bugün

Sevgiliden ilk duyulan seni seviyorum'un hazzı...
ikincisi,üçüncüsü ve daha nicesi; bu ilkin tadını vermemekle kalmaz, her defasında giderek daha da azalır.
daha alışageldimizden ötürüdür heralde.
(bkz: gün geçtikçe azalan şeyler)
(bkz: paketteki sigara sayisi)

ne yazik ki sigaranin pahalasmasiyla paketteki sigara sayisinin hizla azalmasi arasinda sexuel bir iliski vardir. ikisi birden azar ve size de sevenlerin gonlunu hos tutmak duser. ha ne olur giren sadece size girer.
sadakat, vefa...
adıyla uyumlu olmasa da tükenmez kalem
toplumun ahlak anlayışı...
bazı insanları mutlu edebilen ancak, güçlü bir insanın çıkarlarına ters düşen her şey.
atatürk sevgisi...
laikliği anlayan insan sayısı.
ölüme kalan süre.
Unutulur ama gerçektir azalıyor.
şaşırmak.
çocukluğun en ufak şeylere bile şaşıran saflığı ve temizliği geride kalır zaman geçtikçe... öğrendikçe daha az şaşırır insan. özler şaşırmayı, şaşırtıcı sürprizlerle karşılaşmayı... sonra hayat tekrar şaşırtır. bu hayatın ufak bir hediyesidir. dört elle sarılırsın seni şaşırtan şeye ama o da şaşırtmamaya başlar alıştıkça.
sinemada tutulan elin oluşturduğu ıslaklık, yok ter degil bu aşk sıvılarından biri olsa gerek.
temiz hava,
temiz su kaynakları,
GDO su bozulmamış sebze-meyve,
insanların birbirine olan saygısı,
sokaklarda oynayan çocuk sayısı,
dostluk.
faydadir.

(bkz: azalan verimler kanunu)

ve bu kanun, yalnizca iktisadi alanda degil, hayatin neredeyse her alaninda gecerlilige sahiptir.
ahlak, adalet.
bireysel ve kitlesel özgürlük!
özgürlük sınırlarını genişletmek adına her şeyi o kadar kontrol altına almaya başladılar ki..
"seni seviyorum"cümlesi,
ahlak,
saygı,
güven,
dostluk,
vefa,
doğal olan herşey.
Günlük kullandığımız kelime adedi ve kelimelerdeki harfler. *
(bkz: zeka)
ahlak ve insanlık.
samimiyet, güven, vefa, ömür.
eski bayramlar,ramazanlar.
insanlık ve vefa.
seni sewiyorum'a ınanç.
yatagımın altındaki biralar.

dipnot: bitince yeni bir koli almak ve onu taşımak zoruma gidiyor da ondan bu kadar içime batıyor bu durum.