bugün

entry'ler (44)

zengin sözlük

Kötü ve instela'yı andıran sözlük.

seviyorum seni

"Seni seviyorum" un günlük hayata uyarlanmış versiyonu. Söylem olarak daha rahat çıkar ağızdan seni seviyorum kadar zorlamaz ama içtendir.

bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 kişi

3 kişiye bedel bir kişi.

okuduğunuz bölümün ingilizce adı

International trade and logistisc.

nasıl hissediyorsun

Çok uzaklarda gözüm yok, 2 gün kaçıp gitsem bir deniz kenarına iyi olacakmışım gibi.

uzak mesafe ilişkisi

Çetrefillidir, fedakarlık gerektirir, söz konusu yoğun duygularsa karşılığı hiçbir duygu ile bir tutulamayacak kadar güzeldir. Telefon ile daha sık vakit geçirmeniz anlamına gelir.

Dürüstlük ve sadakatten hiç bahsetmiyorum çünkü uzak yakın fark etmez bir ilişkinin temel taşlarıdır bunlar.

rakı balık şalgam üçlüsü

Rakı ve şalgam kadar birbirine yakışabilecek nadir ikililer vardır. ben bu üçlüde balık denen gıdayı çıkarıp yerine humus eklemek istiyorum.

yeni tanışılan bir kızda dikkat edilen ilk yer

Tırnakları. Bir kadının tırnakları kirliyse/çok uzunsa içim ısınmaz bir daha o kişiye. Arkadaşlık edemem muhtemelen.

bağırarak konuşan insan

Kendini ifade etmekte zorluk çekiyordur, kalabalık veya gürültülü bir ortamdadır, işitme kaybı vardır ses tonunu ayarlayamıyordur vs.

kadınlara çekici gelen erkek meslekleri

Evden iş yürütebilecekleri her türlü meslek.

kadınların söylediği yalanlar

Genelleme yapmak gibi olacak biraz ama "kısıtlanmaya gelemem".
Bunu söyleyip ilişkinin ilk haftasında herkesi silip engelleyen, kendini eve kapatan kadınlar aynı kadınlar.

endoskopi

Anestezi etkisi geçince size güzel bir boğaz tahrişi bırakan uygulamadır.

okuduğunuz bölümle ilgili en çok sorulan sorular

"Gümrük işinde çok para var diyolla!"

çay demleme teknikleri

Kaynadıktan sonra yaklaşık bir dakika dinlenmeden suya çayı atarsanız o çaydan lezzet beklemeyiniz.

kasıtlı olarak kavga çıkaran sevgili

Ayrılma niyetindedir.

sözlük yazarlarının elleri

Yüzünüzü, memenizi, herbir yerinizi filtrelediniz tamam ama elin ne günahı var be!

burçlarla ilgili tespitler

Kova burcunun siniri, öfkesi saman alevidir. Kin bile barındırmazlar içlerinde. Sinirliyken elleşmeyin yeter!

yazarların tahammül edemediği durumlar

Tikimin olduğu bölgeye dokunulması, uyarılara rağmen dikkat edilmemesi.
"Hayır" cevabını aldıktan sonra karşı tarafın ısrarına devam etmesi.
Herhangi bir konuda söylemlerin sık sık tekrar edilmesi.

amedli

Eski ismi ile zikrediyorsa muhtemelen eski topraktır veya kendi ana dilinde kullanılan şehrin ismini kullanıyordur.
Misafirperverlikleri, candanlıkları ile amed'e yolu düşmüş herkesin gönlünü fethetmiş insanlardır.

6 mayıs 1972

Ölüm toplasada çiçekleri, çiçekte tohum biter mi? Bitmeyen umutlara...