bugün

çok özlenir duyulunca rahatlanır insanın içini ısıtan bir şeydir
Uzun süre onun özel kokusu sanılır, sonradan öğrenilir ki bu onun değil, duş jelinini kokusuymuş.
yeni banyo yaptığında farklı, parfüm sıktığında farklı, deodorant kullandığında farklı olan koku.
çok çok farklıdır herkesten. aynı parfümü sıksa, diğerleriyle aynı kokuyu sürse bile kendine has bi kokusu vardır. veya size öyle gelir.
vazgeçilmez koku, eğer sizi ortada bir başınıza bırakmamışsa...
Sevgiliyi diğer tüm canlı varlıklardan rahatça ayırt edebilmeyi sağlayan, sadece kendisine özgü olan olağanüstü koku. Aynı zamanda bu koku, çiftlerin birbirlerine olan duygusal bağlarının artmasına, cinselliğin daha bir zevkle yaşanmasına olanak tanır.
dalıp gitmişken pencere yanından gelen bir esintiyle kendinize gelirsiniz. burnunuza dünyanın en güzel kokusu olduğuna yemin edebileceğiniz bir koku gelmektedir. kafanızı çevirdiğinizde o kokuya eşlik eden bir gülüş görürsünüz, daha önce hiç fark etmediğinize şaşırdığınız bir gülüş.
sonra o koku sizinle olmaya başlar hep, beraber geçirdiğiniz günlerin sonunda üstünüze başınıza siner öyle ki gündüz giydiğinizi yatarken çıkarmak istemezsiniz. sevgilinizin geçtiği, oturduğu yerleri kokusundan anlarsınız; oralara daha bir sevgiyle bakarsınız. size sürpriz yapmak için arkanızdan fark ettirmeden yaklaşmaya kalksa bile hep yakalanır, kendisinden önce kokusu gelir çünkü.
sonra o koku gider. siz o kokuyu özlersiniz. dükkanlara girer aynı parfümden istersiniz, koklarsınız, tezgahtarın garip bakışları altında üstünüze başınıza sıkarsınız ama nafile, o koku eski olmuş sevgilinizin teninde "öyle" durmaktadır. siz özlediğinizle kalırsınız.
biten bitmiştir, geçmişte kalmıştır; ama siz ona dair güzel olan şeyleri düşününce o kokuyu o gülüşle birlikte anarsınız.
eğer sevgili ex konumuna girdiyse kullandığı parfümü her solumanızda kötü olduğunuz koku.
insanı birdenbire yıllar yıllar öncesine götüren, acımtırak ve biraz da esrik bir koku..
sadece sizin duyabileceğiniz, başkalarının hissedemeyeceği bir koku
dünyanın en güzel kokusu.
beraberken bilinen ama tam olarak anlaşılmayan değeri aylarca ayrı kalındıktan sonra anlaşılan en çok özlenen koku

(bkz: ten uyuşması)
hiçbir şeye değişilmeyen misk-i amber diye tanım edilen koku.
sevgiliden uzak kalındığında esen rüzgarla burna gelen ve çok derinlerden bi ahh çektiren koku**
yan yana oturduğunuzda ters yönden esen ifil ifil rüzgarla ciğerlerinize kısa camelin verdiği keyiften sonraki ikinci en büyük keyfi veren kokudur.üzerine deodorant sıkıldığında kötü olan tek kokudur.
sevgilinin, dokunduğu her şeye sinen kokusudur. o yokken sırf o kokuyu duymak için, özlemi biraz hafiflesin diye pijamaları giyilip, yastığına sarılıp yatılır.
(bkz: scent of a woman)
(bkz: çağrışımın türü bana kalsın)
artık eski sevgiliniz durumundaysa, hatırlandıkça içinizi acıtır. ondan sonra çıkmaya başladığınız ilk kişiye alışamamanızın ilk nedenlerinden de birisidir. kimi zaman bir markette ya da sokaktayken gelir o'nun kokusu, etrafınıza bakarsınız panik içerisinde, deliye dönersiniz.*
içinize çektiğinizde hem kalbinizi, hem ruhunuzu hem de bedeninizi doyuran, beyninizi uyuşturan koku.
(bkz: parfüm)
içinize çekmemeniz gereken koku. zira gittiğinde, burnunuzun direğini sızlatır devamlı.
huzur ve mutluluk veren, uzakta olduğunuzda burnunuzda tüten, aşkın bitmesiyle beraber ise leş gibi ter kokusundan başka bir şeye benzemeyen snıf snıf.* *
miski amber.
eğer yaygın kullanılan bir parfümse ilişki sonrası tehlikeli olur fena yapar.
muhtemelen paris 'ten bi kimya&kozmetik şirketi patentli, orjinali bilmem kac avro olan, ama mahmutpaşa 'da veya daha ücra bi semtimizde yine ayni patentle daha ucuza maledilebilen, baskasinda koklayinca: bu kizda hic fena deilmis aslinda dedirtebilen, sevgili banyo yapinca giden koku..
güncel Önemli Başlıklar