bugün

entry'ler (20)

en yakındaki kitabın yazarı

Dr.Frank Vertosick Jr.

sözlük yazarlarının itirafları

yine berbat haldeyim sözlük.salı günü şehirden ayrıldığım vakit o kadar mutluydum ki,beni on onbeş günlüğüne hayattan soğutan ağrım geçecekti ve yolculuğum sonunda yıllardır kendimi huzurlu hissettiğim yerde olacaktım.peki ne oldu? ağrım tedavi sürecinde hafifledi ama geçmedi.ilaveten hastalığım hala geçmedi ağrı kesici sürekli aldığım için antibiyotiklere başlamadım.dolayısıyla henüz iyileşemedim.artık ilaç almak istemiyorum.bir aya yakındır ağrı kesici kullanmaktan bıktım.gece ağrıdan dolayı uyanmamak için aferin içiyorum.genelde iyi gelse de dün akşam işe yaramadı.saat sabah altı gibi uyandım.evin sıcak olmasına ve yatağımın yanında kalorifer olmasına rağmen üşüyerek dahası titreyerek uyandım.uzun zamandır peşimi bırakmayan sosyofobi yine etkili oluyordu diye düşündüm.uyanmayı istemiyordum.tek başınmayken her şey çok daha berrak çok daha sorunsuz geliyordu o an.şimdi ise inanılmaz derecede bel ve bacak kaslarım ağrıyor.internette olduğum kadarıyla bütün bunlar depresyon ile ilişkiliymiş.hayatımda sürekli tekrar eden bu dönemler olsa da hiçkimseye bir şey anlatamadığım için yardım almadım.işin sonu nereye varacak bilmiyorum.bazen sadece tek başıma yaşamak istiyorum hiç kimsenin beni tanımadığı bazen ise hiç 'olmamayı'.

rüyada görülen kıza aşık olmak

(bkz: ruby sparks)

joey jordison

yeteneğini söyleyebileceğim tek bir olumsuz eleştirim yok.bundan 5-6 sene evvel performansını dinledim slipknot'ta.sololarını dinlemek ayrıca bir keyifti.bir ara korn'da falan da çalmıştı.severek takip ettiğimiz bir abimizdi.uzun zamandır ilgilenmiyorum bu piyasayla,ayrılmış gruptan.ne diyelim gönlüne göre olsun joey!*

kalınlığıyla korkutan kitaplar

(bkz: das kapital)

en karizmatik isme sahip futbolcu

(bkz: scott parker) Söylerken tonlaması falan bir havalı oluyor.

roberto mancini

her 4-5-1 futbol oynatmaya kalkan antrenöre karşı yeniden lucescu heyecanı yaşayan galatasaray taraftarına çok üzülüyorum.kadro müsait olmayınca hemen değiştirdi sistemi ama yine nafile.Bu sefer forveti 3'ledi fakat burak'tan açık olur mu lan?Bunu nasıl düşünemezsin?Ama suç elemancinide değil.Yabancı sınırını düşünemeyen yönetimlerinde.Daha çok uğraşacaksınız siz bunlarla.Eleman gitti elemancini geldi.Yine size hüsran var.*

yapılmış en aptalca dalgınlık

Olay tarihi 2013 yılının yazı.Aylardan muhtemelen temmuz ama ağustos da olabilir.Ucanfil mutfakta yemek hazırlamış odasına gitmek üzere mutfaktan ayrılmak üzeredir ve aynı zamanda evde yalnız kalmaktadır.Tam mutfaktan çıkarken bir de ne görsün yerde böcek var.Böcekten zaten doğuştan tırsak olan ucanfil o anın telaşıyla tabağını yandaki masaya koymuştur.Şahıs önce masanın üzerindeki peçeteyi böceğin üzerine atıp(çok mantıklı ama değil mi?) ardından o anki heyecanla masanın üzerindeki antika çinili nihaleyi böceğine üzerine yakalaşık 10 cm yükseklikten bırakmıştır.Sonuç:Zafer! Böcek ölmüştür.Zar zor peçeteyle yerden alınan böcek çöpe atılmıştır.Nihale baştan aşağı çatlamıştır ama seramik olduğu için bütünlüğünü korumaktadır.Akabinde nihale yerden kaldırılmak istenir.Nihalenin kırıldığını fark edince nasıl böyle bir aptallık yaptığına kendisi bile inanamamıştır.

sony xperia z1

Telefonu iki hafta önce kullanma fırsatı bulabildim.Kamera ve arayüz çok sağlam olmuş.Ben Sony Xperia Z kullanıyorum.iki telefon arasında çok büyük fark yok.Xperia Z neredeyse mükemmel bir telefon.Xperia z1 ise tamamen mükemmel olmuş.Aradaki fark kamera olarak karşımıza çıkıyor.Z'de gece çekimi gerçekten çok kötü.Ayrıca kasa olarak baktığımızda yine z1 bir adım önde.Şarj süresi olarak iki telefon da piyasadaki diğer telefonlara (Galaxy s4 hariç) fark atıyor.Sonuç akıllı telefon almayı düşünüyorsanız benim nacizane fikrim nexus 5'i bekleyin veya bütçenize göre z veya z1'i alın geçin sözlükçüler.Şiddetle tavsiye edilir.
Not:Su altı kamera modu ve suya dayanıklılık z1'den önce z'de vardı.Heheyt be!Siz yokken biz vardık!*

boşa ünlü olan ünlüler

(bkz: şafak sezer)

en aptal çizgi film karakterleri

Lapacı-Çılgın Korsan Jack (bkz: lapaci)

en karizmatik lider

1)Mustafa Kemal Atatürk
2)Deniz Gezmiş
3)Aziz Yıldırım

Kışı çok seviyorum sözlük ama öyle böyle değil.eğer hava kapalı,yağışlı ve/veya soğuksa o gün benim günüm oluyor.Dışarı çıkıyorum,geziyorum.istanbul'un kalabalık olmadığı zamanları yakalamış oluyorum,sıcak yok.Terlemek yok.Oh mis.Hatta sıcağı o kadar sevmiyorum ki yazın uzun süre bilgisayarımdan yağmur efekti dinliyordum.Psikolojik olarak aşırı rahatlatıyordu.Artık havalar soğudu keyfim yerinde.Bakalım ne kadar sürecek bu keyfim.
Not:Evsiz insanların ve hayvanların soğuktan olumsuz etkilendiğini unutmayalım.Hepimiz elimizden geldiğince yardımcı olalım.Sokak hayvanları için apartman girişlerine bir kap su veya sütle ıslatılmış ekmek koyalım.Duyarlı olalım.Tamam?

erkek tarafı testosteron

filmin ilk yarısında konu biraz yavaş işleniyor.ancak ikinci yarısı gayet doyurucu. özellikle de sonlara doğru kullanılan mizah sizin hoşlandığınız türden mizah ile örtüşüyorsa salondan memnun ayrılacaksınız. oldukça küfürlü bir filmdir. eğer ki seksist esprileri ben sevmiyorum,seviyesiz buluyorum diyorsanız vakit harcamayın çünkü beğenmeyeceksiniz.

evrim ağacı

doğruları değil gerçekleri veriler ışığında aydınlatarak yazdıklarından ötürü tepki topladığını düşündüğüm sayfa.öğrenmek ve araştırmak isteyene oldukça derin bir bilgi havuzu sunmakta.tabi sadece yararlanmayı bilenler için değerli.makale dediğimiz yazıyı okuyan adam sırf hayat görüşüne ters olduğu için değerlendirme yaparken cümlesine 'bence' diye başlayınca acaba bu bilgi birikimi çok yanlış kişilere mi ulaşıyor diye düşünmüyor değilim.
not:elmaya nasıl masa değil de elma diyorsak,bilim adına yalan söyleyen,bilimi saptıran kişiye de bilim düşmanı diyoruz. (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

ülkeyi terk etmek isteyenlere destek platformu

Bu tarz platformlar samimi oldukları sürece,herhangi bir cemiyete veya cemaate hizmet etmeden gerekli yardımları ihtiyacı olanlara ulaştırmak için son derece önemli konumdadır.Gitmeyi ciddi ciddi düşünen arkadaşlar 'sevmiyorsan git o zaman yea' görüşüne sahip kişilere kulaklarını tıkamalılar.Unutmayın,o kişilerin idealleri yok.Sizin var!

kafa atmanın sarı olduğu ülkede yaşıyoruz

Türkiye ile sınırlı tutmak hatalıdır.12.03.2009 tarihinde Hamburg-Galatasaray maçında 63.dakikada Boateng'in Arda'ya kafasıyla yaptığı müdahale yine sarı kart ile cezalandırılmıştır.Hatta aynı pozisyonda hakem Arda Turan'ı da sarı kart ile cezalandırmak yönünde karar vermiştir.Bazı spor yorumcuları olay yaratmak için sabırsızlanıyorlar.Cüneyt Çakır'ın verdiği karar hatalı veya değil tartışırız fakat bir spor yorumcusunun son dönemlerde gerçekleşmiş-ki Boateng'i atmamış hakeme de oldukça tepki olmuştu Türkiye'de- bu hadiseyi es geçmesinin nedeni umuyorum ki sadece unutkanlığıdır.
(bkz: http://scs03.resimyukle.c...a-turan-kafa-kafaya_3.jpg)

bütün gün güzel geçerken bir şey oluyor,nedensiz bir his,bütün hevesi,isteği alıp götürüyor ya sözlük işte ben ondan nefret ediyorum.o his çok sıklaştı son zamanlarda işte o on dakika kadar süren keyifsizlik hali.artık çok daha uzun sürüyor.bıkmış olmak mı? bilmiyorum.uzun zamandır işler kötü giderken kendimi düşündürmeye zorladığım düşünce bana iyi geliyordu.bu düşünce şu şekilde dizginliyordu zihnimi. ''bu zamana kadar peşinden koştuğun şeyler boşa çaba ve zaman israfı değil miydi? artık rahat tutmalısın kafanı.anlamalısın artık,dünyanın işleyişinde senin müdahale etmem söz konusu değil.bizim olaya dahil oluşumuz,neyi yapıp neyi yapmayacağımız altı çizili,büyük puntolarla zihinlere işlenmiş kurallarla belli.sistem hepimizin birer 'kahraman' olduğumuzu düşünmemizi sağlıyor.mücadele etmek ise yine sadece kendimizi kahraman sandığımız için yaptığımız bir olay olmaktan öteye geçemiyor.kahraman olduğumuzu düşündürüyor bir kez daha. karşılığında ise sahte ve ulaşabildiğimiz hedefleri kabul etmemizi istiyor.zaaflarımıza o kadar aç ki duygularımızı da istiyor.düşünmemize fırsat kalmadan bu zararda olan antlaşmayı kabul etmek zorunda kalıyoruz.masadan kalkamıyoruz.bu sebepten dolayı rahat tut kafanı.imzala artık! anla,düşünmek çözmeyecek.''bu düşüncenin zihnimi bulandırıyor olması hoşuma gidiyordu.ama artık sıkıldım.uyanmak için neye ihtiyacım var? benim olması için her şeyi yaptığım 'başarı' yine bana geri gelecek mi? sanmıyorum.çabalamak istiyorum ama olmuyor.ayağa kalkmak istiyorum ama beynimdeki 'denemekten ne zaman sıkılacaksın?' düşüncesi yüzünden göğsümden bastırılıyorum.geri yapışıyorum.sözlüğe giriyorum.durmadan okuyorum.okuyorum.uyuyorum.uyanamıyorum.
sahi,'uyanmak için neye ihtiyacım var?'

en yakındaki kitabın yazarı

james dewey watson

yazarların pes oynarken aldığı takımlar

(bkz: benfica)
(bkz: atletico madrid)
(bkz: real madrid)