bugün

entry'ler (75)

prison break

--elvedalıkspoiler--
biz bu dizide şunu gördük. her ne olursa olsun, kimsenin ölümüne inanmamalıyız. iyi bir çocuk olursak tüm ölenler geri gelirmiş ve belki de şirinleri bile görebilirmişiz. kellerman nasıl ölmedi anlamadık, sara nasıl hamile kaldı , hangi arada maykılla seviştiler öğrenemedik. ancak güzel bir nokta koydular. hele de generalin içler acısı halini gördüğümüzde şöyle derin bir ohhhh çektik. orta parmaklarımızı generale doğrulttuk. maykıl ın ölümüne şaşırmadık zaten kısa devre yapmaya başlamıştı. ne kadar tamir etsen düzelmezdi o vücut. olan garibim sara ya oldu dul ve çocuğuyla yalnız başına kaldı.

peki ya t-bag e ne demeli o da yerini buldu ve her şeyin başladığı fox river a geri döndü. nasıl bir kuyruk acısıysa artık GATE kitabını görünce çılgına dönmüştür. ancak o da herzaman ki gibi cebinden tutacak eleman bulmuştur.

kardeşlerin annesi de hayata gözlerini yummuştur. sucre ve c-note ise bir süper kahraman edasıyla dizinin son bölümünde ortaya çıkıp olayların çözülmesini ve bir yere bağlanmasını sağlamıştır.mahone da zenci kısa saçlı hatun ile manitacılık hayatına başlamıştır. don self ise tekerlekli sandalyeye bağımlı bitkisel bir hayat yaşamaktadır.

tüm prison break severler bu son ile belki biraz olsun boşluğa düştü ama olsun. sonsuza kadar devam etmeyecekti ya.

unutmadıklarımız ise; bellick ve john abruzzi onlar da bu dizinin en takip edilenlerindendi.
--elvedalıkspoiler--

17 mayıs 2000

unutmadık unutturmayacağız ve her zaman bu günü galatasaraylıların bayramı olarak kutlayacağız. o şanlı uefa kupası zaferinin ardınan tam 10 yıl geçti ve biz bunu hiç bir zaman aklımızdan çıkarmıyoruz.

bugün de o şanlı tarihin yıl dönümüdür. tüm galatasaraylılara armağan olsun bugün.

do you sex

(bkz: yes i am)

onur isimli erkeklerin inek şaban tipli olması

(bkz: genelleme yapmak)

alev ismindeki kadınların seksi olması

ekürisi jale ise kesin olan durumdur.

besinci nesilin kafa derisini isterim ugh

(bkz: besinci neslin kafa derisini isterim ugh)

uefa kupasına gidecek ikinci takımın belirlenmesi

(bkz: hayır en birinci ben oldum)

de bağlacının anlaşılamayan kullanımı

nedendir bilinmez ancak birçok insan de bağlacını kullanmakta zorluk çekiyor. bunu yapan üniversite öğrencisi olunca insan daha bir sinirleniyor. daha bir geriliyor. dil bilgisinin kilometre taşlarından birisi olan de bağlacının kullanımı bir an önce tüm sözlük yazarlarına öğretilmelidir. bırakın başlık açma kurallarını, entry formatını da de bağlacını öğretelim. basitten başlamak gerek bu işlere.

saçmalamak da bir sanattır

(bkz: de bağlacının anlaşılamayan kullanımı)

x filminin yönetmeninden

efendim sinema denilen olguda çok yaygın bir söylemdir. herhangi bir film tanıtılırken bilmem hangi filmin yönetmeninden diyerek tanıtım yapılmaktadır. aslında hiç mantıklı olmayandır. bir adam bir filmi iyi yaptı diye tüm filmleri iyi olacak diye bir şey mi var?

nedir bu filmleri yönetmen ile tanıtma aşkı? çoğu insan ulan biliyor musun bu filmi şu yönetmen yapmış diyerek sinemalara koşuyor. neden peki? çünkü bir önceki filmi iyiydi... iyi ama ya bu değilse?

mizah dergisine gülen insan

mizah dergisine gülen insanları yozlaşmış olarak görmek ne zaman moda oldu acaba? acaba mizah dergsine gülen insan mı yozlaşmış yoksa mizah dergisine gülen insanı yozlaşmış olarak niteleyen mi?

mizah dergisine gülmemek demek mizahı kabullenmemek demektir. mizah yapan veya o dergilerde yazar ve çizerleri hiç yerine koymaktır. bir dönem o mizah dergilerinde çizen cem yılmaz ı yok saymaktır. cem yılmaz ın da mizah yaptığını unutmaktır. mizah dergisine gülen insan yozlaşmış ise cem yılmaz ı, yılmaz erdoğan ı , ata demirer i, şahan gökbakar ı ve bunun gibi mizah yapan birçok kişiyi izleyen ve seven insan da yozlaşmış manasındadır.

yok ben mizah sevmem beni illa her gün bir şeyler teğet geçecek diyorsan o ayrı. o zaman yobaz olmassın belki ama hokkabaz olursun ha nasıl olur?

umit1ol

hoşgeldin karşılamasında bulunan yazar arkadaşlara teşekkürlerini sunan insandır. ancak pek de hoş gelmediğini düşünendir. yazmışım yazmamışım belli değil sanki. gerçi ne kadar ne yazdım ki? ama olsun efendim. insan koca uludağ sözlükte kendisini yanlız hissetmeden edemiyor. herkes ayrı telden çalıyor. ne muhabbet var ne sıcaklık...

yazan geçiyor yazan geçiyor. kim kime dum duma ... yazmadan önce takip ettiğim için çok fazla entry girmemekteyim. gözlemlerim neticesinde soğuk bir sözlük havası aldım.

umarım zamanla beni şaşırtırsınız diyorum.

kurtlar vadisi pusu

59. bölüm ölenlerden geçilmemiştir. 58. bölümde ölen fuat ve cavit akarsu nun peşinden sırasıyla; gamze, yıldırım ve halo da ölmüştür. gerçi halo kesin öldü mü belli değil ama o balta aşşağı indi. ölmüştür büyük ihtimal. memati ise şıtandar kazım ile kapana kısılmıştır ve polat ın gelmesi için dua etmektedir.

herkes bu dizi bitecek sanıyor ancak bu ölen isimler şunu gösteriyor ki kurtlar vadisi pusu yeniden yapılanıyor, arada işe yaramayan karakterler eleniyor ve yepyeni bölümleri ile devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

bitmesini isteyenler daha çok bekler çünkü bu dizi belli bir kitaptan, carttan curttan uyarlanma değil. daima gündemi takip ettiği için ve türkiye de de gündem her saniye değiştiğine göre bu dizi daha çok sürer. 60. bölümü bekliyoruz.

olası cevat akarsu yılmaz diyalogları

- yılmaz bu ne?
+ sözlük ağam
- buna ne yapılır peki?
+ ya yazacaksın ya da yazamıyorsan uzak duracaksın
- ne oldu yılmaz tırstın mı?
+ yok ağam tırsmadım ama ben az ilerde tuvalete gitsem iyi olur.

luis aragones

ha bugün ha yarın ne fark eder efendim. bu adam eninde sonunda ille de sezon gidecek. sorulması gereken soru neden? neden gidiyorsun aragones dede ! biz seni çok sevmiştik. ligde fenerbahçe nin dışınızdaki 17 takım aragones i çok sevmişti. şimdi biz diğer 17 takım taraftarları bu acıya nasıl katlanacağız? alışmıştık sana dede... alışmıştık senin o sahaya çıkardığın kadroya...

bir galatasaraylı olarak aragones in gitmemesi için imza kampanyası başlatmak istiyorum. ha ilerde aziz* yıldırım da gitmek isterse onun için de imza toplarız. yeterki sizler her daim fenerbahçe nin içinde olun ve kendi içinizde yok olun.

zall ın entry lerini artılamak

yazılan entry e göre değil de adamına göre muamele yapan zihniyetin ürünüdür.

sözlükten 11 fenerli toplanıp kupayı almak

bir galatasaraylı olarak k3fr3n ün yanında ileri uçta zevkle katılacağım organizasyondur.

13 mayıs 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı

gol bobo.füze gibi vurduğu top ağlarla buluşmuştur ve maç 2-1 beşiktaşın lehine dönmüştür. fenerbahçe bu sene de kupaya elveda diyecek gibi.

13 mayıs 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı

semih in 52 . dakikada oyuna dahil olduğu maçtır.

oyunlara türkçe isim bulalım kampanyası

hitman - kodumu oturtan