bugün

entry'ler (332)

13 ağustos 2018 dolar kuru

7,50 ile günü açıp panik satışlar ile gün içi 7,20'lerde gezecektir. kapanış ise siyasi olaylara bağlı 7.40-60 de olabilir 6.80 de.

703 sayılı khk ile erdoğan a bağlanan saraylar

Ne ilktir ne de son olacaktır.

öğretmenlerin baban ne iş yapıyor diye sorması

başlık sözlükte ne kadar da eğitim bilimlerinden habersiz olduğunun göstergesi olmuş.
eğitim fakültelerinde hala bu vb. soruların sorulması yönünde öğrencilere telkin edilir. Çünkü bir öğretmen girdiği sınıfta öğrenciler hakkında her türlü bilgiye sahip olmalı ki ona göre hareket edebilsin. bu bilgiler içinde ekonomik durum da vardır, başka bilgiler de. ancak bu bilgilerin sınıfta öğrencileri sırayla kaldırıp söyle bakalım diye değil, mümkünse anket gibi kağıtlara hazırlanmış sorular şeklinde dağıtılıp bilgi edinilmelidir.
bu bilgilerin önceden alınması ileride büyük potlar kırılmasına engel olabilir ve öğrenci o zaman daha kötü bir duruma düşebilir.

osmanlı eşcinsel metinleri

ünlü lale devri şairi Nedimin

bir elde cam,bir elde gül,geldin sakiya
hangisin alsam gülü,yahut ki camı,ya seni

dizeleri güzel örneklerden biridir.

fanı olduğunuz araba markası

ülkemizde olmasa da
(bkz: tesla motors)

14 şubatın cumartesiye denk gelmesi

çok büyük ibneliktir. o gün çalışıyorum lan ben. hm de tiyatroda. ipini koparan çift tiyatroya gelecek şimdi. vay aq şansa bak.

laptop mu tablet mi

en güzeli ikisi bir arada

mersin eml de çekildiği iddia edilen görüntüler

türkiye geneli emllerin bir özeti.
denizlide bir emlde hoca olan tanıdığım bırak ders işlemeyi sınıfta düzgün durmalarını sağlayabilirsem şükrediyorum diyor. durum bu derece vahim.
ayrıca hoca veya sosyolog olmaya gerek yok bir gün eml giriş, çıkış saatlerinde okulun çevresinde biraz dolaşın halin vahametini siz de göreceksiniz.

hoşlanılan kişi ile alakayı kesmek için tek sebep

artık hoşlanılmaması.

açıköğretim fakültesi

türk dili ve edebiyatı bölümününden nefret ettiğim oluşum. açıktan edebiyat mı okunur lan!

üniversitede alınan en düşük not

Başlığı okuyunca kendi notum Yüksek geldi. Eski Türkçe yi ilk aldığımda 10 almıştım.

ananası markette soyduran densiz

özentidir, cahildir. o soyacaklar ananasın yarısını murdar ediyor. o yüzden yapmayın etmeyin güzelim ananası murdar etmeyin.

yazın bittiğinin anlaşıldığı anlar

sıcak suyla duş almanın zorunlu olduğu andır.

uzun boylu olmanın avantajları

herkese yukarıdan bakmaktan başka ne söylenebilir ki.
bir de karşı cins için her zaman çekici gelmiştir. hangi kız uzun boylu, kaslı bir erkek ya da hangi erkek manken gibi bir kadın istemez ki?

direksiyon sınavı

istop ne amk?
acemilerin enjeksiyonlu araç olmasına rağmen aracı bol bol stop ettirdikleri sınavdır.

bunlara karbüratörlü araç versen herhalde aracı hareket ettiremeyecekler.

eski sevgilinin anlamsız mesajlar atması

yenisini bulamadığının göstergesidir.

din değiştiriyorum ne önerirsiniz

Hristiyanlık piyasada çok tutulan bir din tavsiye ederim ama bu devirde piyasada temiz, bozulmamış, bulmak zor iyice bak sor, soruştur.

(bkz: araba değiştirir gibi din değiştirmek)

öğrenim kredisi

başlığı görünce aklıma geldi ve bir baktım ki zamanında devletin bana 10000 küsuratlı verdiği paradır ve ödeme zamanı yaklaşmaktadır ne yapsam bilemedim.

avrupalıların ahlaksız olması

ulan baldız baldan tatlıdır gibi sapıkça sözleri avrupa kültüründe mi var bizde mi? en basit örnek bu.

dardanel ton dan kılçık çıkması

ton balığında kılçık ne arar lan? Hayvan zaten etten ibaret neredeyse. avlandıktan sonra yarım metre çubuk sokuyorlar bana mısın demiyor rahmetli. Gerisini sen düşün.