bugün

entry'ler (133)

boşluk hissi

Yapacak çok şey varken hiçbirini yapamamak,çünkü hepsinin anlamsız gelmesiyle beraber gittikçe büyüyen,hayatı sorgulatan tehlikeli his.Sürekli büyüyor,büyüdükçe insanı daha da hapsediyor;insan kendine hapsoluyor.

insanlardan uzak dura dura asosyal olmak

Yanlışlıkla dost falan oluruz yanlışlıkla güvenirim de yine hayal kırıklığı yaşarım diye korkan insan eylemsizliği.

ağlayan kadını susturma taktikleri

O ne biçim bi çirkinleşmektir diyin.Ağlayınca dünyanın en çirkini olduğuna inandırın.En azından etrafta birileri varken sessizce duracaktır.

başkasının mutsuzluğuyla mutlu olmak

ilahi adalet denilen şeyin gerçekleşmesinden duyulan huzur da dahilse bu tanıma,bazen olabilendir.

avengers infinity war

-Spoiler-
Adamlar güzel final yapmış.Bir sonraki filmin hasılatı:buna gidenler+gitmeyip sonradan izleyip 2.filme gidecekler şeklinde olacak.Tabiki olacakları az çok tahmin ediyoruz,Dr.Strangein tek ihtimal için taşı bilerek verdiğini falan da nasıl ilerletecekler?
Thanosun evrenin yarısını rastgele yok etme düşüncesi mantıklı ve kabul edilebilir bir düşünce olmakla beraber bir oylama yapılsa sadece Thanosun da yok olabilecekler listesinde olması şartıyla ona oy verirdim.

güzel bir kızın yalnız olmasının nedenleri

Bazı kadınlar dikbaşlıdır,son nefesini bile verecek olsa boyuneğmezler.Böylelerinin yanında herhangi biri olamaz zaten,onu tüm karakteriyle sindirmeye çalışmadan kabul edebilecek ve onu tamamlayacak güçte bir erkek gerekir.Bunun dışında sırf bi ilişkim olsun diye sevmedikleri biriyle beraber olmazlar,uyduramazlar onu yanına,o kişi zorlasa da fazlalık olduğunu bilir o kadının hayatında.zaten bir de güzelse etraflarındaki ilgi onları iyice boğar,bu meselelerden tamamen uzaklaşırlar.çevrelerinde olup biteni buruk bi gülümsemeyle izlerler hepsini görmezden gelirler,ta ki o kalp bi şekil ritm değiştirene kadar. (bkz: kalp atıyor zaten marifet ritmini değiştirmekte)

bir erkeği kaybetmenin en etkili yolları

Onu kaybetmekten korktuğunu belli etmek.

yalnızlık

Güneşli bir pazar gününde dibine kadar hissedilendir.Tek gezip deniz havası alsam nolucak dersin,iyice modun düşer.Şöyle iki tek atacak dostlar da başka şehirlerde başka hayatlarda kalmışlardır.
Neyseki pazartesi iş var sonra nöbet falan da dikkatim dağılıyor,depresyona girer gibi yapıp giremiyorum böylece.bu da işte (bkz: pazar sendromu)

gece acıkmak

Uyutmayandır.Ama iyi karar vermek lazım,yersen reflüden uyuyamayacaksın yemezsen açlıktan,tercih senin.

ders calisirken birden ayaga kalkip dans etmek

Emboli atmasın dur arada iki hareket edeyim hem serotonin miktarım da artar deyip yapılandır.Kimse görmese iyi olur,evet.

giderek azalan şeyler

Masumiyet.Çocuklar bile eskisi gibi saf ve masum değil artık.

dün de kalan herşeyin salakça olması

Düşülen anlarda ayağa kalkma sebebidir kimileri için.
Eski düşüşleri hatırlarsın şu an salakça geliyordur,gelecekte de şu an salakça gelecektir,bilirsin.
Sabır ve zaman gerekir sadece,sonra gülünüp geçilecektir ne de olsa.

vücut geliştiren erkekler kızların hoşuna gider mi

Doğal tadında kaslı bi vücutsa tabiki hoşlarına gider.Ama aşırı şişirilmiş kaslar üzeri dar body giyip sergileyen erkekse bi o kadar iticidir.

10 aralık 2016 istanbul beşiktaş patlaması

Doğduğum,yaşadığım yerler mi buralar hala?Eskiden tasasız,bambaşka telaşlarla yürüdüğüm bu yollardan artık korku içinde,acaba burayı da patlatırlar mı diyerek mi geçeceğim hep?Böyle mi olacağız,terörü lanetleyip profilleri karartıp sıradaki patlamayı mı bekleyeceğiz?Bitmeli artık,yanlış olan kimse gitmeli.

intihar etmeme nedenleri

Bi bakalım hayatımın sonraki partında ne olacak diye merak etmek.Sağolsun bütün partlarım ayrı film niteliğinde.Heyecanla sonu nasıl bağlanacak bekliyoruz efenim.

kıskanmak

25 yılın sonunda tanıştığım illet hastalık.Hani kıskanan insan çok rereröydü,hani özgüvensizlik belirtisiydi?Bir klişe:Gerçekten sevince ortaya çıkarmış bu meğersem.insanı içten kemirirmiş,hele kıskanılan kişiye çaktırmamaya da çalışıyorsan.

aşık olduğun kızın pek konuşmaması

Erkek kişi fazla konuşunca hanım kızımıza konuşma fırsatı vermemiş de olabilir.Yok değilse heyecandandır o heyecandan denip geçilmesi gereken durumdur.Terslemiyorsa hep bi umut vardır çünkü.

teoman ın şarkılarında geçen en anlamlı sözler

dünyanın ölümünü gördüm,
Suyun, toprağın,en yakın dostlarımın birer birer
Vakitsiz açan çiçeklerin,vakitli doğan çocukların
Ölümünü gördüm,ama kimse inandıramaz beni
Öldüğüne sevgilerin.

6 yıl tıp okuyunca kendini bir bok sanan tip

Bir lise mezunu bile olmayıp karşısındaki asistan doktoru "ama bu asistanmış..."diyip kuçümseyen yurdum insanı değildir.
Neymiş kendini bir şey sanmayı geçtim saygı duyulmak için dahi 6 yıl tıp da yeterli değilmiş.Ama izin verin de bari uzmanken kendini bir bok sansın,yazıktır.

yaz tatilinde günlerle alakadar olmamak

yaz tatilinin gereğinden fazla kısa gelmesinin altındaki sebeptir.en acısız son için arada bir takvime bakılmalı en olmadı bi kenara çubuk falan çiziktirilmelidir.
(bkz: kendini Robinson Crusoe sanmak)
(bkz: hangisi daha kötü bilemedim şimdi)