçirmiş. hastanede vefat etmiş kendisi.
güzel eserler bıraktı geride, unutulmayacak bir stardı.
bedavdan cennetti kaptı lan adam. kandil gecesi falan öldü bir de. hayır müslüman olduğunu ciddiye alanlar var ona şaşırıyorum, ya ben yanlış dine inanıyorum ya da bunlar. eğer eylerse allah rahmet eylesin, allah'ın işine karışmam zira.
(bkz: eni veci vokke)
kesinleşen haberdir.
(bkz: acımız büyük)
buyuk uzuntu... ic sancisi... kalp burulmasi... ilk posterlerim yirtilmis, genc kizlik hayallerim burusturulmus hissi... ben onun bir kez daha konserine gitme hayalini kurarken... olana bak simdi...
fırtınalı bir hayatın sonu.
dünyanın müzik seyrini değiştiren adam... jackson... 30 seneden fazla büyük bir kariyer... para, mal, mülk... hepsi boş. tek bir gerçek var o da dünyanın en çok satan albümü bu adama aittir. dünyanın en çok ses getirmiş şarkıları ve konserleri bu adama aittir.

hoşçakal jackson... seni unutmayacağız...
(bkz: michael jackson un ölümü)
madonna ve modern talking'le birlikte çocukluğumun müzik devlerinden biriydi. allah rahmet eylesin. şimdiye dek yaptığı bütün albümlerin yeniden basılacağından ve satış rekorları kıracağından adım gibi eminim.
(bkz: bu sefer güldürmedi)

enivaçi vokki... *