bugün

entry'ler (17)

görükle burger king

sunduğu menülerin diğer şubelere göre kötü olmasının yanı sıra müşterilere karşı da saygının olmadığı ve çalışanların müşteri yanında birbirleriyle kavga ettiği de birkaç defa görülmüştür.

karşı pencere

izlediğimde ben daha önce neden hiç ferzan özpetek filmi izlemedim ki dedirten muhteşem film.gerek senaryosu gerek müzikleri gerek oyunculuklarıyla insanı hüzünlendiren film.(bkz.gocce di memoria)

soraya yı taşlamak

mükemmel bir iran filmi.irandaki erkek egemen yapıyı göz önüne koyup aynı zamanda kadınların nasıl ikinci plana atıldığını gözler önüne sermektedir.filmi izledikten sonra erkekliğinizden,sistemlerden ve dinden nefret etme olasılığınız artacaktır.

cemaatçi isimleri

ibrahim,resul,hamza tarzı isimlerdir.zaten genelde bu isimler o kişilerinde gerçek ismi değildir.onların baş ağabeyleri tarafından onlara verilen isimdir.gerçek isimlerini neden kullanmadıkları da hala çözülememiş 5 bilinmeyenli matematik denklemi gibidir.

zyrobod

marjinalliğin dışında yağlama konusunda da pek iyidir.

gaziantep

lahmacun,patlıcan kebabı,alinazik,yuvalama,baklava gibi efsane yemeklerinin meşhur olduğu dünya çapında mutfağıyla anılan nadir birkaç şehirden biri.tabi nohut dürümünü de unutmamak lazım.

şarkılar neden hep aşkı anlatır

uzun zamandır kafamı kurcalayan sorulardan biridir. birisi çıksa da farklı bir şarkı teması bulsa derim ama bu düşünce bir ütopya.

gaziantep

yemekleriyle ünlü sevecen insanlara sahip mutlaka gidilip görülmesi gereken harikulade şehir.

din

insanları belli bir kalıba sokmaya çalışan ve aynı zamanda insanları kısıtlayan kavram.

serenad

zülfü livanelinin ykaleme almış olduğu muhteşem eser. kitap ayrıca geçmiş tarihte yaşanmış acı olaylarıda ele alıyor her açıdan size çok şey katıyor.

guguk kuşu

ken keseyin kitabından hem oyunlaştırılan hem de filmleştirilen harika bir eser. sistem ve toplum üzerine düşünüp kafa yormanızı hatta gözünüzü açmanızı sağlar okunması ve izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.

nur yerlitaş

metalicanın nothing else matters şarkısına yaptığı kareografiyle beni benden alan aynı zamanda b tarz benim yarışmasında jürilik yapan ünlü modacı.

özlem özden

bu tarz benim yarışmasıyla tanınmış ve aynı zamanda bu tarz benim yarışmasını izlemeye başlamama sebep olan kişi.

incendies

wajdi mouawadın tiyatro oyunundan filmleştirilen senaryosu ve anlattıklarıyla insanı insandan nefret ettiren denis villeneuvenin yönetmenliğini yaptığı muhteşem film. kendisinin oldboy ile yakın zamanda izlenmemesi gerektiği önerilir.

final haftası

ben nerdeyim ne işim var gibi soruları sık sık akla getiren tabir yerindeyse insanı depresyona sokan sancılı bir dönem.

uludağ üniversitesi oyuncuları

oyunculuklarıyla profesyonellere taş çıkaran aktarım yoluyla ilerleyen bu yılda yanıklar oyununa hazırlanan muhteşem ekip.

ercan dülgeroğlu

uludağ iibf nin en sevdiğim ve emekli olduğuna en çok üzüldüğüm hocası. kendisi öğrencilerine iktisat dışında da pek çok şey katmıştır.