bugün

helal olsun denebilecek entry dır.. cocugun yaptıgına * çirkin davranış denebilir..
bu tabloya dart atmak daha büyük bir zevk verirdi aynı çocuğa herhalde.
tablonun değerini bi türlü çözemediğimiz haberdir.
15 milyon dolar mıdır yoksa 1,5 milyon dolarmıdırdır.
arada büyük uçurum vardır. 1,5 milyon dolar ise pek büyütülmemelidir. 15 milyon dolarsa helal olsun denmelidir.
sakizin tablodan cikarildiktan sonra yapistiran bunyeye yutturulmasi gerekmektedir.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
basliklardaki noktalama isareti sorunsalina yeni bir boyut getiren olay
eceli gelen köpek misali, tazminat alabilmek için kendini işyerinden kovdurtma girişimleri misali.. ekşimsi bir şeker tadındaki ruh hali..
Asıl soyut çalışma budur dedirten olay.
-lan hilmi bir sakız ver resime yapıştırayim
+olmaz olm 1 tane var
-lan versene düdük
+yok olm olmaz banane ya
-lan tarihe geçicez sözlüklerde başlıklar açılıcak bizim için
+al ya al bıktım senden olm ya
akabinde tablonun sizle butunlesmesiyle sonuclanabilicek aktivite
milyarlık içkiyi beğenmeyip klozete boşaltmak benzeri bir olay
şöyleki bir performans sanatçısı tarafından yapılırsa muhteşem olacak olaydır
açıklamasıda hazırdır:
.bididibidi işte bakın kapitalist mantıkla değerlendirilip milyon dolarlarla paha biçilen bu tabloya çaat diye yapıştırırım sakızı ahanda

bu mükemmel sanat olayı elbetteki cihangir entelijansları tarafından takdir toplayacaktır şakşakaşakşak
'yoksa melih gökçek mi yapmış?' dedirten durum. böyle sanatın içine tüküreyim olayı.*
(bkz: milyon dolarlık tabloya ytl yapıştırmak)
çorbada benim de tuzum bulunsun demiş
sanata saygısızlıktır.
sakızın değerinin artmasına neden olan durum.
sakıza yazık olur diyecek zenginler için problem değildir.
sonucunda çocuğa okuldan uzaklaştırma cezası verilmiştir.

peki, tablonun bacak kadar çocuğun parmaklayabileceği bir mesafede olması normal midir?
bu durumda müzedekilere de müzeden uzaklaştırma cezası verilmelidir. iyi koruyamamışsınız kardeşim! elin oğlu gelmiş, parmaklamış, sakız yapıştırmış canım güzelim tabloya diyecem ama, resme de bakıyorum... arkadaş! bu ne yaa! ben 12 yaşında çocuk olsam o tabloya bokumu bile yapıştırırdım. haklı çocuk. "the bay" yani körfez isimli bu tabloyu* Helen Frankenthaler'in çizmesi * 5 dakikasını almamıştır. o yüzden aferin velede diyorum ben.
1.5 milyon dolarlık tabloya sakız yapıştırmaktan ziyade, bir tabloya 1.5 milyon dolar verebilmenin araştırılması gerekmektedir. Zira 1.5 milyon dolar bir tabloya verebiliyorsam üzerinede sıçabilirim.
"fak dı sistem" demenin değişik bir yoludur.
Türkiye gibi sanata önem vermeyen ülkelerde görülebilecek olan saygısızlık ve küstahlıktır.