bugün

entry'ler (227)

yds 2016 sonbahar dönemi

77.5 alarak bir süreliğine ''bu defteri kapattığım'' sınav. tabi burası türkiye, net konuşamıyoruz. farsça öğrenmem gerekiyor, temel kaynaklar noktasında tavsiyelerinizi mesajla bekliyorum canlarım.

farsça

iran ve afganistan ile tacikistan'ın bir bölümünde kullanılan köklü bir dil.

değerli arkadaşlar, 4 eylül'de yapılan ingilizce yds'de 77,5 alarak alanımla alâkalı olarak artık ikinci bir dile yoğunlaşmam gerekiyor. bu dil de tahmin edeceğiniz üzere farsça.

osmanlıca bildiğim için alfabe konusunda herhangi bir sıkıntı olmayacak gibi görünmekle birlikte, profesyonel destek alacağım zamana dek ilk başlarda basit gramer konuları ile kelime dağarcığımı geliştirmek üzere basit ve temel farsça kaynaklar konusunda tavsiyenizi rica etmekteyim. mesajlarınızı beklemekteyim, teşekkürler.

eski sevgili

yıllardır unutamadığım.

dokunsalar ağlayacağım. bu duyguyu yaklaşık iki yıldır defalarca yaşadım, ilk zamanlar geçecek diyordum bitecek bu günler ama nafile. zaman her şeyin ilacıdır derler ya, doğruluğunu sorguluyorum. tam iki yıl önce bu zamanlar oysa ne kadar mutluydum, umutluydum; evleneceğim kadınla mutlu bir ilişkimiz vardı. hani on gün ayrı kalmıştım da sabah saat 5'te evine vardığımda nasıl öpmüştüm, kokusunu nasıl içime çekmiştim, doyamıyordum. ah o günler, geçmiş günler... soğuk kış gecelerinde içkili halde nasıl da şefkatle sarardın, gittiğinden beri öyle huzurlu uyuyamadım. lanet olsun, hayatta belki bir kere hissediyorsun o duyguyu, ama imkansızlıklar yolları ayırınca yapabilecek hiçbir şey kalmıyor insanın, çok güçsüzüm dokunsalar ağlayacağım...

bütün bunları muhattabı olan kişiye yazarak bencillik etmek istemiyorum, öyle çok sevdim seni kadın senden geriye bir ceset kaldı daha fazlası değil.

rock metal tarihinin en duygusal 100 parçası

manowar'dan heart of steel'in girmesi gereken liste.

scott columbus'a saygıyla...

tong yabgu kagan

yabgu mu kağan mı, karar vermesi gereken yazar.

bilindiği üzere her ikisi farklı unvanlar. eski türk devlet sisteminde doğu'yu, yani devletin merkezini kağan yönetirken; batı'nın hakimi ise yabgu idi. bunu farklı örneklerle açabiliriz. bumin kağan-istemi yabgu ikilisi gibi veya göktürklerin batı'daki temsilcileri olan hazar kağanlığı altında -10. asırdaki- oğuz yabguluğu gibi.

kıytırıktan, herkes türkçü-turancı. canlarım benim.

tanımadığın birisine anlatmak istemek

bu eylemi hayatımda birkaç kez yapmışımdır.

2010 yılıydı. bi kız arkadaşım vardı, daha doğrusu aramızda sevgililik ile arkadaşlık arasında gelip giden bir ilişki vardı. başbaşa olduğumuzda çok eğlenceli vakit geçiriyor, iki sevgilinin yapabileceği her şeyi yapıyor, birbirimizi keşfediyorduk. o sene fakülteye başlamıştım. heyecanlıydım. hedeflerime kilitlenmiş vaziyetteydim; fakat bu iş gün geçtikçe belirsizleşmeye, beni içinden çıkılamaz bir sürüncemeye doğru çekmeye başladı. daha sonra kendisi hakkında öğrendiğim gerçekler neticesinde onunla defalarca iletişimi kesmeyi denesem de başarılı olamamıştım. çünkü psikolojik bir rahatsızlığı vardı ve olumsuz herhangi bir sözümde kriz geçiriyordu. bu krizlerin şu an tamamen numara olduğunu düşünüyorum ama orası ayrı, her ne ise.

yine böyle bir gün, bu kişiyi başka birisiyle el ele gördüm. ama... daha sonra öğrendiğime göre ben aldatılan taraf değildim. yıllardır birlikte olduğu sevgilisini benimle aldatıyordu. kendimi çok kötü hissetmiştim. karşımdan geliyorlardı, kız beni görünce elini çekti ve bana bakmaya başladı, gözlerimi kaçırdım yanlarından geçip gittim. her ne olursa olsun kötü hissetmiştim. o akşam eve geldim, duramadım dışarı attım kendimi. boş sokaklarda yürüdüm. nefesim kesilene kadar yürüdüm. sonra bi apartmanın önündeki kaldırıma oturup bi sigara yaktım. o sırada ordan, şu an karşıma çıksa serseri olarak niteleyip muhatap olmak istemeyeceğim, gerekirse yönümü değiştireceğim bi eleman, ''bi sigaran var mı birader?'' diye sordu. otur, dedim. oturttum yanıma, ocak ayıydı. ankara soğuğu, buz. iki bira alıp geldim. sabaha kadar ne varsa anlattım. içtim, ağladım, küfrettim, lanet ettim.

hülasa, bu tip insanlar bazen size bi psikiyatrın veremeyeği hizmeti verebilirler. seviniz. dertliyseniz arayışta olunuz. öperim canlarım.

sevgilinin götünde mıne yazıyor olması

adı mine olabilirdir.

üşüyen sevgilisine kalın giyinseydin diyen erkek

haklıdır. soğuk havada mini etek giyiyorsa sonuçlarına katlansın bi zahmet.

orgazmdan daha zevkli anlar

testament'tan into the pit dinlemek. 3 dakika sınırsız orgazm keyfine eşdeğer.

13 eylül 2015 yds

68.75 aldığım sınav. yüksek lisans yapmak dışında bi faydası olur mu bilmiyorum. ne derler; yeşillendirirseniz sevinirim.

ablasına sokan adama enişte diyen erkek

şuraya birkaç ay uğramadık olan olmuş, ne düzeysiz tiplersiniz lan

esra eroldaki aslı hanım

yine katılmış programa, bitiyorum ben bu kadına ya. aylar önce yine bi entry girmiştim, daha da bi güzelleşmiş. reddedeceğini bilmesem her şeyi bi kenara koyup talip olucam. o derece!

ateistler ülkemizden kovulmalıdır

nerde o günler... şöyle norveç'e falan, fena olmaz.

sılayı beğenmeyen erkek yazarlar

gay olsa beğenir, böyle geniş omuzlı falan bi kadın. testisleri varsa şaşırtıcı olmaz, fanteziye de çok uygun.

cezası ne olursa olsun taciz ederim diyen adam

afedersiniz kürttür.

uzun boyunlu erkekleri nasıl buluyorsunuz

hoşgeldin zürefa kardeş, iyi buluyorlardır elbet.

türk ırkının çok yakışıklı ve güzel olması

altaylar'daki gibi misin bak bakalım bi aynaya. veya bugün onlar senin gibi mi? genlerimizin %99 oranında aynı olduğu şempanzeleri göz önüne aldığımızda, -ne yazık ki- sıradan bir ortadoğulu'dan veya avrupalı'dan veya x yerden bir kişiden pek de bi farkın yok. gerisi cahilce söylemler.

bir bardak çayın 3 tl olması

elli kuruşa satsa yine de kâr edebileceği boktan çayı 2 liranın üzerinde kakalamaya çalışan yurdum esnafıdır.

kardeş kusura bakma da etiler'de değiliz. sen de sıradan kıytırık bi mekansın. napıyosun kirayı sadece çaydan mı çıkarıyorsun?

sözlük nick inden kullanacağı oyu tahmin etmek

ateistvaiz: saadet partisi

bülent ersoy un cenaze de giydiği kıyafet

cenazenin kendisi gibi duruyor.