bugün

fortis türkiye kupası final maçıdır. şimdi daha yarı final 2. maçları oynanmadı diyeceksiniz ancak başlık parsellemek budur. * üzülerek söylüyorum ki yine fenerbahçe'nin kupayı pas geçeceği maç olacaktır. talih mi bu? yine beşiktaş ile finalde karşılaşmak kötü kader mi? bilemiyorum ancak ;

(bkz: yine mi olmadı)?
(bkz: siyah ulan)

edit: entry tarihine binaen müneccim boku yemek deyimini hatırlatırız. o değil de ikinci müneccim boku şenliklerinin sonucunu açıklıyorum. beşiktaş maçı kazanıp fenerbahçenin o tekrarlanamaz hatta hayal edilemez rekorunu ilerletmesine katkı sağlayacaktır.

bir de aramızda 8. entry e gelince belirten aklınca liverpoll maçını anımsatan arkadaşlar var ki yaratıcılıklarını tebrik ediyoruz. bir de merak ettim acaba ilk okul kaça gidiyor? he son olarak el sikiyle gerdeğe girilmez.

edit dedim biraz uzadı affınıza sığınıyorum ancak, bu sene de kupayı nah alırsınız.

Beşiktaşım Hayat Sensin
Dünyam Sensin Herşey Sensin
Gelecekse Tüm eksiler
Biz Hazırız senden gelsin
neyse vazgeçtim laf sokma çabalarından. bu akşam sivas'ı eleyebilirsek eğer, fenerbahçe kupayı kazanamasa bile beşiktaş muhtemelen şampiyonlar ligi'ne gideceği için uefa'ya gitme hakkını elde edecektir.

bizi bu hesapların içine sokan aziz yıldırım ve aragones'e sinirimden, isterlerse bağdat caddesi'nde isterlerse evimin balkonunda oynasınlar gitmeyeceğim maçtır ayrıca.

beşiktaş-fenerbahçe maçı bu belli olmaz. umarım hakem önüne geçmez maçın, önceki final maçında olduğu gibi.

edit: bu akşam sivas'ı eleyebilirsek eğer
büyük ihtimalle 2005-2006 sezonundaki gibi yine izmir atatürk stadı'nda oynanacak maçtır.

belki yeni yapılmış olmanın şerefine kayseri kadir has stadı'na da verilebilir.
izmir'de oynanması kuvvetle muhtemel olan maç..
(bkz: hadi bakalım hayırlısı)
izmir'de oynanması, beşiktaş'ın galibiyetiyle sonuçlanması muhtemel fortis kupası final maçıdır.

fenerbahçe'den de tırsmıyor değilim, beşiktaş yenemeyecekleri bir takım değil aslında. pas geçsinler, n'oluy allahım noluy.
(bkz: iki yiğit çıktı meydane ikisi de birbirinden merdane)

(bkz: haydi ya allah)

beşiktaşlılara ve fenerlilere allah sabırlar versin zor maç hele ki galatasaray lige iyice adapte olduğunda bu iki takımın kupa da bile olsa karşılaşmaları insanı mutlu eder.
fenerbahçe takımını döndere döndere yenecegimiz maç olacaktır .

samsun'da oynanacak olan finaldir.
her iki tarafın fanatik yazarlarınca yine soktuk sokacaz çıkaracaz muhabbetlerinin döneceği kupa finalidir..

futbol konuşmaktan çok birbirimize laf sokuyoruz sadece. (gerçi konuşulacak futbol yok ortada o ayrı mesele)

(bkz: 14 nisan 2009 chelsea liverpool maçı)

(bkz: 21 nisan 2009 real madrid getafe maçı)

ve son olarak;

(bkz: 21 nisan 2009 liverpool arsenal maçı)

kupa mı?

son derbiden bu yana inanın skimde değil..
eger besiktasimiz sampiyon olacaksa kupa finalinin fenerbahceye verilecegi düsünülen mactir.
fenerbahçe'nin sonunda kupayı kaldıracağına inandığım maç.

aylar sonra gelen edit:

bi' dahaki bahara inşaallah... *
beşiktaşımız ın böyle oynarsa nah kazanacağı maçtır ama kalbimizin her saniye siyahla beyazla atacağı maçtır.

fenerbahçemin ike ike kazanacağı maçtır, aynı şekilde de kupayı müzeye götüreceğizdir, gerçi kupa çok da sikimizde ya neyse.
besiktasimizin bilmem kacinci kupasini muzesine tasiyacak olmasina sebep verecek mac

(bkz: beyaz ulan)
tum galatasaraylıların can-ı gonulden besiktası destekleyecegi turkiye kupası final karsilasmasidir. *

edit : eksilemekten geri kalmayın emi fenerliler.
fenerbahçe'nin bu sene derbilerde hiç yenilmediğini düşünürsek bu maçtada en azından yenilmeyerek en kötü uzatmalara götürebilceği final.
penaltılarda zaten mutlak favori fenerbahçe, gerek tecrübe gerek ise kalite olarak.
besiktas'in kazanmasini butun yuregimle istedigim fakat aklimin fenerbahce'nin alacagini soyledigi mac.
beşiktaş'ın arka arkaya oynayacağı ankaraspor ve ankaragücü deplasmanları arasında oynayacağı final maçı. ligin 31. ve 32. haftası arası oynanacak maçtır yani.

futbolcuların aklı ligde olacak safsatalarına inanmıyorum, nasıl küçük bir akıldır ki bu fenerbahçe'yle türkiye kupası finali oynarken ankaragücü'nü düşünecektir.

fenerbahçe'li futbolcuların kazanmaktan başka bir çaresi olmayışı,
büyük maçları genelde kazanıyor oluşu
ve beşiktaş'ın ligi daha çok istediğini düşünecek oluşu fener'in avantajlarıyken,

fenerbahçe'nin kupa ve final sendromu yeniden ortaya çıkabilir.

bu bir tahmin olmakla birlikte, 3 mayıs'ta oynanacak lig maçını beşiktaş kazanırsa, kupayı fenerbahçe alır.
3 mayıs'ta fenerbahçe beşiktaş'a şampiyonluk yolunda çelme vurursa ve beşiktaş olur ya, kupa finaline kadar havlu atarsa şampiyonluğa, o zaman işte manyak bir final maçı izleriz.
(#5085426) numaralı entrymdeki kehanetim -ne kehaneti lan gün gibi aşikar- üzere izmir atatürk stadı'nda oynanacak olan karşılaşma.

stad yine tam ortada ikiye bölünerek sanayi ve mersinli tarafından olmak üzere taraftarlara ayrı ayrı girişler gösterilecektir kanımca.

3 mayıs 2006 fenerbahçe beşiktaş maçı'ndaki gibi beşiktaş taraftarı olarak mersinli tarafını istiyoruz. malum uğurlu geliyor. * gerçi bir sezon sonra erciyesspor'u sanayi tarafındayken mağlup ettik ama ortada kötü bir oyun ve ismet arzuman'ın erciyes lehine vermediği net 2 penaltı vardı. o yüzden, en iyisi mersinli tarafı.
isterse fizanda olsun Allahtan bir mani gelmezse beşiktaşımızı bizzat destekleyeceğimiz maç olacaktır .
2006'daki izmir'deki fener-bjk kupa finali macına istinaden "allahım bu nasıl mactı fenerliler ile besiktaslılar kordon'da kolkola bira iciyorlardı.. oysa istanbul'da olsa kavga ederlerdi" yorumlarına istinaden yayınlara yansıyan güzel görüntülerden sonra izmir'de oynanmasına karar verilen mactır.
bundan bagımsız olarak ne tesaduftur ki yine fener-bjk finali oynanacaktır bu finalde..takdir'i ilahi..o zaman bjk almıstı macı izmir'de ama bakalım bu sefer kım? rovanştır bu aynı zamanda aynı sehirde...
bu maci 2006'daki izmir'li centilmen taraftarlar aldirmistir yeniden izmir'e bunu soylemeliyiz..
izmirde fb mizin bjk yi denize dökecegi maçtır. şimdiden 25 yıl sonra gelen kupa için atılacak mansetler ya da yapılacak espriler konusulmaktadır ( örn: 25 yılda bir alırsınız zaten )

(bkz: denize dökmek)
beşiktaş'ın yeneceği karşılaşmadır. galatasaray'lı olarak canı gönülden destekliyoruz.
bir çorumspor taraftarı olarak ölümüne beşiktaşlı olacağım gecenin maçı.
zerre hazetmediğim fenerbahçe'nin bir hezimetini daha bekler gözlerinizden öperim. holosko senden çok şek bekliyorum koçum.
güncel Önemli Başlıklar