bugün

bir insanın, anasının içinden çıktığı gün dışında övünebileceği şeyler de olmalı.

edit: *
genel olarak yengeçlerin asabi, terazilerin ve ikizlerin flörtçü, kovaların sadık,aslanların ben dilini kullanması.
Yay burcunun en az bulunan burç olduğu.
ikizler çapkındır. bunu bilir bunu söylerim dostlar. sağ eliyle şiir yazar, sol eliyle resim çizer, ağzıyla da sütyen askısı açar.
gazetelerde burç yorumu okuduğunda ilginç bir şekilde doğru çıkması.
yengeç annesine bağlıdır, güzel yemek yapar. * burç boğaysa her haltı yer. aslan; gösterip vermeyen, kova dolduruşa gelen bir burç. başak titizdir bu da klasik. terazi dengesiz oluyormuş ha bir de akrep feci halde sokuşkan, ellemeyin cıss.
Balık burcu erkeği elmalı turtayı çok sever. Kendimden biliyorum.
ikizler dendiği zaman herkeste bir "ıyyy allah korusun" tavırları oluşmaktadır. ancak bunun çekememezlikten kaynaklandığını düşünmekteyim. alabildiğine zeki ve yaratıcı insanlardır ikizler insanları.
bende ikizlerim ama ikizlere ön yargı var sanırım..
yengeç çok paranoyaktır bi bok yemişse tesadüfen karşıdan geçen bi insanla gözgöze gelse bile neden baktı diye sorun çıkarır kendince.
mesela bence şöyle;
ikizleruzak durulasıca insanlar! gerçekten bunu samimi söylüyorum ben birinin burcunu sormadan ikizler olduğunu anlayabiliyorsam bu burçtan korkmak için haklı sebeplerim var demektir! bi insanı isminden önce burcuyla hatırlar mısınız?! ikizler için bu böyle onun adı ali değil, ikizler burcu erkeği bi kereeeem!

yengeç burcundakilerin bu dünya için fazla gerçek dışı kaldıklarına inanıyorum, yani adamlar dünyanın sıradanlığına tam adaptasyon sağlayamadılar henüz! bir bilgisayar oyununun içinde kendini hayal edebilecek ve bu duyguyu gerçek anlamda yaşayabilecek enteresan kabiliyetleri olan insanlar bunlar! bunlara saf deyip geçmemek lazım bir de 6. hisleri fazlaca kuvvetli!

başak burçları olarak ben de dahil sorunluyuz ve hiçbir zaman normal olamayacağız! bunca yıldır herkesi her şeyi eleştirdin durdun ne geçti eline?! koskocaman bir hiç! ama eleştirmek, beğenmemek, tatminsizlik ve erken sıkılma iliklerimize işlemiş! yani bugün hawaii adalarında 1. sınıf bir otele tatile gitsek bi ton kusur bulup ordan memnuniyetsiz bir şekilde ayrılma ihtimalimiz çok yüksek!.. yazık bize! ühü ühü!

akrep burçlarına hayranım ama aşırı kıskanç olmaları hayatı bunlara zorlaştırıyor az da olsa! yine de zekalarına aşığım! ama farkındalıkları çok az! yani zannetikleri kadar olaylara hakim değiller!

oğlaklar şu boktan hayata bence en adapte olmuş canlılar! hayatı olduğu gibi, kurallarına göre yaşamakta bunların üstüne yok! sıkıcılar demiyorum sadece biraz sıradanlar!
karsıma cıkan her ikizler ile sevistiğim gercegini göz ardı etmemekle birlikte diyebilirim ki, ikizler burcu seks hayatına ciddi önem veriyor. *
aslan burcu sahiplerinin rahatsız olması. kendimden biliyorum.
akreplerin cogu kiskanc degil, hatta umursamaz. Akrepler cekici. Yengecler gercekten tam birer evcimen. Tanidigim tek ikizler burcu insan da dunyanin en sadik, en romantik ve stabil insaniydi.
balık burcu: duygusal, empati yeteneği yüksek, sanat dallarıyla ilgisi fazla.
ikizler; zekanın ve bilginin temsilcileridir. herkes atar, tutar. değerini terazi olmayan bilemez.

not: bütün ikizler burcu insanları terazi sevgili bulsun*. gayet sevgili, saygılı mutlu bir birliktelik oluyor.*
yayların şıpsevdi ve hayatı umursamaz olması.
ikizlerin iki yüzlü olması. lakin burada iki yüzlülükten kasıt 5 dakika önce birinin yanında ağlarken 5 dakika sonra başka birinin yanında her şeyi unutup kahkahalara boğulabilmesidir. ani duygu değişikliğinden kaynaklı diyebiliriz.
akreplerin kıskanç olması.
yengeçlerin annelerine düşkün ve duygusal olması.
balıkların ağlak olması.

(bkz: bence böyle)
yengeçlerin ilk aşklarının hep başarısız olması yüzünden hiçbir kıza açılamama durumu/korku.
akrep duygularini belli etmemeyi cok iyi basarir. mesela cok kiskanir ama kiskanmiyomus gibi yapar. kendi kendini kemirir biraz. hisleri kuvvetlidir, suphecidir. bu biraz paranoyaklik da yapar.
yaylar kararsiz dengesiz bir anı bir anini tutmaz iyimser sıkılgan. akrepler kindar inatci kiskanc. ikizler ve koc eglenceli kova ilgiyi hep uzerine ceken , balik asiri duygusal . oglak ise fazla dikdator. basak cok titiz takintili ve elestiri kabul edemez.
dikkat;en büyük tespiti sıçıyorum. dünya üzerinde bu muhabbet üzerinden çok büyük zikişler dönmüştür, halen de dönmektedir .
akrep olmak başkadır, her şeyden kıl kapabilirsiniz. en küçük şeyden birine kin duyup sürekli kafada intikam planları kurarsınız. ya çok sevilirsiniz ya nefret edilirsiniz, ortası yoktur.
gazetede burç köşesinde bütün burçları okuyup bütün hepsinin aynı sözleri değiştirerek yazması sonucu oluşmuş değişik bir şey.
balık burcunun empati yeteneği ve altıncı hissi inanılmaz güçlüdür. bu yüzden insanlara karşı ilk izlenimleri genelde değişmez.
Aslan burcunun istediğini elde etmesi için her şeyi ezip geçmesi.