1. 1.
  çok çok uzaklarda olan onu seversiniz. ve o o kadar uzaktadırki sizden, ona onu sevdiğinizi bile söyleyemezsiniz. çünkü büyük bir ihtimalle hayatınız boyunca görmeyeceğiniz bir insana, sevginizi söylemek saçmadır. ama neden sonra, nasılsa sevginizi söylersiniz de, ama bir şey değişmez tabii, çünkü uzaktakine duyulan bir platonik aşk, platonik aşktan bile daha saçmadır. böyle böyle yıllar geçer ve sizin için hayat artık değişmeye başlar. artık hayat size farklı gözüküyordur, hayatın aslında alışılageldik olan ve zaten bu sebeple de mucize olmaktan çıkmış garipliklerle dolu olduğunu fark edersiniz. örneğin bedeniniz size garip gelmeye başlar, mesela bu beden denilen şey neden duvara gelince duruyor daha öteye gidemiyordur? düşünce ve kalp bu kadar özgürken beden neden bu kadar kısıtlıdır, şu okyanuslar mıdır sizi sevdiğinizden ayıran? ne kadar saçma, sizin sevginizin yanında... teniniz bile düşman gözükmeye başlar artık size, ruhunuz kafese kapatılmış gibidir, tenden bir kafese. kurtulmaya özgürleşmeye çalışır, yapamaz.

  ve sonunda tabii beklenen olur, bedeniniz bu kadarına dayanamaz ve artık iflas eder. işte ancak o zaman karanlığınızın, genç yaşta nasıl yaşlandığınızın farkına varırsınız. artık diptesinizdir, yaşadığınız herşey yanınıza kar kalarak yükselirsiniz. sevginin sevgiliye duyulmadığını aslında onun bir yol olduğunu öğrenmişsinizdir. ama bir şey daha öğrenmişsinizdir, hayatı yaşamanın değerini. sokağa çıkıp insanlara karışmak, ve sevdiğine seni sevdiğini bilerek hem de sarılmak, ona dokunmak en güzel şeydir. uzaktaki bir sevgiliyi sevmekse bu beden için artık bir daha mümkün değildir...
  9 -3 ... pandora
 2. 2.
  çet ortamında olabilecek ender vakalardan biridir. Almanyada, isveçte sevgilisi olmak. (bkz: sms flirt)
  -1 ... arcadian
 3. 3.
  daha önce defalarca belirttiğim gibi kilometreler aşka engeldir mesafenin girdigi yerde aşk biter.
  6 -3 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  gözden ırak olan gönülden de ırak olur önermesini çürütebilecek nitelikte aktivite...
  2 -2 ... sıçtırtma lamasına
 5. 5.
  gayet güzel bir sevgi modelidir. herzaman yanımızda olmadığı için onsuzluğa alışılır ve birlikteliğin sona ermesi halinde insana o kadar acı gelmez. sürpriz yapmak için bulunduğunuz şehre gelip karşınıza aniden çıkarsa tadından yenmeyecek sevgidir. sevgiyi mesafe değil düşünce, ön yargı yok eder.
  2 -2 ... gonulcelen
 6. 6.
  uzun zaman sürdüğünde iktidarsızlığa kadar kötü sonuçlar verebilecek, anlam verilemez idealizm...
  -1 ... tutkununtutkali
 7. 7.
  (bkz: liv taylor)
  2 -1 ... deep
 8. 8.
  daha sevecen olabilecek bir durumdur bir süreliğine arada bir görülüşüyorsa tadından yenmez sevgi çeşididir
  -1 ... yandesk
 9. 9.
  olmaz olamaz böyle zorluk ya , nası bi acıdır anlatamam hele bi de gercekten seviyorsanız.. olmuyor ya bir sekilde bitiyor gercekten asıkta olsanıs deliler gibi sevsenizde gözden uzak olan gönüldende ırak oluyor. ben yasanadan önce olur nie olmasın diodum ama olmuomuş abi daha cok üzüntü getiriyor insana..
  5 -1 ... kıvırcık
 10. 10.
  aşk ve duygular bu dünya'nın üretimi olmayan insana doğal olarak verilmiş yetenektir tıpkı ruh gibi varlığı ve yokluğu bizi etkiler ama elle tutulur ve gözle görülür birşey değildir ölçülemez biçimi bilinemiz bu yüzdende fani olgularla karşılaştırılması abestir, elbette insan kilometrelerce uzaktaki birini sever. önemli olan bunu ahlaki dengesi bozulmamış ve dejenere olmamış kişilerle yaşamaktır.
  1 -1 ... crypto