bugün

rezalet görüntüleridir.

http://www.odatv.com/n.ph...pici-bir-ornek-0301151200

Bu ülkenin bir okulunda bu ve buna benzer örnekler yaşanıyorken hocasına karşı her türlü saygısızlığı yapan oksijen israfı herifler (Evet herifler kendileri bunlara çocuk falan demiyoruz herhalde?) utanmadan bir de bu faaliyetlerini videoya çekip internet üzerinden yayabiliyorken ne yazık ki pek sevgili sözlük yazarlarımızın gündemi yine öğretmenin bir yılda kaç gün tatil yaptığı.

Evet eylül ayından beri öğretmenlik yapıyor oluşum bana bir çok şey öğretti. Öğretmen ünvanını taşıyan insanların yüzde sekseninin dedikoducu mahalle karılarından yahut kahvehane heriflerinden farksız olduğunu öğrendim. Bir ideolojik aygıt olarak okulun temel maksadının, üretim aracı olarak kullanılabilecek vasat insanlar üretmek olduğunu akademik eğitimin ikincil sırada yer aldığını öğrendim. Daha bir çok eksikliği bir çok yanlışı defaatle belirttim yazdım ama işin bu kısmıyla ilgili de bir eyler demek gerekiyor.

Video gösterilen eylemlerin aklanır, hoş görülür, affedilir yanı yok. Videoda yapılan eylemlerde aylardır eleştirdiğim eğitim sisteminin, beceriksiz öğretmenlerin, disiplin histerisinin bir suçu yok. Videoda toplum içerisine salınmaksızın itlaf edilmesi gerekilen bir takım yaratıkların saygısızca, tiksinti uyandırıcı, acınacak derecede beyinsizce hareketleri var. Bu hareketlerde suçluyu aile olarak, toplum olarak, eylemi gerçekleştiren zina mahsüllerinin ta kendisi olarak bulabiliriz. Bunların her birinde aynı derecede haklı oluruz fakat bunlardan daha kesin olan bir şey var. Öğretmenler (Ne kadar kültürsüz, beceriksiz, vasıfsız olsalarda) ortaokul ve lise öğrencilerinin önünde devamlı olarak bir insanın maruz kalmaması gereken durumlara maruz kalıyor. işte bu yüzden mesela öğretmenin maaşını değil, tatilini değil, çalışma şartlarını düşünsek, öğretmenliği daha az saygısızlığa uğranabilir bir meslek yapmaya çabalasak daha doğru düzgün insanlar öğretmen olmak istemez mi mesela?
birazcık akıllı olanları 5-10 sene sonrasında çok pişman olacak, geri zekalı olanları ise muhtemelen 40 yaşına gelmeden kendi hayatının anasını sikecek ya da ölecek olanların görüntüleridir.

benim onlarca arkadaşım oldu bu kadar olmasa da hayatının hiçbir amacı olmayan... yıllarca parazit şeklinde yaşadılar içtiler, sıçtılar, eroine varana kadar kullandılar, annelerini-babalarını-öğretmenlerini inim inim inlettiler. sonuçta ne oldu biliyor musunuz? hepsi pişman! bu dünyada pişman olmayanlar mezarda pişman ya da özgürlüğünün pençesinde pişman... şimdilerde ben mühendisim onlarsa inşaat ustası, bakkal, elektrikçi filan en iyisi güvenlik görevlisi... burada önemli olan para değil anlatılmak istenen de o değil. hepsi pişman ve benim yerimde olmak için can atıyor bunu direkt olarak söyleyen de var belli eden de... onların aradıkları para gibi görünse de durum öyle değil! aradıkları okulda, hayatta görmedikleri saygıyı meslekte de görmüyor olmaları ve hiçbir zaman göremeyecek olduklarını bilmeleri...
Görüntülerdeki çocuklar ellerine internet geçip sözlük, facebook, twitter gibi ortamlara girdiklerinde osmanlı, din dersi zorunlu olun diye çemkirirler. Allah peygamber lafını eksik etmezler ağızlarından.
Meslek liselerinin hiç de iç açıcı olmayan yanı videoda net bir şekilde görülüyor. Eskiden ismi gibi meslek vermek adına kalifiye insan çıkaran bu liseler şuan pislik yuvasından başka bir yer değil. Üstelik iki ay kafasını kitaba koyabilecek olanlara da mühendislik kapıı açıyor bu sistem. Lise hayatında toplama işlemi yapamayan çocukları mühendislik matematiği işlemeye gönderebiliyor. Çok acayip.
videonun kahramanı olan piçlere okul, mokul lazım değil kardeşim.
eskiden nasıl oluyordu bu işler, bu gibi haşere piçler doğru sanayi sitesinin yolunu tutuyordu. yanlarında çıraklık ettikleri kaportacı veya motorcu ustaları onlara bu videodaki öğretmenleri gibi davranmıyordu tabii, en ufak hatalarında ingiliz anahtarı, güm kafaya.
aileler şunu anlamıyor, bu ülkede lise mezunu olanların kars valisi olduğu devirler bitti artık. o kadar çok üniversite var ki üniversite okuyabilenler bile iş bulamıyor artık.

şeyini sallasan üniversiteye değiyor.

zeka ve ahlaki yeterliliği olmayan çocuklarınızı, belki adam olurlar ümidiyle okula gönderip milletin başına bela edip gerçekten okumak isteyen çocuklara da engel olup onların eğitim öğrenim haklarını gasp edeceğinize, çocuklarınızı en yakın sanayi sitesine gönderip usta çırak ilişkisinde hem adam olup hem de bir meslek sahibi olmalarını sağlayın.

bu kafayla bi bok olacağı yok bu piçlerin.
(bkz: bunlara vurucan kırbacı vurucan kırbacı)
4+4+4 ayağına bu lavukların da lise okuması zorunlu hale geldi. her şehre üniversite açarak düşürülen kalite, lisenin zorunlu hale gelmesiyle daha da düştü aslında. bu şeker hocamız gelse, bizim dersimize girse; hem bize, hem kendine, hem geleceğe katkısı olur. ya da ülkenin herhangi bir yerinde -özellikle doğuda- eğitime, okumaya aç arkadaşların yardımına koşsa ya. ama yok. herkes lise okuyunca gelişeceğiz ya çünkü. lan bunlar lise okusa ne olur, beyin yok beyin. allah selamet versin.
klasik endüstri meslek lisesidir şaşırmamak lazım. ne yazık ki bu okullardaki öğrenci profilinin büyük çoğunluğu böyle.
öğretmenin yetersizliğidir. öğrencinin suçu yok. klasik ergen davranışı sergiliyorlar. öteki ders dişli bir hoca gelsin bak nasıl süt dökmüş kediye dönüyorlar. şimdi avrupayı amerikayı örnek göstermeyin fena bozulursunuz.
öncelikle üstteki entrye katılarak; bir meslek lisesinin eğitim hayatındaki sıradan bir gün bu. muhtemelen, öğrenciler bu hareketi yaptıktan sonra öğretmen, yapılan zoruna gittiği için(eh doğal olarak), müdür yardımcısının yanına gidecek ve çocukların hepsi çağrılacak. sonra n' olacak biliyor musunuz?

çocuklara dayak atacak! evet baya kötek atacak. esas bombaya daha gelmedik; işin daha kötü bir kısmı varsa, o da iki gün sonra gene aynı hayvanlıklarına devam edecek! bütün sene tekrarlanacak bu. ya da belki çocuklar toplanıp öğretmeni falan dövebilirler.

gerçi yeni nesil böyle. Galatasaray, fransız, alman, kabataş, italyan lisesi gibi saygın anadolu ve fen liselerinin harici aşağı yukarı manzara bu. en az 1 kez biri bu amına koduğumunu ergen piçlerinin biriyle dalga geçtiği olur. içimizde +30 fosiller varsa çok şaşırmasınlar, çünkü yeni nesil bildiğinizden daha kötü maalesef. artık öğrenci öğretmenlerden değil, öğretmenler öğrenciden korkuyor. artık öğrenciler okuldan atılma korkusunu zerre içinde taşımıyor, öğretmenler zar zor sınavla girdikleri okuldan gitmemek için öğrenciye ses çıkarmıyor, bildiğin "sindiriliyor".

başlığı açan öğretmen olarak açmış, ki çok doğru yapmış, birde öğrenci daha doğrusu gözlemci olarak bende yazayım dedim.
1 yılda 2 dönem ayrı ayrı meslek liselerine gittim. ikisinde de manzara buydu. bir yıl sonra iki dönem 93 ortalamayı tutturarak şehirdeki saygın düz liselerden birine gittim. oradaki manzara nispeten iyiydi, ama sayısal sınıf olduğu için çokta garipsememek gerek.
Burada seviyesizce, okumak isteyen diğerlerinin de eğitim hakkını gasp eden tüm öğrencilerin cezalandırılmaları gerekir.
Ver altı ay uzaklaştırmayı, aynı hareketleri o süre boyunca anasının babasının yanında yapsınlar ya da bu tür dengesizlikleri eğitim ortamlarında yapmaması gerektiğini öğrensinler. Ha altı ay uzaklaştırma verirsen "ama bunlar okumaz ki?" diye düşünenler oluyorsa. Okumasın zaten böyle mahluklar. Düşünsene bunlar okuyup yarın belki sana bana hizmet verecek üçkağıtçı, seviyesiz ustalar olacağına hiç olmasın daha iyi değil mi? Madem bunları mevcut eğitim sisteminin hocaları da artık zaptedemiyor...
Sadece mersin de degil tum turkiye de her egitim saatleri icerisinde yasanan bir durumdur. Genctir yapar diyip gecilecek durum degil aslinda. Ulkenin genc beyni uzulerek soyluyorum ki cok embesil, dusunmekten aciz, cinsellik durtuleriyle dolu, ana baba icin omur torpusu. Yapilacak tek sey askeri okullardaki disiplin uygulamasini getirmek. Okumayacak olan umitsiz vakalar sanayi ve is dallarinda ucuz eleman olarak dagitilacak. Okuyacak olanlar ozellikle maddi anlamda tesvik alacak. Obur turlu isi sadece ogretmene yikmakla sorun daha da buyuyecektir.
bu boş herifler evlenip çoluğa çocuğa karışacaklar. çocuk yetiştirecekler.. vay halimize.
bunların ana babasından çıkan buysa bunlardan çıkanla bu ülkenin ne hale geleceğini düşündürür.
türkiye'deki eğitim sisteminin temsili görüntüleridir.
durup durup öğretmenlere ve aldığı paraya sallayan entellerin izlemesini istediğim videodur.
rezalettir, bunu hep diyorum ben abicim lise gereksiz bir kurumdur, madem ygs cart curt sinav var ilkokuldan baslayin bu egitimleri vermeye, yalandan ne okutuyorsunuz gencleri senelerce.
yazarlıktan olmamak için yorum yapmadığım görüntülerdir.

hadi şimdi bunlar oldu, ya 5-10 sene sonra ne olacak bu itlerin hali..
kan donduran cinstendir.
allah ıslah etsin.
öğretmenlere de sabır versin.
Dayak yiyecekleri için acımamız gerektiği iddia edilen zina mahsülleri ofisinden çıkma bir grup vasıfsızın çektiği görüntülerdir.

amanın dayak atılacakmış çok kötüymüş :(((
hocanın suçuymuş klasik ergen davranışıymış :(((

biz de ergen olduk ızdırabını sikeyim ya hiç bu kadar saçmalamadık bu kadar öküzleşmedik. öğretmen ne yapsın kendinin iki katı boyunda ağzından salyalar akıtacak kadar beyinsiz çocuklara. daha ortaokula giden bebelerin cebinden bıçağı, falçatayı kendi ellerimle çıkartıyorum kim bilir bunlarda neler var?

dayak mevzusuna gelince umarım idare bunları bir kaç hafta sokağa çıkamayacak hale getirir. zira açık söylüyorum dayak bu itlere gösterilecek yaptırımların en ufağı en yetersizi. bu köpek sürüsü toplum içine karışmadan itlaf edilmeli bana kalsa.
ogretmenin bir sucunun olmadigi hede. aileleri bunlari nasil egitiyor merak ediyorum. ticaret meslek liselerinin geneli boyle galiba herkesi aliyorlar amina kodumun liselerine. videolara bakilirsa komple sorunlu bir lise.
http://www.youtube.com/re...mersin+eml&submit=Ara
Hiç bir şekilde çözülmeyecek sorundur.

Normal şartlarda bu yaşa gelmiş adam bir takım kavramları ailede öğrenmiş olmalıdır.
öküz kadar olmuş herife büyüğüne karşı saygılı ol derste adam gibi otur böğürme denilmez. dense de işe yaramaz.

bu davranışları gösterenler toplumun asalak bireyleridir. hayatlarının geri kalanında da hiç bir işe yaramayacak, aldıkları her nefeste düzgün insanlara zarar verecek "şeyler"dir.
normaldir.
meslek lisesinden ne belirir bekliyorsunuz hakketen? ucuz amele yetiştirme yeri işte.
Nesini yadırgadınız bu öğrencilerin?! Her okulda 3 aşağı beş yukarı olan şeylerdir.

Benim anlamadığım öğretmen neden ilahi okuyor, neden allah muhammed diyor? islam bir meslek mi ki eml'inde kuran kursu gibi bir şeyler öğretiyorlar!??? Bence o hocaya az bile yapmışlar. Bu çocukları bu duruma sokanda eğitim sisteminiz. Almanya da okusalar derslerde böyle mi yapacaktı aynı çocuklar????
öğretmen maaşlarını eleştiren sığırların böyle sığırları görmediğidir. amk sığırları. tastik versen okul kapısında hoca sıkıştırıyor orospu çocukları. böyle piçlere eğitim vermek yerine suriye hattına asker olarak döşenmeli. ölürlerse de sikimizde olmaz amk malları.
Olayı yine "laiklik elden gidiyor" sığlığında değerlendiren malları gördüğümüz olay.
dahi anlamına gelen de'yi ayıramayan dangalaklar eğitim sistemine laf atıyor yine...

şunu belirtmek gerek ki endüstri meslek lisesinde sadece meslek dersleri öğretilmez bütün temel dersler öğretilir. zorunlu din dersi ile ilgili sıkıntınız varsa (ki benim zorunlu din dersine dair sıkıntım var mesela. olmaması gerektiğini düşünüyorum) gidip bunu zorunlu din dersi başlığı altında ifade edebilirsiniz. Ha devlet tarafından kendisine verilen işi yapmaya çalışan, muhtemeln addi imkansızlıklardan ötürü emeklilik yaşı gelmesine rağmen mesleğe devam eden bir öğretmene iyi yapmışlar oh canıma değsin demek de videodaki kuduz köpek sürüsünden daha düşün zekaya sahip olmayı gerektiriyor muhtemelen.

sanki ders matematikk olsa uslu duracak bu orospu çocukları.