bugün

sevdiği entry'ler

donald trump

görsel
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.

dinci yobazlardaki atatürk düşmanlığının sebebi

kuran'ın türkçesini yazdırarak cahil hoca takımının ekmeği ile oynaması.

mini etek giyip bakan erkeklere kızan kız

--spoiler--
barzoların bakmasından rahatsız olan kızdır.

şöyle sevdiği,hayal ettiği bi erkek baksa yaşasın bana bakıyor diye ağzının sularını akıtırdı bu k*hpe kızı.
ama yok.
bunlardaki nabza göre şerbet birader...
--spoiler--

tecrübesiz mühendisin hak ettiği maaş

asgari ücrettir.

yeni mezun mühendisler (yazılım alanı için konuşuyorum) okulda öğrendikleri yarım yamalak bilgiler ile gerçek hayatta bir yazılım firmasında uygulama geliştirmesinin imkanı yoktur. zaten okulda öğretilen ile piyasa da aranan eleman özellikleri arasında dağlar kadar fark var. kişi bu alanda ilerleyecekse mezun olduktan sonra en az 1 yıl (gerçi bir yıl çok az ama) aşırı şekilde yazılım kasıp piyasa da duyulan ihtiyaçları karşılayacak hale gelmeli.

bilgisayar mühendisliğinden mezun olanları görseniz, halleri içler acısı. daha bir .c dosyası derlemeyi bilmeyip piyasa yüksek maaşla çalışma hayalleri kuruyorlar. gerçi hepsi değil ama çoğu bu seviyede.

ama asıl suçlu onlar değil, eğitimi bu denli kalitesiz hale getiren, sayısal bilgisi olanı mühendis yapan eğitim sistemidir.

atsızcılık ve atatürkçülük arasında kalmak

Birini eleştirmeyi düşman olmak sanan cahil sadece bunun arasında kalmaz. Daha arasında kalacağı çok nane vardır.

Atatürk siyaseten yanlışlar yapmıştır atsız da bunları makul bir şekilde eleştirmiştir. Çünkü mert adamdır atsız! Aç kalmış ama ne islamcıya nede kemaliste boyun eğmemiştir. Bu neslin görmediği göremeyeceği bir dürustlüğü sonuna kadar yaşamış ve hala yaşatmaktadır.

Eleştirmek düşmanlık değildir aksine her karakterli insan sevdiğini yanlış olduğunu düşündüğü bir konuda eleştiren karakterde olmalıdır. Türk töresi böyledir. Babası han olan türk tekin i mecliste babasının yanlış olduğunu düşündüğü bir konuda eleştirir. Töredir. Töresizler çakallar kendine türkçü diyen karakter ve idrak yoksunları bilmez.