entry'ler (18)

uludağ üniversitesi 2006 bahar şenlikleri

benim zamanımdayken Türkiye'nin e güzel şenlikleri olan şenlik... miss o bahar-yaz sıcağında elimizde su şişeleri ve eriklerle, kızarmış tenimizle, çimlerde ve sevgilililerimizle ve sevgiyle yaşadığımız; harika konserlerin olduğu -kim unutabilir Ortaçgil konserini- şenlik..

hamlet

bebek'in dediği gibi roman değil oyun olan; kimsenin okumadan şekspirin dehasını anlayamayacağı sanat eseri...

kız

"nerde eski günler nerdesin ey kız" dizesiyle Nazım Hikmetin anlamını derinleştirdiği sözcük

zebercet

hayalleri, kendi ve o kadın arasına ve o oelde sıkışıp kalan ve şimdi ölü olan şahıs..

1 5 milyon dolarlık tabloya sakız yapıştırmak

eceli gelen köpek misali, tazminat alabilmek için kendini işyerinden kovdurtma girişimleri misali.. ekşimsi bir şeker tadındaki ruh hali..

anlasana

bazen kendimizi kendimizin bile anlamadığı durumlarda, karşımızdakine doğaüstü güçler atfederek ondan bekledğimiz davranışa ait içsel acı..

en kötü ölüm çeşitleri

en kötü ölüm türü: ölememek

kilometrelerce uzaktaki birini sevmek

uzun zaman sürdüğünde iktidarsızlığa kadar kötü sonuçlar verebilecek, anlam verilemez idealizm...

aşık olamamak

kabız olmaktan farksızdır.. insanın içine patlarsa her ikisi de ölümcü sorunlar doğurabilir..

sevgilinin kokusu

insanı birdenbire yıllar yıllar öncesine götüren, acımtırak ve biraz da esrik bir koku..

standart sapma

can yücel'in "kart sensin postal da sana girsin" deyişini hatırlatan matematiksel tamlama.. standart sensin, sap da sana girsin..

2 film birden

2 in 1 şeklindeki yaklaşımla grubu anımsatarak izleyici çekmeye çalışan seyir türü..

genc yasta baba olmak

bir beceriksizliğin dışa yansıması.. öyle bir durumdur ki özellikle babaya acayip yalanlar söyletir.. kendimden değil, çevremden biliyorum..

uludağ sözlük bursa kaynaşalım zirvesi

dağ, lugat ve üniversiteyi okuduğum şehrin bir araya getirilmesi suretiyle oluşturulan entry..

bedava dagitilan prezervatifin delik cikmasi

deyim.. yurdum nufüsunu arttırmaya yönelik ecnebilerin kullandığı yöntem.. (bu yazınıdevamı kişibaşınadüşengayrisafiyurtiçihasılaya gideceğnden sonlandırılması uygun görülen tanım..)..

bir gunde iki sinava girmek

sınavlara öğrencinin mi yoksa sınavların mı öğrenciye girdiği belli ol(a)mayan zaman kırıntısı..

pandora

kutusu da olan bir kadın türü.. türü tükenmekle birlikte kendisine özenenler de mevcuttur..

sevdalinka

garip bir insanın garip bir romanıdır ki kimseye tavsiye edilmez.. okumadım okuyana da mani olmam..